Ana içeriğe git
Konu: Toshiba Flashair 8Gb Sd Wireless - FlashAir™ W-02 (320 Kez okunmuş)

Toshiba Flashair 8Gb Sd Wireless - FlashAir™ W-02

Ben geçen hafta satın aldım , Ama fotomakinede çekilen resimleri wireless üzerinden almak için önce laptopun mevcut wireles inernet bağlantısını kapatmak ve bu karta bağlanmak zorundayım (aynı anda iki bağlantı omuyor) Bu karta http://192.168.0.1yolu ile bağlanıyor ve resimleri oldukça yavaş da olsa laptopa indiriyorum.Yukarıda resmi görülen ağ ayarlarında internet düz geçiş modu nedir ? İlk bölüümde SSID ve şifre verdik , aynı şekilde internet geçiş modunada mı erişim SSID ve şifre tanımlamak zorundayız ?
FAFWUpdateToolV2  ve  FlashAirTool yazılımlarını web sitesinden indirdim. wifi ok çalışıyor ama yavaş ve internet düz geçiş modu ne için. ?

http://www.toshiba-memory.com/cms/en/products/wireless-sd-cards/FlashAir/flashair-wireless-sd-card.html#1

Ynt: Toshiba Flashair 8Gb Sd Wireless - FlashAir™ W-02

Yanıt #1
FlashAir bir HOST arabirimi üzerinden çalıştığı için önce bu arabirimin sürücülerinin doğru kurulması gereklidir.
Yani bu kart aslında bir DİSK birimidir. Disk biriminin PC üzerindeki bağlantı noktası ve sürücü optimizasyonunun öncelikle sağlıklı yapılması şarttır.
PC donanımları incelenmeli ve Flash disk için ayrılan veriyolu donanımının sürücüleri (anakart kaynakları içerisindedir) PC kurulumunda doğru kurulmuşmudur.
İkinci olarak ise flash air sürücülerinin doğru olarak kurulması gereklidir.
En doğru sürücü bu aygıt ile birlikte verilen kurulum CD'si içerisindedir ve bununla yapılabilir.

İnternet düz geçiş modu bilindik anlamda bir wireless yayınına bağlanabilmek için yapılması gereken ayar ve seçeneklerdir.

Ynt: Toshiba Flashair 8Gb Sd Wireless - FlashAir™ W-02

Yanıt #2
Hocam kurulum .cd si yok , bende yazılımını sitesinden indirdim, yukarıda görünen ayarları yaptım, laptop kartı takınca SD kart olarak tanıyor, zaten wifi işlemi Fotomakineye takınca başlıyor (Birkaç Fotomakinada denendi)SSID adından laptoptan bağlanıyorum sinyal gücü mükemmek sonr kart içindeki fotoları web üzerinden indiriyorum ama oldukça ağır iniyor, ben şimdi internet geçiş modu seçeneğinide işaretleyip aynı SSID adı ve şifreyi orayada kaydediyimmi ?o zaman Farklı bir bağlantı seçeneğimi olacak
Uygun zamanda ben size Alo yapıyorum hocam