Ocak 2015 Etkinlikleri Listesi

Başlatan elektrofizikci, 16 Ocak 2016, 09:07:33

elektrofizikci

Uzun bir aradan sonra yeniden merhaba. Özlemişim. :) Ek yerleştirme ile üniversiteye yerleşince kendim i birden vize ve finallerin arasında buldum :) Şükür bütsüz geçiyoruz gibi, iyi kıvırdım valla...

Neyse hemen apar topar bu ayki listeyi hazırladım. En önemli etkinlik Ankara da. Birçok etkinlik tek yerde, aynı  günlerde. 21-23 Ocak arasında ATO da Enerji yi  A dan Z ye ele alacaklar. Kaçırmayın derim.

Listenin sonuna da son başvurusu yaklaşan etkinlikleri yazdım.

Robot yarışları 2016 takvimini de sürekli güncelliyorum. Web sitemde. Bu sene bir özel lisede (Fransız) özel bir üniversite işbirliği ile robot yarışları dünyasına giriyor.

Şimdilik bu kadar, görüşmek üzere... İZLEMEDE KALIN! www.elektrofizikci.com
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede  [url=http://www.elektrof

serkan_48

Selam elektrrofizikci

Antalya fuarina katilacakmisin?  Gelirsen yada forumdan katilan olursa gorusmek tanismak isterim.

elektrofizikci

Alıntı yapılan: serkan_48 - 16 Ocak 2016, 09:20:11Antalya fuarina katilacakmisin?  Gelirsen yada forumdan katilan olursa gorusmek tanismak isterim.
çok güzel olurdu da il dışına gidemiyorum abi. Hatta bu ara il içleri bile iptal... yaktım kendimi :)
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede  [url=http://www.elektrof

Flatron

@elektrofizikci
İstanbul TÜYAP da mobilya fuarının bugün son günü eğer fırsat bulur bu fuarında  görüntülerini  yayınlarsan memnun olurum
http://www.tuyap.com.tr/fuarlar/istanbul-mobilya-fuari#iletisim
selamlar

elektrofizikci

Alıntı yapılan: Flatron - 17 Ocak 2016, 10:56:08@elektrofizikci
İstanbul TÜYAP da mobilya fuarının bugün son günü eğer fırsat bulur bu fuarında  görüntülerini  yayınlarsan memnun olurum
http://www.tuyap.com.tr/fuarlar/istanbul-mobilya-fuari#iletisim
selamlar

Kusura bakma flatron, yoğunluktan cevap yazamadım. Elektrik elektronik olarak ilgimi çekmediğimden listem almadım onu. Ve inan 1 aydır hiç bir etkinliğe gidemedim, gidemiyorum. Habire sınav. Kusura bakma hakkını helal et... :(

Flatron

Alıntı yapılan: elektrofizikci - 18 Ocak 2016, 20:01:04Kusura bakma flatron, yoğunluktan cevap yazamadım. Elektrik elektronik olarak ilgimi çekmediğimden listem almadım onu. Ve inan 1 aydır hiç bir etkinliğe gidemedim, gidemiyorum. Habire sınav. Kusura bakma hakkını helal et... :(
Estağfurrullah ne demek.Hani evlerdeki Genel Kurmay Başkanlarının talimatıyla mesela "Yeni koltuk takımı alınacak o kadar" falan denilmiş ve sende bu fuarara gitmek zorunda kaldıysan diye demiştim :)

serkan_48

Alıntı yapılan: Flatron - 19 Ocak 2016, 20:29:05Estağfurrullah ne demek.Hani evlerdeki Genel Kurmay Başkanlarının talimatıyla mesela "Yeni koltuk takımı alınacak o kadar" falan denilmiş ve sende bu fuarara gitmek zorunda kaldıysan diye demiştim :)

Abi sendede mi durum aynı?

serkan_48

Bu evdeki baskidan kurtulmak icin birlik olmamiz lazim..  ☺ diren elektronikciler

elektrofizikci

Bu yaştan sonra fıtrat değişmez ama dayanıp 2 ay her akşam , tamam elektroniği bıraktım deyip, kahvehanelere takılsak, sigara kokusuyla ve ee gece gelsek onlar kendsi diyecek tamam diye ama. ben dayanamam herlade o kadar . Çünkü ne evdışına çok alışkınım ne de kahveye :) Ama garanti veriyorum, tutacaktır. Onlar elektronikle  ilgilendiğimiz vakti evde boş geçireceğimizi sanıyorlar...

Mr_YAMYAM

Genç arkadaşlara tavsiye.
Evin en az bir odasını veya bölümünü kendinize ayırın. Gerekirse bu uğurda mücadele verin.
Başka eve taşınırım diyin, evi satarım, atarım falan diyin, hala evde baskılar sürüyorsa gece eve geç gelmeye gayret edin.
Binbir güçlükle 3+1 ev aldım. Ama bana düşen sadece 2.5 metreye 2.5 metrelik bir küçük oda.
Hurdalıktan almış olduğum cihazları da sayarsak bana kalan sadece 2 metre kare alan  ;D
Halinden şikayetçimisiniz diye sorarsanız..:
Bu kadar küçük alanda bile gayet mutluyum.
HERKESE TAVSİYE EDİYORUM.

elektrofizikci

Abi bende onu diyorum , az ters çıkabilsek sıkıntı yok da fıtratta yok işte...

Mr_YAMYAM

Ters çıkmak karşı tarafı güçlendiriyorsa yapabilecek bazı şeyler de vardır. Ya da illa ters çıkıp ta asarım keserim demek te değildir amaç.
Biz elektronikçiler evimizle ilgilenir, evimizin bozuklarını tamir etmeyi severiz. Ayrıca yapmış olduğumuz bir cihazı gururla evimizin köşesine yerleştirir, ev halkının o cihazdan sonuna kadar faydalanmasını sağlarız.
Ama hanımlar bun yapılanları takdir edemezler. (Edemeyebilirler)
Bu gibi durumlarda..
Musluk mu bozuldu. ÇAĞIR BİR TAMİRCİ. Ver 100 kaat.
Ampül mü patladı çağır bir elektrikçi, mutfak harcamalarından ücreti ödenebilir.
TV mi bozuldu.. Gönder servisine 1 ay beklesin :D
Ne de olsa elinden hiçbir iş gelmeyip te TV karşısından ayrılmayan erkekler de vardır. Bizler neden onlar gibi olmayalım.
TV de dizi seyretmek hanımların bir numaralı eğlencesidir. Ama evdeki TV bozulursa halini siz düşünün :D

serkan_48

Ben bıraktım.. Saldım çayıra mevlam kayıra ...

Evde böm böm oturuyorum miskin miskin salak salak televizyon programlarına bakıyorum.. Hatta geçen evin üzerinden hortum geçti güneş enerjisinin camı kırılmış antenin üstüne baca devrilmiş anten biraz kaymış 3-5 kanal çekiyo.. Gerisi çekmiyo. Düzeltmeyecem.. Kalsın öyle..

Dahada zorlarsam gidip iki takım çizgili pijama alıcam ince belli bardaklarımı en iyi dost rakı.. Özür dileyerek bu lafı söyleyecem belki bana kızanlarınız olacak ama karı dırdırı.. Sıkıldım artık..

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: serkan_48 - 24 Ocak 2016, 12:00:47Ben bıraktım.. Saldım çayıra mevlam kayıra ...

Evde böm böm oturuyorum miskin miskin salak salak televizyon programlarına bakıyorum.. Hatta geçen evin üzerinden hortum geçti güneş enerjisinin camı kırılmış antenin üstüne baca devrilmiş anten biraz kaymış 3-5 kanal çekiyo.. Gerisi çekmiyo. Düzeltmeyecem.. Kalsın öyle..

Dahada zorlarsam gidip iki takım çizgili pijama alıcam ince belli bardaklarımı en iyi dost rakı.. Özür dileyerek bu lafı söyleyecem belki bana kızanlarınız olacak ama karı dırdırı.. Sıkıldım artık..
Sonuna kadar senin yanındayım adamım.
Yazın Antalyaya geldiğimizde sana icabet edememiştik. Malum içişleri bakanı yaptırımı. Ama bu yaz da Antalyaya gelirsek bu sefer benim sözlerim geçerli olacak.
Şu karıları (Sözüm forumdan dışarı) bir araya getirip çarpıştırmak lazım. Böylece evrenin oluşumundaki rolleri ortaya çıkacaktır kanaatindeyim :D

serkan_48

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 24 Ocak 2016, 13:27:50Sonuna kadar senin yanındayım adamım.
Yazın Antalyaya geldiğimizde sana icabet edememiştik. Malum içişleri bakanı yaptırımı. Ama bu yaz da Antalyaya gelirsek bu sefer benim sözlerim geçerli olacak.
Şu karıları (Sözüm forumdan dışarı) bir araya getirip çarpıştırmak lazım. Böylece evrenin oluşumundaki rolleri ortaya çıkacaktır kanaatindeyim :D

Beklerim abi her zaman.

Mr_YAMYAM

seron

Yamyam ustanın bahsettiği teknik:

Eşi ile beraber serkanın evine misafir olacak,
Hanımlar tanışıp kaynaşacaklar; yamyam abinin eşi, serkanın eşinin kanına girecek yani;
Serkanın eşi, yamyam abinin eşini sevecek ve arkadaş olacaklar.
Serkanın eşi, "haaaa, eşimin elektronikle uğraşması ve kendi gibi yamyamlarla arkadaş olmasının bana da faydası var" diyecek veeee,
Serkan'a elektronikle uğraşması için izin vermekle kalmayıp, odanın birini kendisine bağışlayacak...

güzel....

seron

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 24 Ocak 2016, 14:27:32Her zaman gelemem. Ancak yazdan yaza :D

Abi başımın üstünde yerin var. Hatta bize de gelebilirsin. Geçen sefer söylemesi ayıp kızkardeşimin doğum meselesi vardı, o yüzden söz vermeme rağmen eve davet edemedim. Halbu ki kurban bayramı yeni bitmişti, bol sulu köfteli yemek yer, bildiğin yamyamlık ederdik. Bizimkiler de seni sevdi. Bizim TVnin duurmunu sana sorup yanıt alınca seni daha iyi tanıdılar.

Konu iyice kaynıyor. Ubuntu forumda böyle olaydı, hepimiz fırçayı yediydik :)  sağolsun gevv gerçekten güzel bir ortam oluşturuyor bizlere. :)  sabırlı davrandığı için buradan teşekkür ederim.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 24 Ocak 2016, 15:15:30Abi başımın üstünde yerin var. Hatta bize de gelebilirsin. Geçen sefer söylemesi ayıp kızkardeşimin doğum meselesi vardı, o yüzden söz vermeme rağmen eve davet edemedim. Halbu ki kurban bayramı yeni bitmişti, bol sulu köfteli yemek yer, bildiğin yamyamlık ederdik. Bizimkiler de seni sevdi. Bizim TVnin duurmunu sana sorup yanıt alınca seni daha iyi tanıdılar.

Konu iyice kaynıyor. Ubuntu forumda böyle olaydı, hepimiz fırçayı yediydik :)  sağolsun gevv gerçekten güzel bir ortam oluşturuyor bizlere. :)  sabırlı davrandığı için buradan teşekkür ederim.
Benim amacım öncelikle Serkana yardım edebilmek. Seni her zaman döverim zaten :D
Bunun için de hanımları çarpıştırmam gerekiyor. İki bayanın çarpışmasından meydana gelebilecek elektromanyetik etkileşimler ve enerji miktarını hiçbir bilim adamı tahmin edemez.
Eğer bu çarpışmadan iyi tip elektromanyetik dalgalar ve yararlı enerji çıkabilirse Serkana büyük faydası olacağı düşüncesindeyim.

Evet Gevv oldukça sabırlı ve anlayışlı birisi. Ben bile olsaydım herkesi kovalamıştım :)
Ne kadar sakin gibi görünsem de damarıma basıldığı zaman ne denli sinirli olduğumu azçok anlamışsınızdır.
Konumuz ocak ayı etkinlikleri olduğuna göre konu sahibi arkadaşımız bizleri kovarsa sonuna kadar haklıdır.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın