Doğu illerinde yaşayan yada tanıdığı olan var mı ???

Başlatan direnç, 04 Aralık 2015, 19:08:44

direnç

Merhaba arkadaşlar ben bir konuda fikrinizi  almak istiyorum ben 26 yaşında engelli işsiz elektronikle uğraşayan biriyim aynı zamand MYO  okuyorum. Bu günlerde EKPSS ( yani engelli kamu personel seçme sınavı ) ile  atama  yapılması olayı  var tercih klavuzu yayınlandı. bende haliyle herkes gibi 30 tane il tercih edecem. Bildiğiniz  üzere bu ara doğu illernde  ortalık karışık az önce tercih klavuzuna  baktım hakkri Yüksekova  ve Şırnak Silopi gibi illerde  boş kadro var sizce oralarda hayat nasıl oralar da yazmalımıyım sizce ?  atansa çıkıp gitsem oralarda yaşayabilirmiyim  ? bu sıra üzerimde  büyük bir baskı var belli bir yaşa gelmişim iş yok güç yok kendime bir düzen bir hayat kurmam lazım çok şükür ağır bir durumum yok yani tek başıma yaşıyabilirim sizlerin bu konuda düşüncesini almak istiyorum..

seron

değerli kardeşim,
Allah yardımcın olsun. Ben bir doğu ili Ağrı'da askerlik yaptım ve batıda bizlere lanse edienler kadar kötü bir yer değildir. hatta halka iyi davranır, batılı birçok kişi gibi kendini beğenmişlik göstermezsen, etliye sütlüye siyasete falan karışmazsan oranın halkı sana sahip çıkıyor, çok güzel yaşayabiliyorsun. Tabi o zamanlar öyleydi. şimdiki durum biraz siyasi partizanlık ve işin bizim anlayamadığımız derin meselelerden kaynaklanıyor.

ben seni yanıltmamak için şunu söyliyeyim; bazı dedikodulara göre oradaki sağlık personeli ve öğretmenlerin çoğu olaylar nedeniyle tayin isteminde bulunmuş. fakat ne kadar doğru bilmiyorum. oranın halkının genellikle memurlarla alıp veremediği yoktur. ters birşey konuşmaz, siyaset yapmazsan tarafsız ve insan gibi davranırsan başlarının üzerinde tutarlar evlerinde yatırırlar. Kürdüyle Türküyle oralarda adet budur. ama bakarsın ters bir yere düşersin pişman olursun, o ayrı. o yüzden biraz daha araştırıp kendi kararını kendin vermelisin. herşey nasip kısmet. hayırlısı olsun. buralarda fazla yardım alamazsın bizzat komşulardan, akrabalardan falan fikir almalısın.

direnç

Alıntı yapılan: seron - 04 Aralık 2015, 21:33:27değerli kardeşim,
Allah yardımcın olsun. Ben bir doğu ili Ağrı'da askerlik yaptım ve batıda bizlere lanse edienler kadar kötü bir yer değildir. hatta halka iyi davranır, batılı birçok kişi gibi kendini beğenmişlik göstermezsen, etliye sütlüye siyasete falan karışmazsan oranın halkı sana sahip çıkıyor, çok güzel yaşayabiliyorsun. Tabi o zamanlar öyleydi. şimdiki durum biraz siyasi partizanlık ve işin bizim anlayamadığımız derin meselelerden kaynaklanıyor.

ben seni yanıltmamak için şunu söyliyeyim; bazı dedikodulara göre oradaki sağlık personeli ve öğretmenlerin çoğu olaylar nedeniyle tayin isteminde bulunmuş. fakat ne kadar doğru bilmiyorum. oranın halkının genellikle memurlarla alıp veremediği yoktur. ters birşey konuşmaz, siyaset yapmazsan tarafsız ve insan gibi davranırsan başlarının üzerinde tutarlar evlerinde yatırırlar. Kürdüyle Türküyle oralarda adet budur. ama bakarsın ters bir yere düşersin pişman olursun, o ayrı. o yüzden biraz daha araştırıp kendi kararını kendin vermelisin. herşey nasip kısmet. hayırlısı olsun. buralarda fazla yardım alamazsın bizzat komşulardan, akrabalardan falan fikir almalısın.

iyi düşünceleriniz için teşekkür ederim ...
Valla abicim normalde bende pek yazmak istemem oraları ama ekmek kavgası bu siz daha iyi bilirsiniz.
biraz da ailevi ve özel ebeplerden dolayı memleketten uzaklaşmak istiyorum. 
ben normalde 3 aylık engelli maaşı alıyordum ama devlet baba maaşımı kesti şu anda hastaneye gidemiyorum ilaç alamıyorum birazda  bu sebepler beni doğuyu yazmaya yöneltti.
Ya Allah bismillah deyip tyazacaz doğu batı nasipte ne varsa o çıkar ....

stk4221

biz dinimiz  geregi kadere iman etmiş insanlarız nasipte ne varsa onu yaşarız eniştemin görev yeri  cizre . sonuç olarak heryer  vatan topragı  aradada  görev yapan hocalarımız var , sevdası büyük olanın çileside büyük oluyor  hayırlı günler
vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

direnç

Alıntı yapılan: stk4221 - 05 Aralık 2015, 00:34:10biz dinimiz  geregi kadere iman etmiş insanlarız nasipte ne varsa onu yaşarız eniştemin görev yeri  cizre . sonuç olarak heryer  vatan topragı  aradada  görev yapan hocalarımız var , sevdası büyük olanın çileside büyük oluyor  hayırlı günler

Silopi de boş kadro vardı  nasıl oralar acaba ?  eniştenize sorarmısınız  rica etsem ?  hayat nasıl sıkıntı olurmu ??

stk4221

vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

direnç

inşallah bu sefer  atanır giderim yoksa işim çok zor  sakatlık maaşım kesildi hastaneye  gidemiyorum ilaç alamıyorum işim çok zor ... :(  :(  :'(

toyer

allah yardımcınız , yardımcımız olsun. şükür olsun herkesin rıskı vardır, sabretmeyi ve şükretmeyi allah hepimize nasip etsin.

direnç

arkadaşlar atama  sonuçları yarın sabah  açıklanıyor inşallah atanırım ...

direnç

arkadaşlar atanamadım çok moralim bozuldu  :(  :(   :'(  :'(  :'(

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın