[Yardım]446Mhz Telsiz için RF Güçlendirici

Başlatan ControL, 09 Nisan 2010, 01:47:55

ControL

Selamlar
Bir kaç gün önce Motorola TLKR-T5 model PMR Telsiz edindim
RF gücü 500mW ve şehir içinde 1 km bile mesafeyi bulamadım katalogda ve kutusunda 6KM\'ye kadar yazıyor şehrin durumuna göre normal tabiiki
Telsizin birini söküp inceledim içerisinde turunu saymadım bobin teli şeklinde sarılmış sigara filtresinden biraz uzun anten bulunuyor
ucundan kablo alıp uzattım biraz ama bu seferde daha az mesafe çekiyor rf gücüne göre normal kanımca
Anten cihazın içine gömülü olduğundan anten değiştirme gibi bi lüksüm yok ve anten çıkışı bulunmuyor
27 Mhz telsizlerde takoz tabir edilen RF güçlendirici devreler kullanılıyormuş biraz araştırma yaptım ve 446 Mhz için Transistör ve/ya takoz devresi bulamadım
446 Mhz frekansında çalışan 2 Minimum - 10 Maximum wat gücünde transistör numarası yada devre şeması elinde olan varsa paylaşabilirmi acaba iyi forumlar

ControL

Sanırım kimse cevap vermiyicek 446 mhz değilde 400 - 450 mhz rf güç amfisi deseydim birisi bişey derdi sanırım biraz şaşırtmalı oynayalım madem :D
Nette araştırırken 400 ila 450 mhz arası güçlendirici devre buldum 7 watt gücünde yeterli güce sahip benim için fakat komponent listesi baya bi korkutucu geldi bu gün parçacıya gidip araştırıcam eğer bulabilirsem devreyi kurucam
bu arada dökümanıda ek olarak ekliyorum ihtiyacı olan olursa diye
Not döküman almanca.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın