Klima iş kazası Antalya

Başlatan serkan_48, 29 Temmuz 2015, 20:35:02

serkan_48

Değerli arkadaşlar ,

Üzülerek belirtiyorum ki yaklaşık 1 ay kadar önce yaşanan kazada servis hizmeti veren bir meslektaşım iş arkadaşım klimanın patlaması sonucu ağır yaralanmıştır. Kendisine acil şifalar diliyorum.

Olay Antalya Konyaaltı ilçesi Hurma Mahallesi 251 Sokak'ta 4 katlı bir binanın terasında meydana geldi. Terasta klima bakımını yapan Ramazan Karaçoban, ünitenin bir anda patlamasıyla yaralandı. Vücudunun alt bölümünden yaralanan Karaçoban, kendi imkanlarıyla bir kat inmeyi başardı. Patlama sesini duyan vatandaşlar sağlık, polis ve itfaiye ekiplerine haber verdi.
Belden altı yanan Karaçoban'a ilk müdahale olay yerinde yapıldı. Sedyeyle binadan çıkarılan evli ve 1 çocuk babası klima ustası, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Karaçoban'ın hayatı tehlikesinin bulunduğu belirtilirken, Olay Yeri İnceleme ekipleri terasta inceleme yaptı. Klimaların bulunduğu çatıdaki alan adeta savaş alanını andırırken, klima dış parçaları ise çevreye dağıldı.
Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

seron

allah şifa versin.
neden patladı serkan? gaz sıkışması mı?

Mr_YAMYAM

Geçmiş olsun .
Bu gibi olaylar tanıdıkları ilgilendirse de dolaylı olarak bizleri de etkiliyor.
Umarım arkadaşın kısa zamanda iyileşir.

serkan_48

Nedenini kesin olarak bilmiyorum ancak yukarıdaki resimlere dayanarak yerde yatan mavi uzun tüpün oksijen tüpü olduğunu söyleyebilirim. Eğer klimada kaçak var ve bu kaçak araması için klimaya bu gazı bastı ise patlama gerçekleşmiş olabilir. Çünkü oksijen gazı oksitleyicidir. Birde içeride klima kompresörünün içinde yağlama yağı var yağda yanıcıdır. bir yakıcı ve bir yanıcı aynı ortamda birleşir ise patlama meydana gelir.

Resimlerden gördüğüm kadarıyla size diyebilirim ki patlama gerçekten büyükmüş. Kompresör darmadağın olmuş. Üniteyi parçalamış. Bu esnada yağ püskürerek dışarı çıkmış ve arkadaşımız yanmış.

Tekrar iyi dilekleriniz için teşekkürler. Allah'tan acil şifalar diliyorum.

memleket

Geçmiş olsun. İnş. arkadaş kısa zamanda eski sağlığına kavuşur...

olc technics

serkan_48

seron

dikkat et serkan. görüyoruz ki işin risk barındırıyor. bir de senin için üzülmeyelim.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın