Genel Sohbet İçin ZELLO

Başlatan ozgurece, 14 Şubat 2016, 22:14:42

ozgurece

Değerli Forum Arkadaşlarım Akıllı Telefon kullanan Tüm Arkadaşlarımız ZELLO Programını Telefonlarına yüklerlerse Elektronik Projeler Kanalını Ekleyerek Sohbete Katılabilirler. Eski CB Halk bandı kullananlar bilirler ,ama burada sarkma yok osilasyon, parazit yok Modulasyon Temiz, konuşma başlangıcında ve bitiminde hoş bir sinyal efekti vermişler Sanıyorum Telsizdeki gibi Eq da mümkün ,Telsizden farkı yok ,Sayın Admin ve  Değerli Tüm Forum Arkadaşlarımızı bekliyoruz. Şu anda Kanal Aktiftir.

Mr_YAMYAM

Benim telefonum ne yazık ki pek akıllı değil.
E250 olup oldukça delidir :D

ozgurece

Onursal Hocam Evet Samsung E250 zamanının en iyi telefonlarından haklısınız. Hatta benim elimdede şu anda sağlam durumda olan telefonlardan biri E250 eğer ihtiyacı olan varsa ona hediye gönderebilirim. Yedek Parça olarak veya Telefon olarak kullanabilir. Ayrıca bu zello programı ücretsiz eğer internetiniz varsa dilediğiniz kadar konuşabilir, resim paylaşabilirsiniz. FREE

ozgurece

CB Telsizdeki gibi Uzaklık Farkı olmadan Sohbet edebilmek Gerçekten Güzel. Katılımcı Forum Arkadaşlarımıza Teşekkür Ederiz.

Mr_YAMYAM

Halahazırda taksilerde gördüğüm bir uygulama da var.
BAS-KONUŞ sistemli eski model telefonlarla GSM hattı üzerinden yapılabiliyor. Aylık cüz-i bir sabit ücreti vardı sanırım.
Ama kaç kişi bir araya gelsek te ayda ne kadar sohbet edebiliriz bilemiyorum.

Mr_YAMYAM

PC için olan sürümü yükledim.
Ama orada kanal yok.
Abuk kişiler var.
Sen aktif olursan beni ekle.

ozgurece

Onursal Hocam PC için olanı bende şimdi kurdum o farklı, isim bazında, Akıllı Telefonda grup bazında adlandırılmışlar. Ayrıca Görsellerde farklı, Telefon için olanın ben görselleri paylaşıyorum.
Akıllı telefonda ücretsiz Zello programını kurduktan sonra okla işaretli yere tıklıyoruz.

Şekildeki gibi bir menü geliyor.Burada da bir Kanal bul a klikliyoruz

Buraya Elektronik Projeler yazıp arama tuşuna basıyoruz.

ve kanalı ekliyoruz. Bu şekilde bir görünümde tamamlamış oluyoruz.

ozgurece

Burada da  PC versiyon  :) Ama PC de hiç deneme yapmadım ses kalitesinin  Telefondaki gibi olup olmadığı konusunda tecrübem yok.

Mr_YAMYAM

Ben PC versiyonunu ZELLO geri dönüş ile test ettim. Oldukça kaliteli.

ozgurece

Onursal Hocam Araçlar Kanal ekleden Ekleyebilirsiniz (Elektronik Projeler) Aktif

Mr_YAMYAM

ozgurece

Onursal Hocam Notebook a bu kalibrasyon mikrofunu takıp kullansam daha iyi ses kalitesinde gönderim yapabilirmiyim.
http://www.ebay.com/itm/Sony-Optimizer-Calibration-Mic-Microphone-ECM-AC2-AC2a-for-Home-Theater-Systems-/231231378504

Mr_YAMYAM

O mikrofonların amacı farklıdır.
Ama elinde varsa test edebilirsin.

ozgurece

Anladım Hocam en azından Notebook un mikrofonundan daha kalitelidir şu an Asus Notebook a bağladım ZELLO da Test ederim.

ozgurece

Onursal Hocam Zello da Vu Meter den çalıntı yapmışlar 2 x 16 Ledler sese göre seviye göstergeleri çok güzel görünüyorlar Zıp zıp ,ama seviye rakamlarını Unutmuşlar. ;D

Mr_YAMYAM

O gösterge ses ölçümü için değildir.
Ses var mı yok mu ? Testidir.

ozgurece

Arkadaşlar bunlarda ZELLO için Diagram ve PC görsel.

Mr_YAMYAM

Bizim ET'sis @seron  ve ET'li @serkan_48  de gelselerdi çok iyi olurdu.
Ama herifler konuya bile gelmediler.

seron

malesef ben katılamıyorum. hem üşengeçlikten, hem de her iki siteye birden laf yetiştirmek fazlasıyla yetiyor abi. vakit ve de internet kısıtlı biliyorsun.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 19 Şubat 2016, 14:53:37malesef ben katılamıyorum. hem üşengeçlikten, hem de her iki siteye birden laf yetiştirmek fazlasıyla yetiyor abi. vakit ve de internet kısıtlı biliyorsun.
Katılmak demek oraya bağlı kalacağın anlamına gelmez.
Programı disüstü PC ye yüklersin. Kafeye gittiğin zaman benimle ya da Özgürle sohbet etmek istersen, veya birilerine birşey sormak istersen karşılıklı görüşebiirsin.
Bu tamamen kişisel tercihtir.

seron

Abi teleonuma kursam her daim Wi-Fi yok.
Bilgisayarıma kursam, artık Windows kullanmıyorum, biliyorsun.
Resmi sitesine bir bakayım, şayet Linux sürümü var ise buna kurup bir deneyeyim bakayım...

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 19 Şubat 2016, 17:27:34Abi teleonuma kursam her daim Wi-Fi yok.
Bilgisayarıma kursam, artık Windows kullanmıyorum, biliyorsun.
Resmi sitesine bir bakayım, şayet Linux sürümü var ise buna kurup bir deneyeyim bakayım...
Cahal civelek seron.
PC ye kursan her daim Wi-Fi olacak mı ?
İnternet kafede Wi-Fi varsa (Ki vardır) Telefonunla oraya gittiğinde istersen bağlanırsın.
Zaten amaç belli.

seron

Kablolu ağdan bağlanılabiliyorsa dediydim.
neticede Wi-fi nedir?

serkan_48

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 18 Şubat 2016, 23:24:59Bizim ET'sis @seron  ve ET'li @serkan_48  de gelselerdi çok iyi olurdu.
Ama herifler konuya bile gelmediler.

Abi selam,

Benim sohbet konusunda bildigim eskiden msn vardi. O bitti simdi sohbet icin face i kullaniyorum. Arada birde skype var. Baska bisey yok.

Saygilar.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: serkan_48 - 20 Şubat 2016, 21:37:11Abi selam,

Benim sohbet konusunda bildigim eskiden msn vardi. O bitti simdi sohbet icin face i kullaniyorum. Arada birde skype var. Baska bisey yok.

Saygilar.
Serkan bu program bir çeşit TELSİZ programı.
Yani BAS-KONUŞ tekniği ile konuşulabiliyor.
Gurup halinde sohbet edilebileceği gibi, tek tek te konuşabiliyorsun.
Ben kotalı internet kullanmaktayım. En son 4GB kota almıştım. O kadar güncelleme veya program indirip, saatlerce özgür ile konuştuğum halde kotam bitmedi.
Elbette ki biraz kota harcıyor ama yoğunluk derecesini henüz ölçmedim.

serkan_48

Evet yukaridaki resim ve aciklamalardan anladigim kadariyla radyo amatorlerinin kullandigi bir program.

Aslinda boyle degilde bir chat odasi gibi bir yer daha uygun olur dusuncesindeyim. Daha once bir forum kurup yonetimini yapmistim. Bir eklenti ile forumun ana sayfasinda bir bolum uyelerin aralarinda online chatlesecegi alan yapmistik. Anlik yazisma icin cok faydaliydi. Boyle bir alan olusturabiliriz diye dusunuyorum. Sizde olur derseniz birseyler yapabilirim .

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: serkan_48 - 20 Şubat 2016, 21:59:47Evet yukaridaki resim ve aciklamalardan anladigim kadariyla radyo amatorlerinin kullandigi bir program.

Aslinda boyle degilde bir chat odasi gibi bir yer daha uygun olur dusuncesindeyim. Daha once bir forum kurup yonetimini yapmistim. Bir eklenti ile forumun ana sayfasinda bir bolum uyelerin aralarinda online chatlesecegi alan yapmistik. Anlik yazisma icin cok faydaliydi. Boyle bir alan olusturabiliriz diye dusunuyorum. Sizde olur derseniz birseyler yapabilirim .
Benim için arkadaşlarımızın bir araya gelmesi ve fikir alışverişi önemlidir.
ÇET, MET hangisi iyi ise uyarım.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın