PIC ile batarya seviye gostergesi Yardım?

Başlatan CIRCUIT DESIGNE, 06 Nisan 2015, 17:52:11

CIRCUIT DESIGNE

HERKESE ELEKTRIK DOLU GUNLER ARKADASLAR :)

Elektonik bilgisi cok iyi olan biriyim FAKAT hayatimda hic programasyon yapmis biri degilim, bu yuzden program yazmak icin yardima ihtiyacim var... Içerigi BUYUK ve icerisinde cok ufak programasyon bulunduran bir proje\'de gorev aldim...

KONU SU : elimizde toplam 7 voltluk guc veren bir batarya var, bu bataryanin minimum seviyesini PIC\'e bagli bir led ile ile kullaniciya yansitacaz. SADECE BU... :D

Malzemeler :   - PIC16F1825 (baska bir kaynaktan 3.3volt ile besleniyor)
                       - 7.0 Voltluk batarya, maximum deger 7V, minimum 5V ( Pic\'i zedelememek icin gerilim bolucu kullandim dolayisiyle R1, R2\'den sonra MAXIMUM batarya seviyesi 7\'den yaklasik 3 volt\'a inecek, ve minimum seviyede 5Volt\'tan 2Volt olarak belirlenecek yani bataryamiz gerilim bolucuyu gectikten sonra 2 Voltun altina indigi anda led hizli hizli yanip sonecek 10 Hz yeterli olur zaten)
                       - Aynen sekilde goruldugu gibi giris cikislar bu sekilde kalacak ve PIC16F1825 referans olarak kullanilacak VE BUNUN PROGRAMASYONUNU YAPACAZ mplab kullanarak...

ARKADASLAR COK AMA COK ACEMIYIM, EGER YARDIMCI OLURSANIZ BASTAN SONA COK SEVINIRIM...  SIMDIDEN COK teşekkürLER...  :)

[mergedate]1428331455[/mergedate]
RESIM WinRAR\'in icinde :), baska turlu yukleyemedim :)

pwm.c

MPLAB bir derleyici değil sadece IDE dir.
sana hangi derleyici gerekiyor onu bilmemiz lazım.
_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

CIRCUIT DESIGNE

Belirtmeyi unutmusum : PICkit 3' ile olacak, zaten programin icerigi desgimez diye biliyorum :)

pwm.c

sanırım sorumu tam anlamadınız. MPLAB sadece yazı editörü olarak kullanılır. kodları hex dosyası yapabilmemiz için belli bir derleyiciyi (compiler) entegre etmemiz gerekiyor. bu derleyici hangisi olacak?
xc, hi-tech c, ccs c, asm, ...vb
PICkit3 ise programlama cihazıdır derleyiciyle alakalı bişey değil.
_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

ocs61

dostum pic ile ilgili her konuda yardımcı olurum.. bana pici ver amuda kaldırim.. sorun yok ama ücretimi alırım ilgilenirsen 05376935781 onurcan sümer
Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir.
-Nikola Tesla-

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın