eprom programlamak

Başlatan t.t, 17 Ekim 2015, 16:46:23

t.t

Merhabalar
27c256b  eprom sıkıntısı, plastik enjeksiyon makinamız var verileri kapatıp açınca unutuyor sorunun epromdan olduğunu düşünüyorum yalnız üzerine epece 32 yazmışlar yazılım olsa gerek bu entegreyi nasıl programlarız veya eprom nelere göre programlanır program ı pc den göndermek için nasıl bir karta ve programa ihtiyacımız vardır. ilgili arkadaşlardan yardımlarını bekliyoruz teşekkürederim

serkan_48

Slm.

Bir eprom yuklenen bilgiyi normalde unutmamasi lazim. Kartin uzerinde hafiza icin kullanilan bir lityum pil yada yuksek kapasiteli kapasitor var mi ?  Barsa bu pil bittigi icin hafizada tutulmasi gereken bilgi unutuluyor olabilir.

Eprom konusunda programlayabilmek icin

1 epromu programlayacak donanim yani programmer lazim
2 eproma yazilimi yuklemek icin loader programi lazim.
3 en onemlisi eproma yuklenecek hex yada bin program lazim.

Bunlar varsa programlayabilirsiniz ancak sorununuzun bu oldugunu sanmiyorum.

t.t

malesef üzerinde pilde yok yüksek kapasiteli kapasitörde yok 2001 yılından kalma epromlar yüksek olasılık onlarda sıkıntı arkadaşa sordum epromu programlaya gerek yok diyor işlemci ne gönderirse kaydeder diyor direk yenisiyle değiştirip yarın deneyeceğiz bakalım netice ne olur?

Flatron

@t.t
Enjeksiyon makinanız daha önceleri bilgileri hafızasında tutuyorken ,bu hata son zamanlarda olmaya başladı ise Epromu nu değiştirmekle muhtemelen düzelecektir.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın