sıcaklık ve nem ölçümü hk yardım lütfen

Başlatan squall_tr, 09 Şubat 2016, 02:29:15

squall_tr

Öncelikle herksese merhabalar bir konuda yardımınıza ihtiyaçım var.
sıcaklık ve nemi ölçüp iki ayrı Segment display ile görmek
sıcaklık ayrı nemi ayrı olacak şekilde - ( azalt)  + ( arttır ) ve set butonları olan set değerinin altına inince bir röleyi açan (nem için bir röle, sıcaklık için bir röle) bir devre yapmaya çalışıyorum
yardım ederseniz sevinirim

Yusuf usta

display ayrı neden oluyor anlamadım. ben sht11 ile nem ve ısı için ayrı ayrı alt değer ve üst değer girilebilen ve bu değerleri aşınca alarm veren, dolayısı ile röleye hükmeden bir devre yapmıştım. şu an arşivimden aramamamın tek sebebi çift ekran istemiş olman. eğer tek ekran olur dersen, bir kaç gün içinde tekrar boş vaktim olur ve devreyi buraya atarım. daha evvelden birisi istemiş ve ona yollamış olabilirim forumdan şu an hatırlayamadım, ona da bakmak lazım tabii...
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

squall_tr

Öncelikle teşekkür ederim
ikisininde aynı anda ayrı ayrı görmek için ve biri çalışırken diğerinin ayarlarını değiştirip yada kapatmak için

Şimdiden sağolun

Yusuf usta

Alıntı yapılan: squall_tr - 10 Şubat 2016, 00:42:02Öncelikle teşekkür ederim
ikisininde aynı anda ayrı ayrı görmek için ve biri çalışırken diğerinin ayarlarını değiştirip yada kapatmak için

Şimdiden sağolun

Hocam illa ki bir anlamı vardır, fakat bilginiz olsun diye yazıyorum, yaptığım tek ekranlı olan devrede her iki değeri aynı anda görebiliyorsunuz. çalışma sırasında ayar yapabiliyorsunuz. ayar yaptığınız değerleri değiştirip kaydetmeden devreye girmiyor zaten.
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

squall_tr

squall_tr

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın