resimdeki cihaz nedir nerede nasıl kullanılır?

Başlatan sonerbicer, 30 Haziran 2015, 15:31:36

sonerbicer

arkadaşlar bu resimdeki nedir  nerde  nasıl kullanılır

seron

soner abi o resimdeki ürün bir timer(zaman ayarlı) pirize benziyor. dükkanlarda mağazalarda tabela gibi aydınlatmaları otomatik olarak gündüz söndürüyor, gece açıyor. buna benzer yerlerde ihtiyaç duyuluyor. üzerindeki saat simgsie dikkat edersen belli zaman aralıklarında aç-kapat yapabiliyor.

spot mağazalardan, elektrikçilerden, koçtaş gibi büyük mağazalardan "zaman ayarlı piriz" dedin mi, verirler.

sonerbicer

Alıntı yapılan: seron - 30 Haziran 2015, 15:42:20
kardeşim  ben bugün hurdaları çıkarırken  kutuların içerisinden çıktı  nerede  değerlendirenilirim  bunu  mesela  tv ye  uygulayabilişrmiyim  bazan çocuk tv izlerken uyuyup kalıyor  mesela   onu belli zamana  ayarlasam o zaman kapansa  olurmu  ve  odasındaki bilgisayara  uygulasam  belli zaman sonra  kendi kendine kapatabilirmi   

seron

üzerinde güç değerleri vardır. televizyona uyup uymayacağını o güç değerleri belirler. atıyorum üzerinde 100W yazıyorsa bu 100Watt tan fazla güç çeken cihazların bağlanmaması gerektiği anlamına gelir. televizyonun arkasındaki etiket değerleri ile bu cihazın etiket değerlerini karşılaştır. televizyonun W değeri daha düşükse olur, dediğiniz gibi kullanılır. TV nin ki büyükse yada aynı değerdeyse olmaz(100Watt cihazın üst sınır değeridir bu değerden fazla çekilmemesi gerektiği gibi bu değere yaklaşılması da çok doğru değildir cihaz yanar)
bilgisayarın gücünü aniden keseceğinden işletim sisteminin sağlığı açısından uygun değildir.

bu cihaz, daha çok aydınlatma develerinde kullanılıyor. daha yüksek güçlüsü lazım ise "timer şalter" denilen ayarlı sigortalar kullanılır.

sonerbicer

ön tarafdaki etiketler  silinmiş söylediklerine dair en ufak bir ibare  yok 
yinede saol ben almak istedipim cevabı aldım bunu tv ye  baglayacagım   çok saol kardeşim

seron

abi resimdki cihazda ışık sensörü de var sanırım şimdi gördüm. zaman ayarını iptal edersen karanlığa-ışığa duyarlıdır o çalışıyorsa...

sonerbicer

Alıntı yapılan: seron - 30 Haziran 2015, 16:41:59abi resimdki cihazda ışık sensörü de var sanırım şimdi gördüm. zaman ayarını iptal edersen karanlığa-ışığa duyarlıdır o çalışıyorsa...
bunu anlamadım kardeş nasıl zaman ayarını iptal edeyim ?demek istediğim kısaca  şu ben oglumun odasına  pc  tv  vs kurdum
oglum  oynarken uykusu gelince  uyuyup kalıyor  cihazlar çalımaya devamn ediyor  bu aletle   zaman ayarı yaparmıyım  ayarladıgım zamanda  elektirik kendini kesermi 

seron

abi durum şöyle:

bunun elle çevirmelileri ülkemizde uygun fiyata satılıyor. fiyatı çok yüksek değildir sanırım. sendekinin zaman ayar seçeneği biraz sınırlı...

sonerbicer

yok tıpkısının aynısı  aynen bu model ve şekil   saol seron kardeş  onnumarasın  kralsın  sen burada

seron

estağfirullah abi senin güzelliğin. hayırlı kullanımlar.

ApoAtes

@sonerbicer Bilgisayarın otomatik kapanması için ek birşey kullanmanıza gerek yok, Başlat-> Çalıştır'a shutdown -s -t 3600 yazarsanız 1 saat sonra kapanacaktır. Bunu azaltabilir veya yükseltebilirsiniz. 1800=30dk / 3600=60dk / 5400=90dk/ 7200=120dk vs. Oldu ki kapatma işlemini iptal etmek istiyorsunuz ; shutdown -a komutunu kullanarak işlemi iptal edebilirsiniz :)

sonerbicer

Alıntı yapılan: ApoAtes - 01 Temmuz 2015, 05:13:01@sonerbicer Bilgisayarın otomatik kapanması için ek birşey kullanmanıza gerek yok, Başlat-> Çalıştır'a shutdown -s -t 3600 yazarsanız 1 saat sonra kapanacaktır. Bunu azaltabilir veya yükseltebilirsiniz. 1800=30dk / 3600=60dk / 5400=90dk/ 7200=120dk vs. Oldu ki kapatma işlemini iptal etmek istiyorsunuz ; shutdown -a komutunu kullanarak işlemi iptal edebilirsiniz :)
yok öyle değil  öyle  yaparsam  çocuk oynarken  oyunu yarıda biter gelir kafama  ekşir kızar bana  bazan oynarken   bırakıyor  çek yata uzanıp uyuyakalıyor   bilgisayarda çalışmaya devam ediyor  öyle  bir  ayar  pek işine  yaramaz  :)

seron

o halde uyku ayarlarından "şu kadar zaman sonra kimse kullanmazsa" ;
askıya al,
uyku modu
ekranı kapat gibi seçenekler vardır. bunlar tam senin çocuğa göre. askıya alma ve uyku modları, aynen sistem kapalıymış gibi sistemin yüksek güç harcamadığı, kapalıyken minimum güç çektiği bir durum. yani fişe takılıyken çektiği akım kadar akım çeker ki bu güç çok küçüktür.
ekleyebilirsem dosya ekleyeyim bilgisayarına indirip sağtıklayıp klasöre çıkart de içindekilere bak:
aşağıda soner amca_uyku ayar diye bir mavi yazı var. o yazıya basınca bilgisayarına iner.

sonerbicer

OK AYARI YAPTIM  BİLGİSAYARA 1 SAAT DOKUNMAZSA  KAPANACAK  ŞİDİ OLDU

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın