Vbasic'te karaoke

Başlatan kangal0640, 04 Mayıs 2015, 21:29:54

kangal0640

merhaba Visual basic 2008 de bir karaoke programı yapmak istiyorum.Laptop'un dahili mikrofonundan hoparlöre çıkış yapacak kod veya proje örneği arıyorum.
Programın özeti şöyle; internet üzerinden karaoke videosu web browser kullanarak oynatacağım.bilgisayarımı da hdmi kablo ile tv ye bağlayıp tv nin hoparlörünü kullanacağım.
tek ihtiyacım olan mikrofonun nasıl kullanacağımı açıklayacak bir döküman/kod/proje.

teşekkürler

ata

kardeşim kullanmadık bız vırtualbox dosyayı çift yönlü yaparız orada ses normal gıder vegelir fazlasınla uğraşan olmamış demekki
resimler olsa ugraşanlar olduda karaoke pek kimsenın ılgısını çekmemiş formda

seron

Alıntı yapılan: ata - 07 Mayıs 2015, 23:10:34kardeşim kullanmadık bız vırtualbox dosyayı çift yönlü yaparız orada ses normal gıder vegelir fazlasınla uğraşan olmamış demekki
resimler olsa ugraşanlar olduda karaoke pek kimsenın ılgısını çekmemiş formda
"virtual basic" is not virtualbox. :)

kangal0640

anladım.teşekkürler.inşallah bilen birini bulabilirim.

ata

Alıntı yapılan: seron - 08 Mayıs 2015, 15:38:24"virtual basic" is not virtualbox. :)

sonuçta kullanan olmadığından ben yazılım hatası yapmış olabilirim biliyorsan arkadaşa yardım et kınamak yerine
@seron

seron

kınamıyorum.

@kangal0640 , aradığın şey için çok zaman kaybedersin. hazır kod için arama yaptım ama sonuçlar tatminkar değil. bilen birisinden birebir yardım almalısın.

ata

@seron bana virtualbox  lazım ama ındırdıklerım hıç biri 64 bit kurulum yapmadı wın için olanıda olur vine ile kurabilirim fakat indirdiklerim hep 32 bıt kuruyor 64 bıt seçenek yok dolaysıyla 64 bit kuramadım elimdeki isolar 64 bit yeni indirme yapmak istemiyorum sen bilirsin belki yardımcı olurmusun

seron

hiç kurulum yapıp denemedim benim elimdekiler de hep 32bit. bir de sanal makine emülatörlerinin bir çoğunun 64biti desteklemediği belirtiliyor. yalnız bildiğim şu ki windows 64 bitlere 32bit Vbox kurulabiliyor. benim hem win7 de hem 8de Vbox+WMplayer var kurulu. sorunsuz çalışıyorlar. WMplayer ubuntu kurulumunu ille de internetten ayar alarak kuracağım diyor. windowslar için ise kurulumda ürün anahtarı istiyor. Vbox istemiyor.
şurada "Linux 64-bit Platforms" yazan başlığın altındakilerden denedin mi:

http://www.oracle.com/technetwork/server-storage/virtualbox/downloads/index.html

bir de mutlaka belirtmeliyim:
bazen Vbox (windowsta) bozuluyor. ne makine kuruluyor ne de kurulu makineleri açıyor. derinlemesine kaldırıp kursan da işe yaramıyor. ama linuxda nasıl davrandığını bilmiyorum. ben deneme amaçlı minte kurdum ama sistem düşük olduğundan OS kuramadım içine.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın