Ana içeriğe git
Konu: Smd şerit ledleri direkt 220 ile kullanma (8472 Kez okunmuş)

Ynt: Smd şerit ledleri direkt 220 ile kullanma

Yanıt #15
Gerçekten çok sevinirim. Teşekkür ederm.
Bu arada elimde DC-DC konverterler ile ilgili tez olarak hazırlanmış,word formatında güzel bir kaynak var.Hesaplamalarına varıncaya kadar anlatmış.Sizin için upload ettim.Aşağıkaki linkten indirebilirsiniz.
link:http://www.fileupyours.com/view/277535/DC-DC-Konvert%F6rler-Tezi.doc
ACARKAPTAN

Yanıt #16
Teşekkür ederim şuan komponent listesini hazırlıyorum 11megapixel makina ile devrenin fotoğraflarını çekicem önlü arkalı T9309 6 bacaklı entegre var bulabilirmisiniz bilmiyorum datasheet\'ini buldum AC kısmı ile DC kısmını birleştiriyor tabiki ortasında bir adet mini trafo var sargıyı sökmeden bilemem AC kısmının komponentlerini çıkardım
ISIS similasyonunu yapmaya çalışıcam DC kısmınında komponentlerini yazıcağım çizerek ayırıcam sizin için AC <=> DC şeklinde
bitince yollarım
Edit:
komponent listesini hazırladım yolluyorum fakat ISIS üzerinde t3909 bulunmuyor şema olarak çizebilirim ancak
T3909\'u sorabilirseniz malzeme tedarik ettiğiniz yere eğer yoksa şemayı çıkartıyım gene datasheet ile ne olduğunu bulabiliriz ve işlevini yapıcak muadil bulabiliriz sanırım bu arada bu şarj adaptörüydü çin malı telefonların yanında usb bağlantılı şekilde veriliyor eğer adaptörün benzerini bulabilirseniz daha ucuza bulabilirsiniz

Yanıt #17
Teşekkür ederim.T3909\'u araştırdım.Bulunması zor bie eleman sanıyorum.Bulunabilir eleman olursa herhalde daha iyi olur kanısındayım.Bu arada size de zahmet veriyorum.Emekleriniz için gerçekten çok teşekkür ediyorum.Şema halinde olması da benim için yeterlidir.
ACARKAPTAN

Yanıt #18
çin malı yeni kablosuz şarj cihazları var nokia için pili üzerine koyuyorsunuz onlarda kolaylıkla bulunabilir bir entegre var sanırım bulabilirseniz inceleyin derim elimdeki t3909 kullandığından devreyi kuramayabilirsiniz şemasını hazırlıyorum bir kaç gün içerisinde yollarım

Yanıt #19
Teşekkür ederim.Ayrıca bahsetmiş olduğun şarj cihazlarını da internetten inceleyeceğim.
ACARKAPTAN