6 kanal alıcı verici selenoid valf baglama yardım

Başlatan necobey, 21 Şubat 2016, 22:41:28

necobey

herkeze merhabalar aracıma yapımıni sürdürdüğüm air süspansiyonu bitirmek üzereyken bir aksi durumla karşılastım

6 kanal uzaktan kumandalı alıcı verici modülü var
4 adet selenoidli valf var  her valfin üstünde 2 selenoid var  yani tek valfin selenoid baglantılarının 2 adet şase ve 2 adet artı olarak kullanılıyor valfin üzerinde bulunan 2 adet selenoidin biri aracın kalkmasında digeri inmesinde tetikleniyor alıcının her kanalı artı girdim selenoidler bu şekilde tetikliyorum 
1 tuşuna basıldıgında aracın ön kısmı kalkıyor
2 tuşunda  basıldığında ön kısım iniyor
3 tuşuna basıldığında aracın arka kısmı kalkıyor
4 tuşuna basıldıgında aracın arka kısmı iniyor

sorun 5 ve 6 numaralı çıkışlarda bu çıkışlarda 5 basıldıgında aracın soltarafı yatıp sag tarafını kaldırmak istiyorum
6 tuşuna basıldıgında ise sag tarafı yatıp sol tarafı kalkmasını istiyorum burada baglanti biraz kafamı karıştırdı internette bulduğum baglantıda aynı alıcıdan vardı diyot baglamışlar ama ben mantık yürüttüğümde 5 e bastıgımda baglantılarını kendi mantıgımla yaptıgımda otomtik olarak önler kalkıyor çünkü 5 kanala bagladımız kaldırmada önlerin sag sol olarak baglı araya ne koyabilirz veya nasıl bir baglantı yapabiliriz egerki imkan varsa çizerek anlatırsanız çok sevinirim kaç gündür kafamı karıştırdı bende yardım almak istedim belki ufak bir şeydir ama kafam karıştı artık resimde görünen alıcıyı interten buldum böyle baglamışlar ama bunların baglantısı 5 e basıldıgında komple kalkıp 6 da komple iniyo olabilir bana saga sola yatma baglantısı lazım
[/img]

29tr

en mantıklı yol 8 kanal  kumanda devresi ..  kumanda devresi nasıl çalışıyor oda önemli...  yani butona basılı tuttuğunuz sürecemi enerji veriyor yoksa birkez basınca sürekli iletimde mi kalıyor...  eğer ikinci seçenek ise aynı tuşa basıldığında enerjiyi kesiyor mu..

necobey

Butona basılı oldugu sürece elektrik veriyor daha önce 6 kanal ile yapılmış sistem var ama kimse söylemiyor malesef

29tr

aslında yapılır hocam çok basit tek şart var  iki tarafı  aynı anda kaldıramazsınız  yadada indiremezsiniz..   yani sağ taraf kalkarken  sol taraf iner soltaraf kalkerken sağ taraf iner...  bu şekilde  olacaksa çok basit şekilde yaparsınız...

necobey

Aynen tam dediğin gibi istiyorum allah askına bana bi anlat ciziver 5 kanalda bastıgımda sag taraf insin sol taraf kalksın 6 da tam tersi olsun numaramı özelden atayım istersen

29tr

akşam çizip yükleyeceğim..  ayrıca  röle kullanmam gerekecek...    umarım sıkıntı olmaz ...   

necobey

Tamam abi özelden numaramı bıraktım whatssptan atarsın istersen ugrasmassın

29tr

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın