led bar pcb yardım

Başlatan onurx5, 11 Temmuz 2015, 22:18:12

onurx5

yasin abi eğer musait bir zamanda konuya bakarsa belki bir şey yapabiliriz hocam o power ledleri çok iyi biliyor ama müsait değil belki 5v 500ma iyi bir besleme devresi verebilir bize

seron

onur yasin abin sana izah etmeye çalıştığım tarfosuz adaptör önermişti. ama o olmadı.

eğer tasaruflu ampulun içinde çıkan orjinal sürücü devre modifiye edilebilirse belki olur ki mantıklı olan da budur.

onurx5

aynen hocam oda benim aklımdaydı olmaz diye söylemedim tam aklımı okudunuz devre sağlam duruyor hocam tasarruf ampulün çıkışı kaç volt hocam?
hocam tasarruf ampulü 20w bize kaç ma verir  sizce?

seron

tasarruf ampulun çıkışını düşünmeden önce floresan lambalar nasıl çalışır bunu araştırmalısın.

floresan lambaların flamanlarına doğrudan güç verilmez. amperi düşürülmüş şoklu-tırtırlı yüksek gerilim verilir. o devrenin amacı da bu. ama anlayanlar varsa ki yoktur, modifiye edilip belki kullanılıyordur.

onurx5

hocam o beni baya aşıyor iyi anlayan biri olmasa mümkün atı yok yapamam nette araştırdım pek bir şey bulmadım şunun dışında

https://320volt.com/enerji-tasarruflu-floresan-lambaya-power-led-surucu-modulu/

seron

onurx5

hocam peki biz 5 voltluk küçük 500 ma pcb yapamayız mı?

onurx5

yabancı sitelerde küçük trafo kullanılarak yapanlar var biz yapamayız mı acaba hocam?

seron

inan bilmiyorum.
sana küçük güç kaynapı bakıyorum ama I-phone ve android telefonların adaptörleri dışında küçük adaptçr yok. onlarında çakması bile pahalıdır.

maddi durumun nasıl? parça almada sorun yaşıyor musun?

stk4221

Arkadaslar umudsuzluga kapilmayalim bence yuksek kon ile bu sorun cozulecek nette akim sinirlayarak 90   power led yakan var
vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

seron

stk4221 akımımız zaten sınırlı? hani trafosuz basit düşürücü için söyledim. o devre 150mA power ledlere uygun değil. ben ledlerin ne özellikte olduğunu sonradan gördüm bana özel mesaj attı.

birşekilde yapılacak ama nasıl işte.

dediğin akım sınırlama devresi akım sınırlaması olmayan smps veyahut trafolu adaptörler için gerekli.

madem geldin sen de bişeyler yaz bakalım o tasarruflu ampulun içine ne sığdırabiliriz ki ledleri sağlıklı yakabilelim?
özellikler:
barlar halinde (senin kullandığının bir benzeri) power led
akımı 150mA
voltajı 3,2V

hiç tasarruflu ampulun devresinş led için uyarlamışmıydın?

stk4221

Benim uygulamalarim hep alisilmisigin disina ciktim hic tasarruflu ampulle ugraadim akliim hep salonda ampulleri tavana bakan avizedeydi. Sigdiramam   Pcb ile ugrasam diye power led e hic girmedim  alimde 10 adet  led var bir bakayim senin verdigin bir devre var birde ben deneyeyim
vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

onurx5

seron ve stk4221 hocalarım yasin abiyle iletişime geçtim yasin abi ban 2-3 gün mühlet ver dedi senin işi çözeceğim işlerim yoğun olduğundan sana dönemedim dedi hocam yasin abi led lerin dilinden çok iyi anlıyor tasarruf ampulü çok iyi bilen biri elektro bilimde led üzerine bir çok projesi olduğunu hatırlıyorum bize vereceği sonucu çok merak ediyorum ve bir çözüme kavuşacağımızı biliyorum hocam ben yasin abiye ledin 150 ma akım çektiğini söyledim oda o iş bende dedi şimdilik beklemedeyim

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın