Sonsuz Enerji

Başlatan cebrail, 13 Aralık 2015, 23:32:08

cebrail

Arkadaşlar  merhaba ben  cebrail  aranıza yeni katıldım  konun yeri burasimi bilmiyorum  arkadaşlar benim bir sonsuz enerji  projem var  ve bu konu ile ilgili  sizin görüş ve önerilerinizi bekliyorum  
1 ad  800w ups (guc kaynağı )  ve buna bagli  1 adet dinamo 220v 750w   bu dinamo 220v  2,5 kw alternatör'u  çevirecek  ve  2,5 kw guc ortaya çıkacaktır. Burdan cikan guc ile  usp besleyecek   geriye kalan enerji ben kulanacam  sizce nasil olabilirmi çalışırmi bu sekilde  her hangi bi dememem olmadi  sizden bu konu hakkında  bilgi ve dusuncelerinizi bekliyorum

serkan_48

Olmaz.

Ayni mesaji birden fazla yere yazmissin. Diger mesajini takip et.

Furkan KELEŞOĞLU

sen güc kaynağını şebeke geriliminden cıkartıp alternatörün ürettiği enerjiyi verene kadar devre zaten durur diyelimki paket şalter ile bunuda cözdün yine olmaz ben denedim hemde cok prototip bir şeklini öyle bişey yapabilmek icin sürtünmenin olmaması lazım hemde hiç ama buda mümkün değil dünyada eğer bu konularda uğraşmak istiyorsan manyetik motorlara bak derim
Mekatronik Teknikeri. <br />Elektrik-Elektronik Teknisyeni.

Furkan KELEŞOĞLU

enerji koruma kanunu var ayrıca :D vardan yok yoktan var edilemez :D ama manyetik motorlar mıknatısların itme ve cekme gücünden yaralanılarak calışıyor onlar üstünde calışırsan bir sonuc alabilirsin.
Mekatronik Teknikeri. <br />Elektrik-Elektronik Teknisyeni.

serkan_48

Ben daha çalışan bir manyetik motor görmedim. Üretilen var ise neden şu an satılmıyor nerede bu motor?

cebrail

https://youtu.be/mWWshSM7zcc

Peki  arkadaşlar  bu konuya ne diyorsunuz  adsm böyle  bir şey  yapmis  kucuk bir motorla  bukadar enerji  elde ediyor.

serkan_48

Hile...

Kablolarin nereden gelip nereden gittigini goruyormusun. Ozel efektlerle millet izayda gidiyor evreni geziyor..

asma

Cebrail , bu video da ne görüp ne duydun da küçük motorla büyük enerji elde edildiğini ifade ediyorsun?
Görüntüde küçük motorla büyük motor boşta çeviriliyor.
Peki yük bağlayınca ne oluyor? İlk anda ışıklar bile sönüyor sonra voltaj 110volta kadar çıkabiliyor. 800W avuç içi taşlama motorumuz boşta çalışıyor.  ;) Takılı taş ve redüktör bölümü olmasaydı boşta 1/3 güç harcıyor diyebilirdik. Yarım güçte çalışıyor kabul edelim.
Bu yükümüz omik olsaydı , 220V ile 400W tüketiyorsa 110V ile 100W harcardı. Yani 1/4 oranında gücü azalırdı.
Bu durumda 300-400W  gücündeki bir motorun çevirdiği diğer motor 100W güç üretebiliyorsa ??? Tüketimin üretilenden fazla olduğunu görebiliriz.
Anlatımda ne diyor? Su türbini yaparsan toplamda 7,5kW enerji üretebilirsin. Enerjinin korunumu kanunu üzerine basarak tekrarlanıyor.

Ayrıca hile hurda göremedim ben.  ;)

Kolay gelsin.

serkan_48

Benim demem sonsuz enerji imiş manyetik motormuş v.s. için diyorum. Millet bir yol tutturmuş mıknatıslarla motor yapıp elektrik üretecek v.s.

İnternette free enerji adı altında yüzlerce binlerce video var. Biri çakmak manyetosu ile neon yakıp sonra 100 watt lamba çalıştırıyor..

Bu tür hilelere rabet etmeyelim. Aklı başında işler yapmıyoruz bu tür videolardan meded umuyoruz..

seron

cebrail, ben iyi niyetle yazıyorum; emin ol, olmuyor. ille de deneyeceğim dersen dene. tabi aldığın motor ve diğer parçalar için iade garantisi iste önceden. ;)

cebrail

Arkadaşlar  ben bunu  ilk olarak  küçük  teyp motorları  ile  bir dememem  yapacam  burdan nasıl  birsey  cikacak bende bilmiyorum  ama suna inaniyorum   bu zaman  kadar yapılan  ve icat  edilen her şey  deneme ve yanılma yontemi ile  yapilmistir. Bunu deneyerek bir video  hazirlayacam ve bunu sizlerle paylasacam .

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın