RF Alıcı ve verici devreler hakkında bilgiye ihtiyacım var

Başlatan Furkan KELEŞOĞLU, 03 Temmuz 2015, 22:00:28

Furkan KELEŞOĞLU

Radyo frekansı üzerinden haberleşen devrelerin üstadı olmuş bir şahıs bana bu konuyu güzelce anlatabilirmi biraz araştırdım internetten bişeyler okudum ama okumaklada olmuyor anlayabilceğim şekilden dersenizki ne yapcaksın cift kontaklı bir röleyi kontrol eden bir alıcı verici yapmak istiyorum vericide sadece bir buton olsun butona bastığım sürece röle calışsın elimi butondan cektiğimde rölenin kontakları kapansın yer değiştirsin yani böyle birşey yapıcam ır yapacaktımda o pek sağlıklı değil birisi gelir tv kumandasıyla yaptığım sistemi kontrol eder :DDD
Mekatronik Teknikeri. <br />Elektrik-Elektronik Teknisyeni.

Furkan KELEŞOĞLU

Furkan KELEŞOĞLU

parasında değilimde hepinizden özür dileyerek bir bok öğrenemiyoruz al sadece lehim yap kullan ee bunun mantığı nedir hiç birşey yok

Mr_YAMYAM

Ben öğretirdim ama kolay değil. Hemide bahalı.
Belli birikimin olmadan işe girişirsen kalırsın.

Furkan KELEŞOĞLU

Yusuf usta

Geçen yıllarda neye kafam bozulduysa burada yazı yazmıyordum, özel mesaj trafiği olunca bir giriş yapayım dedim hayırlısıyla... Çünkü bozulduğum kişi şu an moderatör değil gördüğüm kadarıyla, yazmama sebebim yok demektir.

gelelim sadede;

Furkan, piyasada rf alıcı verici modüller var satılan. basit ve ucuz. bu modüllerin hepsinde
1-anten
2-gnd (-)
3- V  (+)
4- data

ayakları vardır.

5voltu uyguladığın anda, vericinin  data ucuna ne uygularsan alıcının data ucunda onu görürsün.

ne uygularsan onu görürsün dediysek, analog sinyal olmaz. yani digital teknikle sıfır bir sinyali uygulayacaksın. örneğin verici data ucunda beş volt varsa alıcının da data ucundan beş volt çıkar. voltaj verip lojik bir etmezsen vericiyi, alıcıda da birşey yok demektir.

bunu genelde bu forumda mikrodenetleyici ile yapmış olanlar ve şemaları ayrıntılarıyla var. fakat pt serisi entegre ile bunu basitçe kod mod ullanmadan yapabileceğin şemalar da var. formda "4 kanal alıcı verici devresi yusuf usta" diye arattır. en ince ayrıntısı ile anlatmış bu yusuf usta da kimse :) al malzemeni giriş hemen. kolay gele...

Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

Furkan KELEŞOĞLU

yusuf usta formu araştırdım senin 4 kanal alıcı verici devresini bulamadım silmişler heralde

Yusuf usta

Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

seron

Alıntı yapılan: Yusuf usta - 04 Temmuz 2015, 12:02:16Geçen yıllarda neye kafam bozulduysa burada yazı yazmıyordum, özel mesaj trafiği olunca bir giriş yapayım dedim hayırlısıyla... Çünkü bozulduğum kişi şu an moderatör değil gördüğüm kadarıyla, yazmama sebebim yok demektir.

gelelim sadede;

Furkan, piyasada rf alıcı verici modüller var satılan. basit ve ucuz. bu modüllerin hepsinde
1-anten
2-gnd (-)
3- V  (+)
4- data

ayakları vardır.

5voltu uyguladığın anda, vericinin  data ucuna ne uygularsan alıcının data ucunda onu görürsün.

ne uygularsan onu görürsün dediysek, analog sinyal olmaz. yani digital teknikle sıfır bir sinyali uygulayacaksın. örneğin verici data ucunda beş volt varsa alıcının da data ucundan beş volt çıkar. voltaj verip lojik bir etmezsen vericiyi, alıcıda da birşey yok demektir.

bunu genelde bu forumda mikrodenetleyici ile yapmış olanlar ve şemaları ayrıntılarıyla var. fakat pt serisi entegre ile bunu basitçe kod mod ullanmadan yapabileceğin şemalar da var. formda "4 kanal alıcı verici devresi yusuf usta" diye arattır. en ince ayrıntısı ile anlatmış bu yusuf usta da kimse :) al malzemeni giriş hemen. kolay gele...

yusuf usta hoşgeldin.
sana, bana yaptığın malum iyilik karşılığına kendi elceğizlerimle yaptığım basit bir led ışıldak gönderecektim ama, adresinin yazılı olduğu kargo fişini kaybettim. e buradan da ayrılınca bir türlü olmadı.

neyse... tekrar burda olman güzel.

Furkan KELEŞOĞLU

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın