Sevgililer günü yaklaşıyor hediye öneriniz ne olurdu?

Başlatan serkan_48, 01 Şubat 2016, 08:59:29

serkan_48

Değerli arkadaşlar ,

Malum şubat ayı ve sevgililer günü yaklaşıyor. Eşi olan sevgilisi olan için güzel bir gün gibi .. Kimilerine göre. Kimilerine işkence gibide gelebilir.

Konu başlığındada belirttiğim gibi sizce klasik hediyelerin dışında çok yüksek bütçeli olmamak şartıyla farklı ne alınabilir? Gırtlağa kadar kredi borcum var ayın bir ucunu diğerine ucu ucuna yetiştiriyorum ama hediye almasam fırçasınıda yiyeceğimi biliyorum. Bu nedenle sizlerden bana acımanızı ve güzel bir hediye düşünmenizi istiyorum. Bu kardeşinize biraz acıyın..

Siz olsanız ne alırdınız?

Yusuf usta

beş sayfa mektup ile sevdiğini neden sevdiğini yaz. onu anlat kendisine. güzel bir zarfa koy. akşam dışarıda yemeğe çıkacağınızı söyle. çıkmadan evvel "aa, sana mektup gelmiş", de ver yazdığını bir adet gül ile beraber.

bu bir kadını mutlu edip ağlatmıyorsa, ertesi gün ayrılmanızda sakınca yok demektir.

maliyet analizi:
baskı devre kartı: yok. bu da nereden çıktı... hmm resmini bakır plakaya basıp asitle çıkartabilirsin. bakır portre... fena fikir değil...
mektup kağıt ve zarfları: 2TL
gül (gerçek gül) 5TL
dışarıda yemek minimum: 30TL
toplam: 37TL
bu kadar paran yoksa hesap numaranı yaz. (bize değil tabii ki, bir arkadaşına :) )
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

Mr_YAMYAM

Ben hediye almam. Hediye yaparım. NASIL MI ?
MALZEMELER:
2 Adet SOIP16 kılıfında arızalı entegre çipleri.
Yeteri kadar SOIP8 kılıfında arızalı entegre çipleri.
Entegre çiplerinin bacaklarına boylu boyunca 0.50mm lik bakır telefon kablosu ile lehimleriz ve çipin ilk ve son bacağına gelen kısmındaki bakır teli yarım daire şeklinde uzatarak zincir geçebilecek şekilde birer halka yaparız.
SOIP 16 kılıfları üzerine uygun yazı ile ilgili kişinin ve kendimin adlarının baş harflerini yazarım. Eğer istenirse bu harflerden sonra sağa ve sola doğru kendi adımızı ve sevgilinin adını SOIP8 lere yazarak devam ederim. (Bu bölüm isteğe bağlıdır. Sadece isimlerin başharfleri de olabilir)
Sonra kuyumcuya gidilir ve bir adet zincir temin edilir. (Çok pahalı olduğunu sanmıyorum) Çiplerimizi de göstererek ALTIN kaplama için fiyat alırız.
Altın kaplama uçuk fiyatlı değilse yaptırırız ve harfleri zincire dizerek, aynı kuyumcudan temin edilecek bir ziynet eşyası kutusuna konulur.
Zamanı geldiğinde ilgili kişiye verilirek CİYYAAKK NE HOOŞŞ demesini umut ederiz :D

seron

Ben anlattığı kadarıyla serkan'ın eşi ile ilgili biraz kanaate vardım. Bu nedenle Yusuf usta'nın önerisinin bir kısmı ve Yamyam'ın tavsiyerleri boşanmalarına neden olabilir. Çünkü şu bilinmelidir ki; Serkan'ın eşi "elektronik" ve "teknik" ile ilgili birşey görmek ve duymak istemiyor. Dolayısıyla elektronik karta işlenen foto ve yamyam usata'nın ceryantronik kolyesi, poyrazlı havada yakılan odun sobası gibi geri tepecektir.

Ama yusuf ustanın mektup kısmı ile yemek kısmı, faturasını saklayacağın ve pahalı olduğu konusundan yalan söylediğin bir adet elbise ve bir çift ayakabı, tamamdır. Serkan ve birçoğunuz yalana olumlu bakmayacaktır. Doğrusu ben de olumlu bakmıyorum ama karşımızda Serkan'ı biraz(!) zorlayan bir hanımefendi var... Eğer kredi kartı ekstresinden falan elbisenin gerçek fiyatını görürse, hapı yuttuğunun resmidir.

cokomoko

Bence her şey elektronik değil bazen ben bile nefret eder duruma geliyorum çok uğraşınca. Hediye olarak illa hediye diye düşünmemek gerek, 1 gününü ona ayır, gezin, yemek yiyin, mutlu vakit geçirin yeter bence. Zaten onun için en büyük hediye sensin, öyle de olmalı, eğer birlikte vakit geçirmeniz onu mutlu etmiyor da hediye mutlu ediyorsa o ilişkide sorun var demektir. İlla hediye almak düşünülüyorsa küçük şeyler alınabilir, seven bir kadını o bile mutlu eder. Mesela bir adet kırmızı gül veya farkllı bir çiçek, kadını mutlu etmeye yeter, yetmiyorsa o kadında bir sorun var demektir.
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................

seron

cokomoko, biz serkanla önceden beridir tanışıyoruz, sıkıntı şu ki bu seferde "niye bana birşey almadın" der. bir şey alır, bu sefer "niye bunu aldın" der. hem istediği şeyi alırsın hem gezdirirsin, "demek ki istediğim şey yeterli değil ki, suçluluk duygusundan kendini affettirebilmek için beni ekstradan gezdiriyorsun" der.  ;D

yani serkanın işi zor. o yüzden yardım istiyor.

serkan_48

Alıntı yapılan: seron - 01 Şubat 2016, 14:19:25cokomoko, biz serkanla önceden beridir tanışıyoruz, sıkıntı şu ki bu seferde "niye bana birşey almadın" der. bir şey alır, bu sefer "niye bunu aldın" der. hem istediği şeyi alırsın hem gezdirirsin, "demek ki istediğim şey yeterli değil ki, suçluluk duygusundan kendini affettirebilmek için beni ekstradan gezdiriyorsun" der.  ;D

seron sen davayı çakmışsın vesselam...

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 01 Şubat 2016, 14:19:25cokomoko, biz serkanla önceden beridir tanışıyoruz, sıkıntı şu ki bu seferde "niye bana birşey almadın" der.
 bir şey alır, bu sefer "niye bunu aldın" der.
hem istediği şeyi alırsın hem gezdirirsin, "demek ki istediğim şey yeterli değil ki, suçluluk duygusundan kendini affettirebilmek için beni ekstradan gezdiriyorsun" der.  ;D

Baskı psikolojisini iyi bilirim.
Ne yazık ki çözüm koşulları çok ağırdır.
Karşı tarafın kaybedecek bir değer yargısı yoksa  kişiler için olay çıkmazdadır.
Ancak tek çözüm vardır ki oldukça risklidir.
Karşı tarafın kaybetme korkularının ortaya çıkartılması ve neler kaybedebileceğinin ispatı gereklidir. Eğer karşı tarafın kaybedecek birşeyi yoksa ve bu birliktelikten umduğunu bulamamışsa zaten ortada gerçek anlamda sevgi yok demektir.
Ben bu konularda oldukça tecrübeli olduğum için az çok karakter analizi yapabilmekteyim.
Eğer mevzuu bir hediye alınması ise ve alınacak hediye ne olursa olsun karşı tarafı memnun etmek mümkün görünmüyorsa, sevgililer günü unutulmalı hediye mediye alınmamalıdır. Gitsin kendi hediyesini kendisi alsın.
Böyle özel günlerin kişilere olan değeri doğrultusunda hareket edilmelidir.
Ben bir hediye alacağım ve bana bahane uydurulacak haa.
Önce almış olduğum hediyeyi çıtır çıtır yerim, sonra da üzerine gider iki kadeh birşeyler içerim ki hazmetmek kolay olsun. :D
KISACA REST ÜLEEYYN

seron

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 01 Şubat 2016, 14:57:59Ben bir hediye alacağım ve bana bahane uydurulacak haa.
Önce almış olduğum hediyeyi çıtır çıtır yerim, sonra da üzerine gider iki kadeh birşeyler içerim ki hazmetmek kolay olsun. :D

Seron bunu beğendi.
Serkan, bence uygun yoldan konuşmalısın. ben sana özel mesaj şeyediyorum bir bakıvır...

cokomoko

Ben konuyu o kadar derinlemesine bilmiyorum ama serkan kusura bakmasın eğer öyle düşünen bir kadın varsa o çekilmez bir kadındır, gerçi günümüzde çoğu o tipte kadınların, hele yeni neslin hepsi küçükten beri prenses olarak büyütülmüştür, büyüyünce de kendini kraliçe görür. Erkekleri de öyle ya neyse.
Demem o ki, bu tür düşünceler psikolojik olarak da sorunlu bir yapıyı yansıtır, hayatı size zindan ederler, ben özgürlüğüme düşkünüm, öyle sıkıntıya da gelemem, çeker giderim.
Bu sıkıntılı psikoloji sadece onların değil onları yetiştiren anne-babanın en büyük suçudur, onları prenses veya prens diye yetiştirmek yerine iyi bir insan olarak yetiştirmeye gayret etmelidirler, kaldı ki normal insan olmaktan mutlu olmayı öğretmeliler. Mutlu ve rahat bir psikolojide olmanın tek yolu bu gerçeği görebilmekten geçer.
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................

stk4221

lise yıllarında bi kız arkadasım vardı  dogum gunu ne alsam ne alsam para da yok  aklıma akvaryum geldi evdeki atıl camları götürdüm camcıya  dedim  akvaryum olacak bu kes bunları sagolsun kesti  silikonla da birleştirdim.  arkadaştan 3 milyon  aldım :-D borç  onunlada tek bi japon balıgı  alabildim :-D  sonrasında verdim hediyeyi  insan küçük seylerle mutlu olmasını bilmesi lazım , üç günlük dünyadayız bugün varız yarın yokuz o yüzden tadımızı kaçırmayalım .

sağlıcakla kalın dostlar   
vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

seron

Alıntı yapılan: stk4221 - 03 Şubat 2016, 16:18:44lise yıllarında bi kız arkadasım vardı  dogum gunu ne alsam ne alsam para da yok  aklıma akvaryum geldi evdeki atıl camları götürdüm camcıya  dedim  akvaryum olacak bu kes bunları sagolsun kesti  silikonla da birleştirdim.  arkadaştan 3 milyon  aldım :-D borç  onunlada tek bi japon balıgı  alabildim :-D  sonrasında verdim hediyeyi  insan küçük seylerle mutlu olmasını bilmesi lazım , üç günlük dünyadayız bugün varız yarın yokuz o yüzden tadımızı kaçırmayalım .

sağlıcakla kalın dostlar   
çok güzel bir şey bu. :)

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın