5+1 yada 2+1 ses sistemi(ampli.)

Başlatan ilyaS5, 03 Ağustos 2015, 15:26:57

ilyaS5

daha önce 320v adlı sitedeki amfi projelerini yaptım çalıştırdım. evim için kullanabileceğim  kutu yapıp sankı hazır alınmış gibi kullanabıleceğim bir proje arıyorum. steryo giriş ve   5 adet ses çıkışı olan ve woofer i olan .. yani 5+1 ses sistemi yapmak istiyorum proje konusunda yardımcı olursanız çok sevınırım . 2+1 projeri var ama ayrıntı yok .. genelde ahmet yerlinin yaptıkları çok iyi çok anlaşılır ama bulamadım bir türlü istediğim gibi...

elektronık de 1 yılım oldu kendim tasarlıyorum ama çalışmada kesin pürüzler çıkıyor.

şimdiden teşekkürler

Mr_YAMYAM

Önce teknik olarak araştırmalısın.
https://elektronikprojeler.com/index.php/topic,6425.0.html
Decoder nedir, 5.1 nedir, SURROUND nedir?
Bunlar tamamen ayrı kavramlardır ve birbirleri ile bağdaştırılamaz.
Bu kavramları tam olarak anlamadan 5.1 ampli yapmak istiyorum demek derinliğini bilmeden kuyuya girmek gibi olacaktır.
https://elektronikprojeler.com/index.php/topic,6423.0.html
Konu içerisindeki tartışmalar yol gösterebilir.

ilyaS5

verdiklerinizi okuyorum araştırıyorum . inceliyorum . sorum olursa size ulaşmam için e posta verirmisiniz ... kitabını da alacağım bu işin ..  :o

seron

Alıntı yapılan: ilyaS5 - 03 Ağustos 2015, 19:57:14verdiklerinizi okuyorum araştırıyorum . inceliyorum . sorum olursa size ulaşmam için e posta verirmisiniz ... kitabını da alacağım bu işin ..  :o
bulursan alırsın/banada haber ver  ;D

ilyaS5

Alıntı yapılan: seron - 03 Ağustos 2015, 20:03:03bulursan alırsın/banada haber ver  ;D

İlim ilim bilmektir
İlim kendin bilmektir
 :D

inşallah bulurum :) rizede zor da ; erzurum da bulurum belkı.. :)

seron

ben internet üzerinde yaptığım araştırmalarda ne basılı olarak(ne sıfır ne de ikinci el) ne de pdf olarak ses elektroniğine dair bir kitap göremedim. onu demek istedim.

hatta Mr_YAMYAM ustanın anlattıklarını derleyip PDF kitap yapmayı düşünüyordum amam ne o -gerçekten- ilgi gösterdi ne de doğru sırada ve tartışmasız anlatmayı kabul etti. aslen makale olarak hazırlayıp anlatsa ilgi ve bilgi daha büyük olacaktı. ama ne için ya da kim için yapsın ki? önce "kendini bilen adam" lazım.  ::)

ilyaS5

yani ses elektroniğinin kitabı yokmu . niye gerek duymamış kimse tez yazmaya yada kitap yazmaya acaba .. ben daha 1 yıl okudum 2. sınıf oldum . kaynak yok . ve her yapılan işlemde dünya hesap kitap yatıyor .trt de staj yaptım orada da amfi tamıri yaptık radyo frekansı yükseltmek için kullanılan güçlü amfilerdi.. oradan ilham aldım kurcalıyım dedım sonu gelmedi tam mantığını oturtamadım :)

seron

haaaah tamam!
sen Mr_YAMYAM ile irtibat kur; doğru yerdesin kardeşim. kendisi TRT 'lidir.

ilyaS5

çok teşekkür ederim :D erzrum bölge müdürlüğünde yaptım stajı devamlı amfi beslemesı onardık receiver onardın .. ve amplifikatorler onasrdık oradan hevesle araştırdım .. ilginiz için çok teşekkür ederim .. :)

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın