Linux sürümleri Link ve öneriler.

Başlatan Mr_YAMYAM, 05 Mayıs 2015, 15:53:16

Mr_YAMYAM

Arkadaşlar.
Kotalı internet kullandığımdan dolayı büyük dosyaları indiremiyorum.
Test amacıyla ve gelişmeleri takip etmek için arkadaşımız @ozgurece  den indirmesini ve bana ulaştırmasını istediğim bazı sürümleri yazıyorum.
İstenilen sürümler ISO dosyası olmalıdır.
Hem 64 bit hem de 32 bit sürümleri indirilecektir.
İlk öneri linkim UBUNTU STUDIO
https://ubuntustudio.org/download/
İkinci önerim Linux Mint
17.1 sürümü 32 bit ve 64 bit. Ayrı ayrı iki ISO dosyası.
İlk linkteki kodeklerin bulunduğu sürüm indirilmelidir.
İkinci linkim ise MİNT LTS sürümleridir.
http://www.linuxmint.com/download_all.php

Sizlerin de önerileri veya test etmiş olduğunuz linux sürümlerinin linklerini ve açıklamalarını yazarsanız konumuz ve ben memnun olacağız :D

seron

özelden adres verirsen bu aralar başımızda bulunan işlerden sonra kargo ile ben de birşeyler gönderirim.
5-6 çeşit denemek için windows.
linux mint 17.0 cinnamon ve deepin.
özel olarak derlediğim programlar arşivi (for windows)

bir de linux isolarını yunanistan(greece) serverlarından indirilirse daha iyi olur. crete üniversitesi serveri iyidir. yakın olduğundan daha az sorunlu ve çabuk iner kanaatindeyim.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 05 Mayıs 2015, 16:32:57özelden adres verirsen bu aralar başımızda bulunan işlerden sonra kargo ile ben de birşeyler gönderirim.
5-6 çeşit denemek için windows.
linux mint 17.0 cinnamon ve deepin.
özel olarak derlediğim programlar arşivi (for windows)

bir de linux isolarını yunanistan(greece) serverlarından indirilirse daha iyi olur. crete üniversitesi serveri iyidir. yakın olduğundan daha az sorunlu ve çabuk iner kanaatindeyim.
Onlar daha sonra adamım.
Şimdilik linux sürümleri için çalışıyoruz. bende net yeterli olmadığı için özgür yükleyip gelirken bana ıso dosyalarını getirecek.
Önerebileceğin linux sürümü varsa linkini koy yeter. Özgür yükleyip bana getirir.

ozgurece

Hocam Ubuntu lar tamam Hepsi Full indirildi, şimdi diğer linke başlıyorum.

Aşagıdaki linkte Hangileri indirilecek ? Siz İşaretlerseniz ben sizin belirttiklerinizi indireceğim Hocam,Eğer isterseniz 1 sıradan başlayarak Hepsini İndireyim.

ozgurece

YamYam hocam Onlarda Hazır, Başka link varsa verin. Tam hız devam edelim :)

Mr_YAMYAM

Ben de şimdi test için Mint kuracağım.
Malüm Mint yeni arkadaşlar için idealdir.

Kuruluma baslarkene bir ekran alintisi alayim bari

Bu linuxlar cok gicik yaaf ;D
Kurulumda bile nete girebilyoruz

Tühh bee Mintte Kamil öntanımlı imiş :D

seron

çok gıcıktır :) kurulumu bırak live CD si ile veri kurtarabilir, gparted ile partisyon ayarlayabilir, video-müzik dinleyebilir ve indirebilirsin. buyur burdan yak... ;D
yeni başlayanlar için zorin ve mint idealdir. zannedilenin aksine ubuntu yeni başlayanlar için eğildir. heee biraz değişiklik aranıyorsa o başka. bir de yukarıda biryerlerde idi sanırım, linuxdaki programlar her işi "fazlasıyla" görüyor denmiş... Yiiieeeaak yeaaaa?!! yok öyle. fazlasıyla görmüyor ama idare ediyor. hiçbir ticari amaç olmadan, gönüllüler tarafından yapılan programlar mükemmel olamaz. hele ki ücretli windows programları bilem mükemmel değilken linux programları için bunu söylemek yanlış olur. bir programın iyi mi kötü mü olduğunu söyleyecek tek kişi, o programı kullanan, ve birçok programı teferruatıyla kullanan/kullanmış kişilerdir.

bu biraz da şuna benziyor:
bir bakkal malını asla kötülemez hep "iyidir" der. ama o malın kalitesini sadece onu alıp kullanan bilir; bakkal değil.

şimdi başkalarının kafası karışmasın, linuxu bir övüp bir böyle dövüyor olmamız kafa karışıklığına neden olabilir.

o halde şöyle açıklayalım:

Linux işletim sistemleri ücretsizdir ve ücretsiz olmasına rağmen normal seviyede bir kullanıcının ihtiyaçlarını iyi-kötü görebilecekl özellik ve programlara sahiptir. ve gönüllü kişilerce yazılmış olmalarına, artı ücretsiz olmalarına rağmen gayet de mükemmel çalışmaktadırlar.

her bir şeyi kullanıcıya ücretsiz olarak sunan linuxlar, en önce, "yok donanımı iyi kullanmasından" yok "hata mata olmamasından" değil; yazılım firmalarına bir dünya para ödetmek zorunda bırakmaması nedeniyle mükemmeldir bir defa.

bakın, şöyle düşünün:

bir bilgisayar aldınız, 1500TL verdiniz... iyi de bitti mi, hayır.
windows almak zorundasınız: 650-700TL !
http://www.gittigidiyor.com/arama/?k=windows+8+pro&gclid=CNywjciGssUCFSEOwwodK3oARQ&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0
disk yazdırma programı nero: 320TL ! 
http://www.hepsiburada.com/liste/nero-11-multimedya-yazilim/productDetails.aspx?productId=by40621&categoryId=60000208
ofis yazılımı almak zorundasınız: 760 lira!
http://www.microsoftstore.com/store/msmea/tr_TR/cat/Office/categoryID.67655100/mktp.TR/Currency.TRY?tid=s3zIztR5D_dc&cid=757mmu26830&pcrid=64179522081&pkw=sat%C4%B1n%20almak%20office%202010&pmt=b&WT.srch=1&WT.mc_id=pointitsem_Microsoft+TR_google_Office+15+Suites&WT.term=sat%C4%B1n%20almak%20office%202010&WT.campaign=Office+15+Suites&WT.content=3zIztR5D&WT.source=google&WT.medium=cpc
daha bitmedi antivirüs lazım: kasperski 60, eset 120 lira!
...
tüm bu ihtiyaçlar standart kullanıcılar için. hadi diğerlerini ücretsiz programlarla halledebilirsiniz.

eee?

profesyonel kullanıcıysanız özel paket programlara ihtiyacınız var... proteus idi, 3DSmax idi, autocad idi, photoshop gibi bilimum adobe ürünleri idi; edius gibi video edit yazılımları, bir iş yeri iseniz cari fatura bilmemne işlemleri için lisanslı muhasebe programları idi,... OOOOOOhooooooo!!!

sadece yukarıdaki programlar için 3160 Lira ödediniz! yav tamam ödeyebilen vaaaar ödeyemeyen var. ödeyemeyen ne yapsın? milletin neden bu kadar krekli program ile hırhızlık yaptığını anlamak hiç de güç değil şimdi değil mi?

demek ki linux, ne kadar eleştirilse de dikkate alınması gereken ve mutlaka hızla geliştirilmesi gereken bir ekoldür.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın