DC-DC modül hk.

Başlatan mjdbbr, 11 Haziran 2015, 18:07:06

mjdbbr

Merhabalar,
Yeni yeni elektronik hobi devreleri yapıyorum ya da yapmaya çalışıyorum :)

Elimde aşağıdaki resimde görülen -48V`dan girişli +5V çıkış veren bir modül var bu modüle +12V giriş versem yine +5V alabilir miyim, eğer cevap hayırsa nasıl bir modifikasyon yapmam gerekli?

mjdbbr

kifvet

Alıntı yapılan: mjdbbr - 11 Haziran 2015, 18:07:06Merhabalar,
Yeni yeni elektronik hobi devreleri yapıyorum ya da yapmaya çalışıyorum :)

Elimde aşağıdaki resimde görülen -48V`dan girişli +5V çıkış veren bir modül var bu modüle +12V giriş versem yine +5V alabilir miyim, eğer cevap hayırsa nasıl bir modifikasyon yapmam gerekli?

Devrenin üzerinde belirtilmiş sanıyorum giriş voltajları:)
INPUT:DC 36V-72V
OUTPUT:DC 5V-2A

12V giriş için modifiye edilmelidir bu sebeple.Burda bir modifikasyon yapabilmek için devre şeması gereklidir.Resimde de görüldüğü üzere converter kısmı siyah bir kapakla kapatılmıştır.Bu yüzden devre elemanları görünmemektedir:)))

serkan_48

Üzerinde DC minimum 36 maksimum 72 volt yazıyor. 36 voltun altında çalışacağını sanmıyorum. Eğer şema veya kontrolcü ne bilebilirsek belki modifiye yapılabilir düşüncesindeyim. Hangi entegre kullanılmış okuyabiliyormusunuz?

Edit : kifvet mesajını görmedim çalışırken attım aynı bilgileri paylaşmışız aşağı yukarı sonradan silemedim.

kifvet

Alıntı yapılan: serkan_48 - 12 Haziran 2015, 12:53:40Üzerinde DC minimum 36 maksimum 72 volt yazıyor. 36 voltun altında çalışacağını sanmıyorum. Eğer şema veya kontrolcü ne bilebilirsek belki modifiye yapılabilir düşüncesindeyim. Hangi entegre kullanılmış okuyabiliyormusunuz?

Edit : kifvet mesajını görmedim çalışırken attım aynı bilgileri paylaşmışız aşağı yukarı sonradan silemedim.
problem yok serkan abi:)))

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın