Oyun Yapma Motorları bedava

Başlatan sayangku, 15 Temmuz 2015, 21:40:40

sayangku

sa arkadaşlar ben canım sıkıldıkca aksamları oyun yapmak için ugrasiyorum günde 1 saat veriyorum temiz :)
oyun yapmadan önce bütün oyun motorlarını inceledim hemen hemen :)
şuanda en makulü https://www.unrealengine.com/unreal-engine-4       unrealengine 4 geldi neden diye sorcaksınız yaptıgınız
oyunun exe çıktısını hemen alabiliyorsunuz hemde bedavaya ben bitane dandik birşey yaptım exe çevirdi rahat bir şekilde
crak mirek yok block kodlama sistemi özelligi de var onlar bluprint diyor yapay zekayı kodlamaya
ders videolarıda epey var illa çizim yapmanıza gerek yok hazır karakter paketleri bedavaya bir sürü var inidirn yapay zeka işini çözün gerisi gelir :) grafik acısından da unity5 ve cryengine3 ten iyi çogu kaliteli oyunlar unrelde yapılıyor emin olun
verdigim linkten oyun motorunu indirebilirsiniz detayları google arastirin video zaten zibille var  bakarsınız burda yazsam uzun olur biraz neyse ben kendi oyunumdan kareler verim biraz acemice oldu ama idare edin zombi tarzi bi oyun yapcaz bakalım :)
evin modellemesi bana aittir koltular  hazir birtek :)
(daha çok resim var ama sıgmaz buraya  birde kendi oyun motorumu kendim yazarım başka motor kullanmam diyen arkadaşlar varsa işi çok zor ama ben yine bilgi verim kısaca windows için yapicaksaniz directx  oyun yapmayı arastirin directx  unutmayın :)
linux te ise opengl  arastirin opengl avantaji ise windows  da  çalısabilir ayni zamanda  siz en iyisi google opengl vs directx
yazın arti eski yönlerini ögrenirsiniz böyle bir işe kalkıscaksanız birde c++ bilirseniz yemede yanında yat  )

''Paranın Başkaları İçin Taşıdığı anlam,
  benim için  birşey ifade etmiyor ''
                                                   Nikola Tesla

seron

sayangku merhaba,
yukarıda paylaştığın program aslen bir oyun motoru ya da oyun yapma programı değildir. bu tür işere meraklı bazı ıcırıkları tatmin etmek için hazırlanmış basit bir platformdur. tabi ki bunu sen de biliyorsun on abirşey demedim.
anlatmaya çalıştığım şey oyun yukarıdaki programla yapılmaz. bir oyunu yapmak için özel donanımlar, bir adet orta boy stüdyo ;D , bir adet dev sıyırık yazılım ekibine ihtiyaç vardır.
yoksa yukarıdaki programı amacı meraklıların egosnu tatmin etmek. gerçek anlamda birşeyler yapılmaz onunla. ha güzel şeyler yapılır ama adına oyun demek tartışılır.
yine de paylaşımın için sağol.

sayangku

seron ustam tabikide tek kişi zor ekip olsa daha iyi olur ama unrealengine 4 dünyanın en iyisi olarak gösteriliyor isterseniz bir arastirin
sizin dediginiz tarzlar birazdaha teknolojiye kacar adamın üstüne sensör giydirip taklit etme vuruslari vs bunlar tabiki daha güzel ama elde olan bu suanda :)
                                                   Nikola Tesla

seron

eğer yapabiliyorsan tek bölüm bir oyun yapıp youtube'a yükle de izleyelim. ben merak ettim doğrusu nasıl birşeymiş. kod yazmak gerekiyor mu yoksa ful menülerden mi çalışıyorsun...

sayangku

Nikola Tesla

kangal0640

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın