Gameranger

Başlatan okinkurt, 08 Şubat 2016, 01:16:12

okinkurt

Merhaba ahali sitede oyun bölümü göremedim buraya açayım dedim sizlere gameranger dan arkadaşlar arası oyun oynamayı göstermeye çalışıcam basitçe

öncelikle programı indirelim link : https://www.gameranger.com/ // burdaki linktende oynamak istediğiniz oyunu destekliyormu bakabilirsiniz : https://www.gameranger.com/games/

Programı indirip kurduktan sonra sizden üyelik açmanızı isteyecektir birtane açın sonra devam edin arada bir kod istiyor ancak onu ileri diyerek geçiceksiniz

Şimdi fotoda görülen 1. noktadan my games e bastığınızda otomatik tanıyıp size sunduğu oyunları görebilirsiniz burda görülen odalara çift tıklayarak giriş yapılıyor kendiniz oda açmak isterseniz sağda bulunan host a basıyoruz ve oda açmak istediğimiz oyunu ve kişi sayısını seçerek açıyoruz 2. noktada ise arkadaş bölümü mevcut bu bölümde arkadaşımızı ekliyoruz mail yazarak aratıyoruz birinin eklemesi yetmiyor 2 kişininde maili yazarak eklemesi gerekmekte .

Şimdi otomatik tanınmayan oyunları tanıtmaya geçelim fotodaki gibi edit bölümünden options a giriyoruz ve listeden oyunumuzu seçiyoruz örnek olarak nfs 2000 i yaptım ben browse diyip oyun hangi klasörde ise onun exe sini bulup seçicez ve program oyunu tanıyacak gördüğünüz gibi bende exe nin yolu belirtilmiş.

Oyuna giriş ise basit herkes odaya doluştuktan sonra oda sahibi start diyor ve oyuna giriyoruz burdan sonra oyundan lan game bölümüne girip bölüm açıcaz tab, bunu oda sahibi yapıyor sizde orda görülen oyuna dahil oluyorsunuz fotoda görüldüğü gibi normalde oyunda lan game kapalı iken program sayesinde aktif olmuş vaziyette .

Anlatım bu kadar takıldığınız nokta olursa sormaktan çekinmeyin iyi geceler dilerim

@Mr_YAMYAM   @seron

Mr_YAMYAM

Şu anda game ranger e girdim.
Ama oyun yüklü değil.
Oraya girersem seni orada bulabilirmiyim. Bulabilirsem oyunu çalıştırayım

Mr_YAMYAM

Geldim baktım bulamadım.
NOT:Anahtar paspasın altında.

okinkurt

Abi maili yolladım özelden oyunu fotodaki gibin eklemen lazım . unutmadan tüyebilirim soba söndü donuyorum ha :D

Mr_YAMYAM

Mr_YAMYAM

Oyuna girdim.
HÖST.. Pardon HOST oluşturdum.
Bekledim bekledim gelen giden yok.
Yamyamları topla da yarın bi size toz yutturayım :D

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 08 Şubat 2016, 02:51:05Oyuna girdim.
HÖST.. Pardon HOST oluşturdum.
Bekledim bekledim gelen giden yok.
Yamyamları topla da yarın bi size toz yutturayım :D

Ekledim maili abi 2 mizden başka oynıyacak biri olacağını sanmıyorum ama bakalım :D belkim seron abi oynar tabi oyunu 2 kişi test etmek lazım bide nasıl calısıyor görek saat kaçta uygun olursun ??

Mr_YAMYAM

Ben genellikle bu saatlerden sonra ONLAN (online) oluyorum.
Özel bir işim yok ise müsaitim.

ozgurece

Yanlış bölüme konu açmışım diğer bölüme aktardım.

Mr_YAMYAM

Bizim @ozgurece  de araba yarışları seviyormu acaba.
Seviyorsa onu da alalım oyuna. Hem onun neti daha hızlı. Bizlere HÖST.. Pardon HOST (Ev sahipliği) yapabilir :D

ozgurece

Onursal Hocam ben PC de hiç oyun oynamıyorum genelde Forumlarda bilgi paylaşımı ve çözümleri takip ediyorum. Evet elimde birkaç orjinal oyun CD si var , Belki Bilirsiniz HERETIC I  ama uzun zamandır oynamadım. Araba yarışı derseniz onu Otobanda Oynuyordum,  ;D özellikle şahinle hava atan tipler vardır ,cıstak giderler ben yanına yaklaşıyordum ama çoğu pek yanaşmıyordu, istisnalarda yok değil. (Marka Araçlar Hariç)Adam gaza basıyor basıyor 160 geçemiyorki ben bu arabayla 190 basarım ,çok dengeli ve sağlam bir modeldir ,ama gerçekten kaybendenler hele yanında kız arkadaşları varsa çok mahçup oluyorlar  ;D

seron

Maalesef ben oyuna katılamayacağım, üzgünüm.

Bu aralar inşaat işleriyle uğraşıyorum, evin üst katlarını yaptırıyoruz. Çok çileli, yorucu ve sinir bozucu bir zaman süreci. Bu nedenledir ki internete bile düzenli giremez oldum. Ama oyun videolarını çekerseniz belki, uygun zamanda bakabilirim.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 08 Şubat 2016, 20:45:48Maalesef ben oyuna katılamayacağım, üzgünüm.

Bu aralar inşaat işleriyle uğraşıyorum, evin üst katlarını yaptırıyoruz. Çok çileli, yorucu ve sinir bozucu bir zaman süreci. Bu nedenledir ki internete bile düzenli giremez oldum. Ama oyun videolarını çekerseniz belki, uygun zamanda bakabilirim.
Seron korktu :)
Acaba @serkan_48  bu gibi aktivitelerde nasıldır.

seron

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 08 Şubat 2016, 20:49:49Seron korktu :)

serkan oyun hiç sevmez. seni almaya gelirken yolda muhabbet ettik. biraz da seni çekiştirdik. ;)  ;D

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 08 Şubat 2016, 20:57:16serkan oyun hiç sevmez. seni almaya gelirken yolda muhabbet ettik. biraz da seni çekiştirdik. ;)  ;D
Vay YAMYAMLAR :D

serkan_48

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 08 Şubat 2016, 20:49:49Seron korktu :)

Aynen abi oyun işi benim pek ilgi alanıma girmiyor.

Derken sene 1999 - 2000 de Unreal Tournament diye bir oyun oynamıştım bir kaç ay.. Ağ oyunu idi.. iki takım birbirinin kalelerini ele geçiriyordu. Güzel-di.. :D :D

Mr_YAMYAM

Zaten araba yarışı işi yattı. PORSCHE sisteme bağlanamadı.
Biz de Okingurt ile SETTLERSIV çevirek dedik. Herif daha STORAGE yapmayı bilmiyo. O na öğreteceğim diye gece yarısını geçtik.

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 09 Şubat 2016, 13:11:11Zaten araba yarışı işi yattı. PORSCHE sisteme bağlanamadı.
Biz de Okingurt ile SETTLERSIV çevirek dedik. Herif daha STORAGE yapmayı bilmiyo. O na öğreteceğim diye gece yarısını geçtik.

Abi ne bilem ilk oynuyom bide nerde gereksiz bina var yapmışım :D bu arada çözünürlüğü yükselttim alttaki bilgiler çıktı görüntüde baya hoşt oldu .

Mr_YAMYAM

İstersen ecik çevirek.
Ama benim XP ye geçmem lazım.
Sen HÖST.. Pardon HOST (ev sahibi) olursun ben bağlanırım.
Yanlız öyle bir iki saatte bitmez bu oyun haaa :D

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 09 Şubat 2016, 23:54:40İstersen ecik çevirek.
Ama benim XP ye geçmem lazım.
Sen HÖST.. Pardon HOST (ev sahibi) olursun ben bağlanırım.
Yanlız öyle bir iki saatte bitmez bu oyun haaa :D

Abi netim çok az kaldı bu ay w10 yükseltmesi yaptım mecburen keyin daimi olması için yükseltmeyi şart koşmuşlar baya bi netimi yedi aha bak hatta dur foto atam 11 gün bununla idare etmem lazım bu arada abi ben statik ip aldıktan sonra 20/30 ms ping yükseldi aradım bişi yapamayız dediler türkiye lokasyon 40 alıyodum 60 oldu yurt dışı ise 90 dı 130 oldu yav dinamik ip ye döndürsem portlar kapanıyor bu 30 ms cok farkedermi sence ne yapayım dursunmu statik. Not : setlers 1024x olmasına rağmen cok eyi görünüyor grafik olarak şaşırtıcı.

Forto :

Mr_YAMYAM

30ms çok farketmez.
Önemli olan stabil bir ping süresidir.
Ani fırlamalar olursa o zaman kötü olur.
Bu arada sen settlersi iyicene öğren de oynamanın zevki çıksın.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın