modem olarak ne onerirsiniz (seri cevaplayalim)

Başlatan stk4221, 15 Kasım 2015, 20:12:48

stk4221

vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

stk4221

stk4221

ozgurece

Onursal Hocamın tercihini seçerek yerinde bir karar ile güzel bir modem almışsınız, özelliklerine baktım fazlasıyla yeterli.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: stk4221 - 15 Kasım 2015, 22:16:31Dsln14u  aldim asus ama kurma konusunda muaffak olamadim
Bende aynı markanın N10 modeli var. Çok hızlı çalışıyor.
Kurulum için klavuzu oku ve yönergeleri takip et.
Bu modemin WAN özelliği de var.

stk4221

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: stk4221 - 15 Kasım 2015, 23:59:37o tam olarak ne oluyor reis
İlerde fiber internet alırsan buradan bağlanırsın. Yani bir daha modem almana gerek olmaz.
Başka bir internet hatın varsa ve çıkışı LAN ise buradan bağlayıp paylaşabilirsin.
Ayrıca USB 3G modemleri de destekliyordu sanırım o modem.

ozgurece

Onursal Hocam DSL-N17U Asus Modemde bazı sorunlar var, bağlantı hızım 16Mbs gayet iyi kopma sorunu da yok, Yanlızca USB ye 500.gb HDD bağladım paylaşıma açtım , ağ üzerinden uydu cihazı ile wireless ağdan kablosuz paylaşım olarak bağlanıp  filmleri izleyebiliyorum orada şifre sormuyor ,Ama PC den ,LAptoptan veya telefondan (zenfone2 ) bağlanmaya çalıştığımda şifre soruyor, denemediğim şifre kalmadı neden bağlanamıyorum ?? Bu şifre hangi şifre ? Pcdeki Ağ paylaşım ? Denedim , Modem arayüz admin şifresi ? Denedim ,  olmuyor .. Çözüm önerinizi sabırsızlıkla bekliyorum. Teşekkürler.

Mr_YAMYAM

ozgurece

Onursal Hocam TX power seçeneğini buldum şu an devre dışı olarak seçilmiş bunu en üst seviye olarak değiştireyim mi ?

Mr_YAMYAM

TX (Gönderme) seçeneği devre dışı ise bu şu demektir.
Göndermeyi max. seviyede yap.
Sen bu seçeneği kaldırırsan işaretlemiş olduğun sinyal seviyesi ile gönderme yapabileceksin demektir.
Yine de en yüksek seviyeyi seçebilirsin.
NOT:
Resimdeki gönderme seçeneği VDSL yani internet hattı ile ilgilidir. Aynı seçeneğin Wi-Fi de de olması lazımdır.

ozgurece

Onursal Hocam o seçenek malesef yok ,ama sinyal seviyesini birkaç ayarlama ile yükselttim çünkü mesafe oldukça uzak sizin dediğiniz gibi topraklama için metal üstüne modemi konumlandırdım.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: ozgurece - 14 Aralık 2015, 13:48:44Onursal Hocam o seçenek malesef yok ,ama sinyal seviyesini birkaç ayarlama ile yükselttim çünkü mesafe oldukça uzak sizin dediğiniz gibi topraklama için metal üstüne modemi konumlandırdım.

Elektromanyetik dalgaların alınması ve gönderilmesi kuralları oldukça karmaşıktır.
Hiç akla gelmeyecek bir unsur elektromanyetik dalgaların alışverişini olumu ya da olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Ayna örneğinde olduğu gibi :D
Kesin ve doğru iletişim bazı değerlerin ölçülmesi ile ortaya çıkmaktadır.
1- Sinyal kuvveti. Göndericiden yayılan sinyalin alıcı anten üzerinde oluşturmuş olduğu gerilim. Ne kadar yüksek ise o kadar iyidir.
2-Gürültü seviyesi. Göndericiden alınan sinyaller saf olarak alınamaz. Bu sinyalleri etkileyen binlerce karmaşık sinyaller daha olabilir. Bu sinyaller esas alınmak istenen sinyalleri zayıflatabilecek veya etkinliğini azaltabilecektir. Gürültü seviyesi ne kadar az ise o kadar iyidir.
3- Sinyal kalitesi. Alınan sinyallerin karşılıklı iletişimde oynamış olduğu etkinlik derecesidir. Gürültüler elimine edildikten sonra kalan sinyal seviyesi üzerinden yapılan bilgi alışveriş saflığı bu değeri belirtmektedir.
4 SNR. Genellikle gürültü seviyesinin ana sinyalden çıkartılması ile elde edilen seviyedir. (Sinyal gürültü oranı) Bu değer etkin olarak sinyal kalitesinin değerini belirtmektedir.

Ev tipi amatör cihazlar ile profesyonel cihazlar arasındaki yegane fark, bu değerlerin iyi işlenilmesi esasına dayanmaktadır. (Amplinde olduğu gibi :D )
Profesyonel bir cihaz gürültülerden daha az etkilenir. (Daha fazla filtre devreleri bulunur)
Profesyonel bir cihaz daha iyi alış hassasiyetine sahiptir. (Daha zayıf sinyalleri alıp yükseltebilir)
Profesyonel cihazların seçiciliği daha iyidir. (Optimal frekansa kilitlenme ve yan kanal bastırma özelliği)
Ev kullanıcıları için bazı değerler ölçülemediği için ancak belli teknikler sözkonusudur.
Modemin mümkün olduğunca yükseğe konulması.
Modem altına metal levha konularak SWR nin iyileştirilmesi ve gürültülerin en aza indirilebilmesi.
Modem antenlerinin yapısına göre uygun tevcih açısının bulunabilmesi, bunun için modemin pozisyonun ve yönünün değiştirilmesi.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın