Kalp atışını simüle eden led devresi

Başlatan M26, 06 Şubat 2016, 00:08:32

M26

Merhaba, arkadaşlar ben kalp atışını simüle eden bir led devresi yapmak istiyorum ama tam aradığıma ulaşamadım. Sevgililer günü için hazırlıyorum bu nedenle de zamanım biraz kısıtlı devreyi hazırlayıp devamına geçmem gerekiyor. Kalp şeklinde bir pleksi kutunun içine monte edilecek.
[IMG]https://elektronikprojeler.com/in/image.php?di=LMB6[/img]
[IMG]https://elektronikprojeler.com/in/image.php?di=7DNB[/img]
bunları buldum ama sadece üçgen dalga oluyor bunlarla benim istediğim sinyal şu şekilde olmalı

Periyodu 1 sn yapmak istiyorum ne çok hızlı ne çok yavaş.
Yardım edebilirseniz çok sevinirim.

pwm.c

Bu devreyi analog değilde PIC ile yapsak olur mu?
PIC12F683'ün PWM modülü ile gösterdiğin üçgen dalgayı benzetmeye çalıştım. resimdeki süreler istediğin gibi olmuş mu? eğer sana uygunsa dosyaları vereyim.

_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

M26

Alıntı yapılan: pwm.c - 06 Şubat 2016, 08:17:13Bu devreyi analog değilde PIC ile yapsak olur mu?
PIC12F683'ün PWM modülü ile gösterdiğin üçgen dalgayı benzetmeye çalıştım. resimdeki süreler istediğin gibi olmuş mu? eğer sana uygunsa dosyaları vereyim.

Bu isime yarar cok tesekkur ederim. Peryot 2sn gibi gorunuyor ama ben ayarlarim onu sanirim. Dosyalari gonderebilir misiniz. Aslında PIC dusunmuyorum ama zaten almam gerekiyodu bi yazici bu da bahanesi olsun.   :))

pwm.c

Alıntı yapılan: M26 - 06 Şubat 2016, 10:42:52Bu isime yarar cok teşekkür ederim. Peryot 2sn gibi gorunuyor ama ben ayarlarim onu sanirim. Dosyalari gonderebilir misiniz. Aslında PIC dusunmuyorum ama zaten almam gerekiyodu bi yazici bu da bahanesi olsun.  :))

dosyalar:
pic12f683_kalp_animasyon.zip
_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

M26

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için sanırım ikisini de değerlendirip birini yapıcam ama şu an PIC kullanmak daha aklıma yattı RTC falan da ekleyip bir iki fikrim daha var onları da yapıcam 16F877A kullanmayı düşünüyorum ama şu anki durumda  :))  Tekrar çok teşekkürler.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın