Minyatür tesla yardım

Başlatan fatih343, 03 Temmuz 2015, 18:03:56

fatih343

Arkadaşlar yapıcamdan değil sadece çok merak ediyorum mesela bir ampulün içini boşaltıp içine ufak bir tesla nasıl yapılır bilen varmı?
Ne kadar ekmek o kadar köfte

Furkan KELEŞOĞLU

dostum yanlış bilmiyorsam tesla dediğin şey tesla bobini değilmi ? voltajı ve frekans ayarlarını yükselten bir bobin bunu bir ampülün icine yapabilirmisin ? yada yapsanda ampüle göre yapacağından verimsiz bişey olur sen şeyleri diyorsun bu fenerler var el feneri arkalarında şok bobini var şok veriliyor öyle bir bobin olur seninkide
Mekatronik Teknikeri. <br />Elektrik-Elektronik Teknisyeni.

fatih343

Ne kadar ekmek o kadar köfte

seron

tesla bobini nedir yapısı nasıldır bunu öğrenin.

o bahsettiğiniz elektroşok cihazından bende var. cep telefonu görünümüde. güvenlik olarak çalışırken ne olur ne olmaz diye yanımda taşıyordum. bizimle tüm halk uğraşıyordu(yurdum insanını bu sayede tanıyıp nefet etmeme yok açmıştır o meslek). aralarında psikopat olanlara kullanacaktım ama nasip olmadı.

320 volt anasayfamızda yeterli döküman var, incelersen faydalı olacaktır.

Furkan KELEŞOĞLU

Fatih dostum teslayı felan bırakta gel senle basit bir rf alıcı verici yapalım mikroC dilini bilmiyorum öğreneyim dedim stajtan zaman kalmıyor zaten mubarek ramazan ayındayız oruclu oruclu kafada almıyor :D birlikte el ele verelim bitane cift kontaklı röle kontrol eden yada tek kontaklı 2 röle kontrol eden bişey :D
Mekatronik Teknikeri. <br />Elektrik-Elektronik Teknisyeni.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın