Evdeki imkanlarimla hobimin son noktasi

Başlatan serkan_48, 03 Haziran 2015, 10:33:20

serkan_48

Degerli arkadaslar,

Cok derin acimi sizlerle paylasmak istiyorum.
Elektronikle kendimi bildim bileli hobi olarak ugrasiyorum. Kendi capimda evimdeki elektrik ve elektronik islerini yapmaktayim. Basit ve orta duzeyde devreler yapip kendimi gelistirmeye calisiyorum. Keza bircogumuzda ayni his ve duygulari paylasmaktadir.

Bir kac hafta once meanwell smps ile ugrasmaya basladim. Actigim topiktende takip edenleriniz var
Mesaj yazip vaktini ayiran ayirmayan herkese tesekkur ederim. Neyse tabi ev imkanlari ile ne kadar calisilabilecegi malum. Sonunda esimle her zamanki gibi daginiklik konusunda ufak capli bir  tartisma yasanildi. Tabiki her zamanki gibi o kazandi.

Artik benim hobimin son sekli asagidaki resimde de gorebileceginiz uzere toparlanip bir karton kutu ile evin kullanilmayan balkonunda yerini aldi.

Ailem sagolsun. Nokta.

seron

serkan,

elektronik güzeldir, zevklidir. uğraşmak küçük bir çocuğun oyuncalarıyla oynaması gibi haz verir insana; hayallere dalarsın...

ama aile...

aile daha önemlidir.

o yüzden doğru bir karar vermişsin, üzülme ;D huzurunuz böyle yerinde olacaksa balkonda dursun daha iyi. zaten biraz zaman geçince yine çıkarırsın onları merak etme  ;D zira evdeki dağınıklıklarımı kaç milyon defa topladım, kaç milyon defa dağıttım Allah bilir...

bu da iyi... belki görmüşsündür yamyam abi ile bilgisayar yapmanın esaslarını kısaca geyik yaptık. ama gel gör ki, anlaşılan, yapamayacağız. e onu yapama, bunu yapama,... elektronikle uğraşmanın ne anlamı kalıyor ki?...

de'mi?

Mr_YAMYAM

Bir erkek birşeylerle meşgül olmazsa genellikle eve geç gelir.
Ben bu prensiple hareket edince küçük oda bana tahsis edilmiş oldu. Şimdi odamda KRAL'ım :D
Ayrıca evde olabilecek küçük çaplı tamiratlar konusunda da grev yapınca işin gerekliliği anlaşılmış oldu.
Yine de ben YAMYAM'ım. Siz bana bakmayın :)

haylaz

Ayni dert bendede  var serkan isgal ettigim yerler arttikca yer paylasimi yaptik bizde kafam rahat simdilik :D

stk4221

Dunya iste benimde kendime ayirdigim 7 metrekare  atolyem var fakat  elle tutulur bir eserim yok insanida bu üzuyor ya   :(  imkani olanlarin yatip imkansizliklar icinde bogusanlarin mucadelesi
vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

ndemir

ben bu tartışmaları evli olmadığım için eşim yerine annemle yapıyorum.küçük kutular halinde tüm malzemeleri elbise dolabının altında ve yatağımın altında saklıyorum,çalışma yapıcağım zaman odayı kilitleyip uğraşıyorum,sanki kapalı kapılar arkasında nükleer çalışmalar yapıyorum o kadar gizli  ;D  ;D  ;D vazgeçmek yok en büyük zevkim,huzur bulmak için millet müzik dinler gezer tozar ben elektronikle uğraşıyorum,sakinleşiyorum,iyi ki varsın elektroniğim  :)  :)

mustafayilmaz

piyangodan para çıksa hepsini elektroniğe yatırırdım.

tartışmalara aldırış etme.

çalışmaya devam  :)

serkan_48

Yamyam abi

Sigaram yok alkolum yok tabiri caiz ise pek boyle konusmam ama gece hayati sokak gezme tozmalarim yok tv izleme dizi mac spor hali saha takintim yok.

Ve artik ELEKTRONİK te yok. Bir seye erisemedikten sonra orada durmus ne anlami var. Butun hobilerim icimde sönüyor. 

elektrofizikci

Ben her zaman diyorum: Türkiye de bilimin önündeki en büyük engel EVLİLİK :) Bak büyük bilim adamlarına ya evli değil ya boşanmış...
Evlilik aşkı öldürür mü bilmem ama erkeğin içindeki üretkenliği - araştırmayı öldürüyor... Boşuna mı kahveler dolu ağzına kadar? Sebep sadece işsizlik mi evde aradığını huzuru bulamama mı? İnsan nerede huzurlu ise oraya gider... Kimi için bu bir cami olur, sohbet yeri olur, kahve olur, meyhane olur, Allah muhafaza başka bir kadının yanı olur... ki oluyor da görüyoruz...  Kadınlar erkeklerin bu hobilerine karşı gerçektende çok saygısızlar... Aynı durum bende de var ve çevremdeki herkesde de var... Ay toz olur dağınık olur pis olur bizle ilgilenmiyon konuşmuyon.... neyse bende doluymuşum he ... :)
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede  [url=http://www.elektrof

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: serkan_48 - 03 Haziran 2015, 20:43:12Yamyam abi

Sigaram yok alkolum yok tabiri caiz ise pek boyle konusmam ama gece hayati sokak gezme tozmalarim yok tv izleme dizi mac spor hali saha takintim yok.

Ve artik ELEKTRONİK te yok. Bir seye erisemedikten sonra orada durmus ne anlami var. Butun hobilerim icimde sönüyor. 
Adamım.
Ben seni severim bilirsin. Karşılıklı oturmuş BÖCÜKLÜ ÇAY içmiş ve her türlü teknik konularda sohbet etmiş arkadaşlarız.
Benzer durumlar mesajlardan anlaşıldığı üzere birçok arkadaşımızın başına gelmiş olaylardır.
Benim de başımda aynı sorun var idi. Hatta en son arkadaşım Özgürece için almış olduğum SONY ampliden sonra küçük çapta bir KURTULUŞ SAVAŞI da yaşandı.
NEYMİŞ EFENDİM NEREYE KOYACAKMIŞIM:  >:(
Bir patladım ki sesimi taa erzurumlardan duydular.
LEM dedim koskoca ev sana ait bana 5 m kare küçük bir oda kalıyor bırak ta istediğim yere koyayım. İstemiyorsan gider başka evde de kalırım, diyince haliyle kabul etmek zorunda kaldı.
Evet, ben bir YAMYAM'ım bazı şeyleri baskı ile kabul ettirebilirim ama her arkadaşımız da benim gibi olmayabilir elbette. Gönül isterdi ki bir araya gelip senin içişleri bakanına olayın iç yüzünü anlatabilip sana da bu konuda hak tanımasını sağlamak isterdim.
Ama oldukça uzaktayız.
Şimdilik şunu önerebilirim.
Resimden anlaşıldığı üzere kötü de olsa bir balkonunuz var. Balkonun kapalı mı bilmiyorum ama gerekirse balkonu kapattırıp orayı kendine MEKAN yapabilirsin.
Ben de ilk evlendiğimde balkonda TÜNÜYORDUM :) Ama zamanla kendime küçük te olsa bir mekan edinebildim.
Darısı tüm BİLİMLE UĞRAŞAN benim gibi dostlarıma.

haylaz

Alıntı yapılan: serkan_48 - 03 Haziran 2015, 20:43:12Yamyam abi

Bikac hafta arkadaslarinla takil eve gec git yenge sana kendi der elektronikle ugras die benimki öyle yapti ;D

seron

serkan biraz sabırlı ol. seni anlıyorum da, bir müddet sonra bu konuyu açıp böyle çocuk gibi mızırdandığın için utanacaksın. işler düzelecek yani onu demek istiyorum. ;)
istersen ramazan gelmeden görüşüp bir dertleşelim. ramazanda çay çorba içemeyiz.

DUHAN

çok üzüldüm serkan abi keşke bırakmasadın elektroniği .. :( 
çok sevdiğim bir arkadaşım sırf bu yüzden eşinden boşandı . ulan elektronik  sen ne yuvalar yıktılar bugüne kadar kim bilir kaç karı kocanın arasını açtın ahh ulan ahhh .. :(  :(   :'(

serkan_48

seron yas 35 yolun yarısı.. sabır sabır evlen iş sahibi ol düzen kur ev al borç öde ay sonu faturaları öde derin nefes al tut bırakma .. biz ne zaman hobimizi yapıcaz yaş geldi geçiyor.

ikinci seçenek olarak düşünüyorum.

çizgili pijamalarımı güycem. Akşam eve geldiğimde iki ince belli bardak alıcam yanına beyaz beynir yanına mezesi olcam sana miskin koca her akşam içip içip kafayı bulcam yada bu yolda kafayı yicem..

Çok sıkıldım bu sene işler de ters gitti Kundu'da bir cihaz elimde kaldı 1 aydır onunla uğraşıyoruz ayağa kaldıralım diye pisikolojim bozulcak

DUHAN

Alıntı yapılan: elektrofizikci - 03 Haziran 2015, 21:55:22Ben her zaman diyorum: Türkiye de bilimin önündeki en büyük engel EVLİLİK :) Bak büyük bilim adamlarına ya evli değil ya boşanmış...
Evlilik aşkı öldürür mü bilmem ama erkeğin içindeki üretkenliği - araştırmayı öldürüyor... Boşuna mı kahveler dolu ağzına kadar? Sebep sadece işsizlik mi evde aradığını huzuru bulamama mı? İnsan nerede huzurlu ise oraya gider... Kimi için bu bir cami olur, sohbet yeri olur, kahve olur, meyhane olur, Allah muhafaza başka bir kadının yanı olur... ki oluyor da görüyoruz...  Kadınlar erkeklerin bu hobilerine karşı gerçektende çok saygısızlar... Aynı durum bende de var ve çevremdeki herkesde de var... Ay toz olur dağınık olur pis olur bizle ilgilenmiyon konuşmuyon.... neyse bende doluymuşum he ... :)

çok doğru katılıyorum bu konuda ki en büyük mucit Nikola tesla bile hayatında hiç evlenmemiş hayatına hep tek tabanca devam etmiştir...

DUHAN

Alıntı yapılan: serkan_48 - 03 Haziran 2015, 23:38:00seron yas 35 yolun yarısı.. sabır sabır evlen iş sahibi ol düzen kur ev al borç öde ay sonu faturaları öde derin nefes al tut bırakma .. biz ne zaman hobimizi yapıcaz yaş geldi geçiyor.

ikinci seçenek olarak düşünüyorum.

çizgili pijamalarımı güycem. Akşam eve geldiğimde iki ince belli bardak alıcam yanına beyaz beynir yanına mezesi olcam sana miskin koca her akşam içip içip kafayı bulcam yada bu yolda kafayı yicem..

Çok sıkıldım bu sene işler de ters gitti Kundu'da bir cihaz elimde kaldı 1 aydır onunla uğraşıyoruz ayağa kaldıralım diye pisikolojim bozulcak

beraber içek abi benimde kafam bozuk .... :'(

ata

pwm.c

Serkan arkadaşım, ben elektronik yüzünden bekar kaldım. bu mesleğin bana çok faydası olmadı sadece gereksiz insanlar listesine girmekten kurtardı okadar...
_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

serkan_48

Gelirken biraz beyaz peynir al gel evde bitmişte..

Başka gelen yok mu? Elektronik bahane sohbet şahane..

Alıntı yapılan: pwm.c - 05 Haziran 2015, 01:58:56Serkan arkadaşım, ben elektronik yüzünden bekar kaldım. bu mesleğin bana çok faydası olmadı sadece gereksiz insanlar listesine girmekten kurtardı okadar...

Dostum herşey tadında olacak. Erkeğin ve kadının yaratılışı elbette farklı bende onun tarafından bakıyorum. Kısmen haklı ama oda bizlerin tarafından baksa ne yapabileceğimizi düşünse..

ata

plc80018

serkan_48

Balkon kapalı olmadıkça olmaz. Yazın toz pislik geliyor. Kışın yağmur soğuk. Kapalı alan olmadan olmaz. Ev benim olsa çevreleyip kapattırıcam ama ev benimde değil. Kira. :(

elektrofizikci

"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede  [url=http://www.elektrof

serkan_48

Evet donusu olmayan bir hobi bunu bilsinler...

Bu hobiye sahip bekarlarada tavsiyem evlenirkwn bunu sart kossunlar.

stk4221

çok garip her insanın bir ugraşısı  olur   bende evimin altını kullanıyorum  soguk olur diye valide gitmemi istemiyo  ısınmak için kullanacagım elektrigi düşünüp  babam  istemiyor  bende bir kaç gün eve geç gelince  bulundugum alanın daha hayırlı  olacagının kararına vardılar

vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

seron

32 yaşındayım bekarım.
annem pek birşey demedi şimdiye kadar ama babam ortaokul-lise yıllarındayken ders çalışmayıp hurdalarla uğraştığım için hışmederdi. şimdi ise hiç tepki vermiyorlar. evdeki bozulan eşyaları beleşe tamir ettiğim için gayet durumdan memnunlar. odamı görmemenizi isterim. gerçekten utanılacak durumda ve çok zaman adım atabilecek kadar bile yer yok... halıları üzerinde insanı sakat bırakacak türden şeyler var :)

serkan_48

Alıntı yapılan: seron - 22 Ekim 2015, 00:02:44odamı görmemenizi isterim. gerçekten utanılacak durumda ve çok zaman adım atabilecek kadar bile yer yok... halıları üzerinde insanı sakat bırakacak türden şeyler var :)

Kiyma seron sende paylas bir odanin resmini gorelim..

seron

serkan_48

seron

serkan gazetelere düşerim öyle böyle değil ;D
ama ısrar edersen yarın yayınlayayım kusma ama yengeden dayak yersin...  :)

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 22 Ekim 2015, 23:22:58serkan gazetelere düşerim öyle böyle değil ;D
ama ısrar edersen yarın yayınlayayım kusma ama yengeden dayak yersin...  :)
Ne gorkuyon adamım.
Benim oda senin odayı döver :D

seron

senin odadaki dağınıklıklar masa üstüne yayılmış durumda. ama benim odadaki dağınıklık masa üstleri, halılar, dolap ve TV komodini kenarları, yatak üzerleri, koltuk üzerleri gibi çeşitlilik kazanmış durumda. dolayısıyla benim oda senin odayı döver :)

elektrofizikci

Adamı bunaltmayın yaw... belliki çöp evde yaşıyor... Şikayet edersiniz diye de resim koymuyor :) 

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 23 Ekim 2015, 00:08:23senin odadaki dağınıklıklar masa üstüne yayılmış durumda. ama benim odadaki dağınıklık masa üstleri, halılar, dolap ve TV komodini kenarları, yatak üzerleri, koltuk üzerleri gibi çeşitlilik kazanmış durumda. dolayısıyla benim oda senin odayı döver :)
GED ULA :D
Sen Sol kroşeyi görmedin daha
Bak kızdırma sağ aparküt te gelir haa :D

seron

bak gafamı bozma, çok pis dayak yersin ;D 

sen onlara dağınıklık mı diyo'n?! en azından çöplerini sınıflandırmış, üstüste koymuşsun.
aşağıdakileri yayınlarken biri polisi arar diye çekiniyorum:

serkan_48

seron

;D
o örgü süs deği o da çöp. tesadüfen öyle durmuş ;D

elektrofizikci

o değilde bir seron un fotolarına baktım bir de Mr. YAMYAM ın bildiğin biri ortaçağda yaşamış biri milenyum da :) Mr YAMYAM da sanki resmin çekildiği makine hariç herşey analog :)

seron

;D  gülmekten gıpgırmızı oldum  ;D
orada yamyam abimizin antika eski eşyaları da var. plakçalarlar eskitip değerli müzikçalarlar vb.

o deği de harbi rezil olduk kaldırsak mı fotoları he?  ;D

Mr_YAMYAM

elektrofizikci

seron

digital ama eski tip yatık kasa :) bir de şu var sana o daracık oda olmaz. laboratuvar lazım bence.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: elektrofizikci - 23 Ekim 2015, 21:57:41Abi ferrari araba da doğan değil mi :)
Yoh ööle deel gurban.
Digital ile analog sistemleri bu şekilde kıyaslarsan hata olur.
Senin digital anfi dedğin şey bile aslında analogtur. Digital bir anfinin sadece giriş decoderi digital processing yapar. DAC den sonra yine topyekün analoga döner.
Benim buradaki sadece kaynaklarım analogtur. PLAK KASET RADYO vb.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: serkan_48 - 03 Haziran 2015, 10:33:20Degerli arkadaslar,

Cok derin acimi sizlerle paylasmak istiyorum.
Elektronikle kendimi bildim bileli hobi olarak ugrasiyorum. Kendi capimda evimdeki elektrik ve elektronik islerini yapmaktayim. Basit ve orta duzeyde devreler yapip kendimi gelistirmeye calisiyorum. Keza bircogumuzda ayni his ve duygulari paylasmaktadir.
 Neyse tabi ev imkanlari ile ne kadar calisilabilecegi malum. Sonunda esimle her zamanki gibi daginiklik konusunda ufak capli bir  tartisma yasanildi. Tabiki her zamanki gibi o kazandi.

Ailem sagolsun. Nokta.
ET'li @serkan_48
Bu mevzuu artık eskimiş olsa da benim için eskimedi.
Biraz önceki akşam yemeğinde tatildeki son 2 gün (Sizler için geldiğim Antalya zamanı) Mevzuusu açıldı.
Tabiiki içişleri bakanının ''o hotel 2 gün de olsa çok iyiydi, hala unutamadım'' gibi beni kışın bile olsa tatile biryerlere gitmeyi teşvik eder sözleri olsa da mevzuuyu hemen sana getirdim.
Bir arkadaşımın benim için daveti oldukça önemlidir. Sen bu davete gitmeyerek zaten beni yerlere vurmuş oldun. Daha ne tatili vızıklıyorsun dedim ve kılıcımı çektim. :D
Yarım saat kadar süren savaşta tavrımı koydum ve REST'imi çektim.
Şimdi artık gıbızlanmıyo :D
Eğer yine bir Antalya tatili yapacak olursam, sana destek olabilmek amacıyla herşeyi yapacağım.
ET'siz @seron 'u saymıyorum. O ''ekmek elden su tankerden'' zaten idare ediyo :D

seron

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 31 Ocak 2016, 19:52:28ET'li @serkan_48
Biraz önceki akşam yemeğinde tatildeki son 2 gün (Sizler için geldiğim Antalya zamanı) Mevzuusu açıldı.
Tabiiki içişleri bakanının ''o hotel 2 gün de olsa çok iyiydi, hala unutamadım'' gibi beni kışın bile olsa tatile biryerlere gitmeyi teşvik eder sözleri olsa da mevzuuyu hemen sana getirdim.
Bir arkadaşımın benim için daveti oldukça önemlidir. Sen bu davete gitmeyerek zaten beni yerlere vurmuş oldun. Daha ne tatili vızıklıyorsun dedim ve kılıcımı çektim. :D
Eğer yine bir Antalya tatili yapacak olursam, sana destek olabilmek amacıyla herşeyi yapacağım.
ET'siz @seron 'u saymıyorum. O ''ekmek elden su tankerden'' zaten idare ediyo :D

abi benden yana sıkıntı yok. şu aralar evin geri kalan kısmını yaptırıyoruz, inşaat var. şimdi gelsen tozun toprağın içine gelecen zaten :D siz sorunlarınızı halledin de, görüşmek pek seron.. pardon sorun değil; hallederiz...

serkan_48

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 31 Ocak 2016, 19:52:28ET'li @serkan_48

Valla abi,

Sen benimkini bilmezsin onla pazarlik olmaz.. ne biliyosa onu okuyo..
Yav bana bisi soruyo aksama corbami yapayim sulu yemekmi diyo ben diyorumki corba yap oda diyoki ben sulu yemek istiyordum. Dõnüp diyorum o zaman sulu yemek yap bana sorma diyorim ben kotu oluyorum alisverise cikiyoruz kiyafet alacak iki renk secmis hangisi diyor benim hosuma koyu renk gidiyor diyorum siyah olani yok diyo ben acik renkliyi begendim. Tamam o zaman acik renkli olsun diyorum sonrada donup durup neden siyah dedigiminin mahkemesi oluyor bir turlu onun zevki keyfine gore olamiyorum. Kendimi sus kopeeee gibi hissediyorum. Ciddi ciddi cok sikildim. Su 1 yada 2 haftadir canim cok sikkin.. boyle nereye gidecek bu durum bilmiyorum. Kafami bosaltamiyorum.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: serkan_48 - 31 Ocak 2016, 20:37:38Valla abi,

Sen benimkini bilmezsin onla pazarlik olmaz.. ne biliyosa onu okuyo..
Yav bana bisi soruyo aksama corbami yapayim sulu yemekmi diyo ben diyorumki corba yap oda diyoki ben sulu yemek istiyordum. Dõnüp diyorum o zaman sulu yemek yap bana sorma diyorim ben kotu oluyorum alisverise cikiyoruz kiyafet alacak iki renk secmis hangisi diyor benim hosuma koyu renk gidiyor diyorum siyah olani yok diyo ben acik renkliyi begendim. Tamam o zaman acik renkli olsun diyorum sonrada donup durup neden siyah dedigiminin mahkemesi oluyor bir turlu onun zevki keyfine gore olamiyorum. Kendimi sus kopeeee gibi hissediyorum. Ciddi ciddi cok sikildim. Su 1 yada 2 haftadir canim cok sikkin.. boyle nereye gidecek bu durum bilmiyorum. Kafami bosaltamiyorum.
Benzer bir durumu da ben koltuk takımı ihtiyacımız için yaşamıştım.
Gayet iyi niyetle dedim ki,
''BAK BİZİM SALON BİÇİMSİZ ANCAK İSKANDİNAV TİPİ KOLTUKLAR OLUR''
Gel dedim sana internetten resmini göstereyim. Dedim ve PC nin başına geçtik.
Hareket şu.
''BEN BUNLARDAN İSTEMEM NE O ÖYLE OYUNCAK GİBİ, KOLTUK DEDİĞİN AĞIR OLACAK TAKIM OLACAK'' Bilmem ne derken..
Kapattım PC yi git dedim ne halin varsa gör salonda koltuk moltuk istemiyorum almayacağım. misafirler sandalyede otursun bana ne. zaten misafir mi geliyor. PATA KÜTE HARALA GÜRELE
Yaklaşık 1 sene geçti ve tıpış tıpış demiş olduğum koltukları almış oldu.
Şimdilerde...
''AYY CİYYAAKK KOLTUK TAKIMIMIZ NE GÜZEL OLDU. HEM RAHAT HEM DE ALTINI TEMİZLEMEK HİÇ TE ZOR OLMUYOR. RAHATLIKLA SİLİP SÜPÜRÜYORUM''
Ben de dedim ki..
İŞTE BEN ADAMI BÖYLE YAPARIM :D

sayangku

abi bana bi imkan ver diyorum  yok kimse imkan vermiyo yazın işh kendime ait bir atölyem olursa çok iyi işler yapabilirim
kafamda çok proje var ama yapamıyorum evde oturma odasında insan nekadar konsantire olabilirki :)
''Paranın Başkaları İçin Taşıdığı anlam,
  benim için  birşey ifade etmiyor ''
                                                   Nikola Tesla

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın