tablete görüntü aktarım

Başlatan stk4221, 25 Ekim 2015, 00:10:27

stk4221

merhaba arkadaşlar elimde bulunan  7'' tableti uydu bulucu gibi kullanmak istiyorum  hali hazırda  yaptıgım eski ekranlı DVD okuyucuyu içindeki dvd mekanizmasını söküp  yerine  mini uydu cihazı yerleştirip av in girisinden  görüntü verdim işimide çok güzel görüyor fakat biraz daha dijital olsun istiyorum 

biraz araştırdım ama tam manası ile  tablete görüntü nasıl aktarılacak bulamadım   konu ile ilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim
vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

stk4221

Mr_YAMYAM

Uydular 10-12GHz lerde çalışan aygıtlardır. (LNB frekansı)
LNB ile alıcı arası sanırım 1-2 GHz civarı idi.
Bu durumda. uydu bulma mantığı öncelikle LNB çıkışını incelemek olmalıdır.
Eğer video ile uydu yakalamak istiyorsan (Kablodan anlaşıldığı üzere) arafrekans devreleri gibi devrelere ve arkasından video capture ile PC'ye irtibatlayabilirsin.

serkan_48

Malesef dostum bildigim kadariyla tabletlere disaridan goruntu girisi yapilamiyor. Yinede ustalarimizinda yorumlarini alalim derim.

stk4221

üstadlar normalde LNB den gelen sinyali reciver ile işleyip scart kablosu  ile av in girişinden  ekrana aktarabiliyorum  fakat  tablette usb girişinden verebilirmiyiz  hani diyorum ki  usb kablosunda ki  + -   kablolarının haricindeki  2 kabloya görüntü  versem tablet ekranından alabilirmiyiz

stk4221

http://i.ebayimg.com/images/g/SGgAAOSw~gRVsktX/s-l500.jpg   çinli aradaşlar böyle bi çalışma yapmışlar ama  tablet görüntüyü algılayıp ekrana yansıtırmı

kifvet

USB çıkışından direkt olarak görüntü alamazsın.Araya bir çevirici ve bilgisayardan da bu çeviriciyi algılayabilecek bir pograma ihtiyacın olacaktır.Yani imkansız değil.Ama uğraş gerektiren bir konu.
BURADA örnek bir cihaz var.Ama tabi bu PC için.Tablette android tabanlı algılayıcı bir program bulunmalı.

stk4221

direk ekran olarak düşünmüstüm ama biraz meşakatli olacak bu iş

Flatron

stk4221

Flatron

Aslında modelinide öğrenmek istemiştim ama eğer linkteki gibi bir model ise bunda HDMI arayüzü bulunuyor.
http://www.istanbulbilisim.com.tr/grundig-style-tab-7-gtb-701-tablet-pc-fiyati,108723.html#product-tabs

10-15 tl lik bir converter kablosu ile olabilecek gibi görünüyor ,en mantıklısı bu tür malzemeler satan yerlere sormanız
Ankara da iseniz konya sokakta Nehir Bilgisayar ,Necip bilgisayara sorabilirsiniz

Flatron

Bu firmalardan biri ile konuştum malesef tablete video sinyal girişi olmuyormuş.7" lik 100-150 tl ye satılan  monitörler var onları kullanabilirsiniz dedi

serkan_48

Bu hdmi arayuzu ,

Tabletten disari baska bir ekrana tv ye monitore yani iceriden disarimi?

Yoksa disaridaki bir video kaynagindan iceri yani bir monitor tv fonksiyonu ( tv karti gibi )  olarakmi calisiyor.

Benim bildigim hicbir tablet disaridan goruntu kaynagini ekraninda gostermiyor. Yani bu tumlesik hdmi cikistir giris degil.

Flatron

Alıntı yapılan: serkan_48 - 25 Ekim 2015, 13:00:21Bu hdmi arayuzu ,

Tabletten disari baska bir ekrana tv ye monitore yani iceriden disarimi?
Cihazda HDMI yeri var dedim senin dediğin gibi serkan tabletteki HDMI ,görüntü çıkışı içinmiş

stk4221

Yamyam reis urunu inceledim benim isimi cozebilir fakat maliyet acisindan pahali  hazir urune es deger oluyor

stk4221

arkadalar yardımlarınız için teşekkür ederim ben eski sisteme dönecegim av girişli  in dach teyp buldum iç mekanızmasını  söküp uygulamamı bunun içine yapacagım  tekrardan yardım eden konuyla ilgilenen  arkadaşlara teşekkür ederim @seron  hariç

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: stk4221 - 25 Ekim 2015, 16:24:51Yamyam reis urunu inceledim benim isimi cozebilir fakat maliyet acisindan pahali  hazir urune es deger oluyor
Amaç mantığı kavramaktır.
DVB-S USB video kartı senin işini rahatlıkla halledebilir düşüncesindeyim. Haliyle örnek linkteki pahalı olsa da, ucuz alternatifler bulunabilir.

stk4221

ya şimdi reis  vatandasın evine servise geldigindee  tablet üzerinden ayar yapman müşteri üzerinde farklı bi intiba oluşturur düşüncesindeyim  senin  verdigin linkteki ürün ile çok rahat işim cözülüyor  fakat maliyet alternatif baktım fakat ben içinden çıkamadım birde işin içine yazılım giriyor 

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: stk4221 - 25 Ekim 2015, 18:11:33ya şimdi reis  vatandasın evine servise geldigindee  tablet üzerinden ayar yapman müşteri üzerinde farklı bi intiba oluşturur düşüncesindeyim  senin  verdigin linkteki ürün ile çok rahat işim cözülüyor  fakat maliyet alternatif baktım fakat ben içinden çıkamadım birde işin içine yazılım giriyor
Eğer uydu alıcısının çıkışını Tablet PC'ye bağlamak işini çözüyorsa al sana ucuz biğr alternatif.
http://www.smallman.com.tr/urun/detay/s-link-sl-vd017-usb-20-capture-video-edit-5720
Yazılım sorunu kaçınılmazdır.
Ancak vindows tabanlı tabletlere yazılım rahatlıkla install edilebilir.
Linux tabanlı tabletler ise donanımı tanılayabilir. Çok az veri indirme konusunda bilgin varsa linux tabanında da sorunla karşılaşmazsın.
Çünkü bu alet temel olarak bir video capture aygıtıdır.
Bu aletin TAK KULLAN özelliği varmış.
http://www.bilio.com/tv-karti-c4027/forex/utv-380-p34087537/#tab=spec

seron

Alıntı yapılan: stk4221 - 25 Ekim 2015, 17:59:51arkadalar yardımlarınız için teşekkür ederim ben eski sisteme dönecegim av girişli  in dach teyp buldum iç mekanızmasını  söküp uygulamamı bunun içine yapacagım  tekrardan yardım eden konuyla ilgilenen  arkadaşlara teşekkür ederim @seron  hariç

ülen bana niye gızıyon  ;D  siz bu konuyu tartışırken ben horul horul uyuyordum. akşam altıda uyandım. sabaha karşı 6.30 gibi yattım söylemesi ayıp. bir de senin konudan hiç anlamıyorum. işin içinde tanlet olunca zor iş. bence olmaz...

stk4221

biz burda kafa patlatalım sen yat seron , reis  bilio. comda ki ürünü  yanlış anlamadıysam LNB kablosunu bu ürüne giriyoruz  bu ürünüde direk tablet leptop gibi pc ye  öylemi sıralama

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: stk4221 - 25 Ekim 2015, 19:19:33biz burda kafa patlatalım sen yat seron , reis  bilio. comda ki ürünü  yanlış anlamadıysam LNB kablosunu bu ürüne giriyoruz  bu ürünüde direk tablet leptop gibi pc ye  öylemi sıralama
Aynen.
Düzeltme NOT'u.
İlk vermiş olduğum linkteki alet direk LNB'ye bağlanabilir. USB çıkışından PC ya da tablet bağlantısı yapılır.
Diğer ucuz olanlar ise bir uydu alıcısının video audio çıkışlarına irtibatlanarak yapılabilirler.
Yani pahalı demiş olduğun alet direk çanağa irtibatlanabilir ama ucuz olanlar video girişi veya DVB-T karasal yayınları alabilmek içindir.

stk4221

sence hangisi benim daha iyi işimi görür  direk LNB baglantılı olanı alırsam harıci enerjiye gerek yok sanırım USB den  gerekli enerjiyi alır 

ucz olanı alırsam harici reciver ve batarya grubu edinmem lazım   aslında önemli olan yazılımı tableti tanısın beni yormasın yeter

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: stk4221 - 25 Ekim 2015, 19:47:40sence hangisi benim daha iyi işimi görür  direk LNB baglantılı olanı alırsam harıci enerjiye gerek yok sanırım USB den  gerekli enerjiyi alır 

ucz olanı alırsam harici reciver ve batarya grubu edinmem lazım  aslında önemli olan yazılımı tableti tanısın beni yormasın yeter
Yorumlar sana yol gösterebilir sanırım.
http://www.hepsiburada.com/dark-hddream-zaman-ayarli-kayit-ozellikli-harici-mobile-usb-dvb-s-s2-uydu-tv-karti-dk-ac-tvusbdvbs2-p-BD85612-yorumlari

İLAVE.
Eğer bu işi para kazanmak için yapıyorsan bence paradan kaçma.
http://www.hepsiburada.com/atlanta-g3-hd-box-smart-android-hybrid-uydu-alicisi-full-hd-klavye-kumanda-wi-fi-adaptor-hediyeli-p-EVATLHDBOXSMART
Tam anlamıyla bir uydu alıcısı olan bu cihaz sürücü gibi meseleler ile uğraştırmaz. USB den PC ye bağlayıp tıkır tıkır çalıştırabilirsin.
Harici klavye ve Wi-Fi özelliği olması birtakım avantajlar kazandırabilir.
Elbette biraz daha fazla bütçe gereklidir. Ama yaptığı iş düşünülürse bence verilebilir.

seron

stk4221

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: stk4221 - 25 Ekim 2015, 20:14:54http://www.bilio.com/tv-karti-c4027/forex/utv-380-p34087537/#tab=spec  reis bunu alayım da :-D  bu ucz  olmazmı mevzu cıkmadan bi he de  da
Adamım bunu da alabilirsin ama yanında uymadı alıcı cihazını da kullanmak zorundasın.
Eğer çatılarda damlarda uymadı cihazları seni yormaz diyorsan elbette bu daha uygun ve ucuz. Sonuçta uydu cihazının çıkışını tabletinle izleyeceksin. Bu alet bu işin dönüşümünü sağlamaktadırlar.

Alıntı yapılan: seron - 25 Ekim 2015, 20:07:14yemin ederim, neyce konuştuğunuzu bilmiyorum :-[
LAZ'ca konuşiyruz DAA :D

stk4221

onur reis  uydu işi hobimin dışında ama bu işi yapan takım arkadaşlarıma  nispet olsun istiyorum (kibir kafdagı olmuş)  pek de kullanmayacam. kendi işim olsa paradan kaçmam iyisini alırım.   bilio.comdaki direk uydu kablosunu takıp tabletten görüntü alabilecegimi sanıyorum . senin gösterdigin 200 tl lik olan çok iyi ama bana külfet olacak  sen bilio.com daki olur dersen onu alacagım 

stk4221

Flatron

Herşey burada izah ediliyor .
Ayrıca bir amaçla kullanılmıyor
Kullanılan malzemelerin satın alma linkleri text kısmında
Nasıl bağlandıklarıda var
2 bölümü var
1.bölümün videosu
(Size lazım olan sadece 20 usd lik monitör kısmı)
videonun yarısından çoğunda kutu ile uğraşıyor zaten :)

https://www.youtube.com/watch?v=Ze2fC6w9r7M

stk4221

yamyam reisin önerdigi mlz ler işimi görür düşüncesindeyim  reisinde  gözü yüksekler de kalitelisi al diyor  http://www.bilio.com/tv-karti-c4027/forex/utv-380-p34087537/#tab=spec   eyer olur derseniz bunu alacagım ekran olarakda  tableti kullanacam 

serkan_48

@stk4221

Dostum linkini verdigin urunde
USB 2.0 TV BOXMasaüstü PC ve Laptoplara Tam Uyum PIP ve TV Wall

Diyor. Yani bu urun windows pc ve laptoplarda destekleniyor. Yukarida yazilanlatdan bunu anliyorum.

Gelelim tabletlere isletim sistemi nedir android temeli linux bu donanjm bu sistem tarafindan destekleniyorsa olur ancak sahsi fikrim olmayacagi yonde.

Bence en mantikli cozum @Flatron ' unda  tavsiye ettigi gibi bir monitor duzenegi kurmaniz.

Kolay gelsin

Flatron

Bunlar tv kartları
eskiden koca bilgisayarı tv haline getiren şimdi usb ye takılan cihazlar
üstelik karasal yayını seyrettiriyor.Üstelik  takılan cihazın notebook(veya PC)  olması gerekiyor
işte kullananların yorumları
http://forum.donanimhaber.com/m_20763939/tm.htm

stk4221

stk4221

en iyisi biz eski sisteme geri dönelim garanti olur  bendeki ekrana can vereyim

stk4221

@serkan_48  konu dagilsin istemiyorum ama swich mode patladi fetlerden duman geldi yerine ne takabilirim

serkan_48

Alıntı yapılan: stk4221 - 25 Ekim 2015, 23:04:14@serkan_48  konu dagilsin istemiyorum ama swich mode patladi fetlerden duman geldi yerine ne takabilirim

13 amper 500 volt n kanal mosfet bunlar. Bu degerleri tutan elinde baska mosfet varsa kullanabilirsin dostum. Elinde ne var bilmiyorum ama.

stk4221

serkan_48

Alıntı yapılan: stk4221 - 26 Ekim 2015, 21:10:33ırfz 740 olabilirmi

Dostum bu mosfet 400 volt 10 amper n kanal. Kanimca yerine olur. Yinede diger ustalarin yorumunuda alabiliriz.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın