DTMF Şifre Hatası

Başlatan Hacking53, 05 Temmuz 2015, 14:36:17

Hacking53

Selamın Aleyküm Arkadaşlar;
Ben bir tanıdığıma dtmf alıcı devresi vede dtmf ton üretme devresi yaptım.
--Dtmf alıcı devrem sıkıntısız çalışıyor, iki röleli sistemi yaptım şifreleri ise;
#1 1. röle aç
#2 2.röle aç
*1 1.röle kapat
*2 2.röle kapat

şeklinde düzenledim ve test ettim kart sıkıntısız şekilde çalışıyor.
--Dtmf ton gönderme devremde şöyle bir sıkıntı oluyor.
Yukarıda belirttiğim şifreleri ton gönderme devreme programladıktan sonra sadece röle açma işlemini yapıyor, kapatma işlemini yapmıyor.
En önemli nokta örneğin dtmf alıcı devremin şifrelerini;
1111--1.röle aç
2222--1.röle kapat
3333--2.röle aç
4444--2.röle kapat

Şeklinde düzenledim ve ton gönderme devremde de buna göre düzenleme yaptım ve röle açma ve kapatma işlemini sıkıntısız şekilde gerçekleştirdi sorunum sadece * yapınca neden olmuyor.
Kullandığım kodlar hazır kodlar sadece şifre değişimini kendim yapıyorum.
Not: Program basic dilindedir.
Not: Ekteki program  #1  #2 *1 *2 li olan program sadece röle açma işlemini yapıyor kapatma işlemini yapmıyor.
ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM..

Furkan KELEŞOĞLU

kodlara göz at belki röleleri kapatma şartını yazılmamıştır yada değiştirirken silmişsindir
Mekatronik Teknikeri. <br />Elektrik-Elektronik Teknisyeni.

Hacking53

Kodlarda hiç bir sıkıntı yok aynı kod ve farklı şifre ile röle açıp kapatma işlemini yapıyor işin içinde * girince kapatma işlemi yapmıyor.

Hacking53

Alıntı yapılan: Furkan41 - 05 Temmuz 2015, 15:48:01kodlara göz at belki röleleri kapatma şartını yazılmamıştır yada değiştirirken silmişsindir
Kodlarda hiç bir sıkıntı yok aynı kod ve farklı şifreler ile röle kapatıp açma işlemini sıkıntısız yapıyor işin içine kapatma şifresinde * yapınca kesinlikle kapatma işlemi yapmıyor.

Furkan KELEŞOĞLU

valla dostum bende pek anlamam o devreden ama ben kodlarlar ilgili olduğunu düşünüyorum aynı devre acma işlemini yapıyorda kapatma işlemini neden yapmıyor dimi bence kodlarında sıkıntı var
Mekatronik Teknikeri. <br />Elektrik-Elektronik Teknisyeni.

Hacking53

Alıntı yapılan: Furkan41 - 05 Temmuz 2015, 15:59:55valla dostum bende pek anlamam o devreden ama ben kodlarlar ilgili olduğunu düşünüyorum aynı devre acma işlemini yapıyorda kapatma işlemini neden yapmıyor dimi bence kodlarında sıkıntı var
Sorun işte kodun şifre kısmında çıkıyor kodun diğer kısımlarında bir sıkıntı yok kod .pbp olarak konunun ekinde verdim.

kartalli1980

Arkadaşım bende buna benzer bir devre yaptım. Telefondan dtmf ile cihaz kontrolü. 16f628 ve kod çözücü cm8870 kullandım. İki türlü sorun çıktı. 1.si bir nolu roleyi çekmiyor. 2.si kendi telefonumu bağladığımda 1.sorun harici bir sorun yok. Fakat dışarıdan kendi telefonumu arayıp kontrol ettiğimde sadece 3.role çalışıyor.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın