Pic programlama PID teknigiyle

Başlatan emalper, 28 Şubat 2016, 22:22:53

emalper

Merhaba arkadaslar bana pic programlama konusunda yardim edebilecek arkadaslar var mi acaba? Aslinda programlama olayini biliyorum ama PID kontrol teknigiyle daha once hic bir program yapmadim ve nasil yapilacagini bu teknigi kodun icine nasil entegre edecegimi bilmiyorum. Bana bu konuda yardim edebilecek, basit bir ornek kod gonderebilecek var mi acaba?

Simdiden cok tessekkurler.

toyer

emalper

emalper

toyer

yazacagınız kod pid formullerini hesaplayan bir kod olmalı. bu kodun algoritmasını kendiniz oluşturmalısınız. algoritma oluşturmayı kimse öğretemez size. bunu öğrenirsiniz yarın baska bişey cıkar onu da sorarsınız sonra baska sonra baska.
diyeceğim o ki algoritmayı oluşturmak , yani kodları sırasıyla ve doğru sekilde yazmak, sizin becerebilmeniz gereken bir olay.
pid ide ki matetik hasapları yazacagınız komutlarla yapıp cıkan sonucu uygulamak yapmanız gereken. ama picin kendi pwm moduluyle ama manuel olarak.

pic ile pwm konusunda yardım lazım ise o konuda elimizden geldiğince yardım edebilirim, registerları set etmek , pic set etmek, vesairee...

emalper

Alıntı yapılan: toyer - 29 Şubat 2016, 22:32:06yazacagınız kod pid formullerini hesaplayan bir kod olmalı. bu kodun algoritmasını kendiniz oluşturmalısınız. algoritma oluşturmayı kimse öğretemez size. bunu öğrenirsiniz yarın baska bişey cıkar onu da sorarsınız sonra baska sonra baska.
diyeceğim o ki algoritmayı oluşturmak , yani kodları sırasıyla ve doğru sekilde yazmak, sizin becerebilmeniz gereken bir olay.
pid ide ki matetik hasapları yazacagınız komutlarla yapıp cıkan sonucu uygulamak yapmanız gereken. ama picin kendi pwm moduluyle ama manuel olarak.

pic ile pwm konusunda yardım lazım ise o konuda elimizden geldiğince yardım edebilirim, registerları set etmek , pic set etmek, vesairee...

Geri donusunuz icin cok tessekur ederim haklisiniz peki son olarak kodu yazarken kullanacagim kodlari nasil bilcem nerden bulacam? Hani algoritmayi yaptim anladim diyelim hangi kodu nerde kullancagimi nerden bilecem?

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın