EKTS PROGRAMI ÖDEV

Başlatan 4bdusbaba, 27 Şubat 2016, 18:59:25

4bdusbaba

Start butonuna basıldıgında üç fazlı bir asenkron motor 40 saniye çalışacak sonra duracaktır.30 saniye durduktan sonra tekrar 40 saniye çalışacak ve duracaktır.stop butonuna basıncaya kadar periyodik olarak çalışmaya devam edecektir. Arkadaslar lütfen yardımcı olun ben bu ödevi nasıl yaparım kendim uğrastım ama bir türlü beceremiyorum lütfen yardımcı olun.

enes32

Arkadaşım sana tavsiyem bu ödev hakkında professional görüş alman olacaktır

Furkan KELEŞOĞLU

ileri-gerimi calışacak yoksa sadece tek yönde mi calışacak ?
Mekatronik Teknikeri. <br />Elektrik-Elektronik Teknisyeni.

4bdusbaba

4bdusbaba

Mustafa kardesim eline sağlık ama motor 40 saniye calısıyor durmuyor sürekli calısıyor motorun 40 saniye çalıştıktan sonra 30 saniye durması lazım sonra tekrar 40 saniye çalışacak sürekli bu işlem devam edicek.

enes32

40 saniye çalışıp 30 saniye durmasını ve bunu tekrarlamasını sağlayacak aracı hazır bi şekilde bulamassın kendin yapman lazım bunun içinde bulundugun ildeki iyi bir elektronikciye gidip yardım istemen gerek

4bdusbaba

4bdusbaba

Kardesim hocalar bu ödevi performans ödevi olarak verdi bir şekilde yapmam lazım.

toyer

durması lazım m1 motoru dediğiniz gibi çalışmalı.

toyer

Alıntı yapılan: 4bdusbaba - 28 Şubat 2016, 16:08:05Mustafa kardeşim eline sağlık ama motor 40 saniye calısıyor durmuyor sürekli calısıyor motorun 40 saniye çalıştıktan sonra 30 saniye durması lazım sonra tekrar 40 saniye çalışacak sürekli bu işlem devam edicek.
durması lazım m1 motoru dediğiniz gibi çalışmalı.

toyer

mustafayılmaz beyin kumanda devresi dediğiniz işi yapar. M1 kontaktörü ile motorunuza enerji verecekseniz.
https://elektronikprojeler.com/in/image.php?di=VHG6

4bdusbaba

Kardeslerim hocalar bu ödevi yaptık diye 2.performans ödevi daha verdi ne yapıcam bilemiyorum gerçekten yardımınıza ihtiyacım var yardım ederseniz cok makbule geçer beyler.Ödevin konusu şu:Bir garaj Kapısı açılacak  30 saniye açık kaldıktan sonra Otomatik kapanacak bir fazlı yardimci sargili asenkron motor kullanilacak gerekli güç kumanda devresini çizin lütfen yardım edermisiniz.

memleket

İş yerinde bariyer kapı için yaptığımız devredir. Bu devreyi kendine göre modifiye edebilirsin. Bu devreye birde uzaktan kumanda sistemi ekledik, kapıya gelmeden uzaktan açabilir veya kapatabilirsin.. Dosya ektedir..

4bdusbaba

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın