İki katlı baskı devrede basmadaki incelikler nelerdir?

Başlatan murat11h1, 25 Mart 2015, 15:12:59

murat11h1

Arkadaşlar iki katlı baskı devre çıkarayım dedim malum iki katlı plaket falan çizimde de sıkıntı yok. Yalnız çıkarmasın çok elzem milimetrik kayma tüm uğraşı batırıyor. Ben ütüleme yöntemini kullandım. Kağıdı ayarladım ütülerken milimetre bile değil kaymış, bi baktım haydaaaaa atillam ayda..... 1mm anca kaymış ama çok sıkıntı bunun bi inceliği var mı?

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: murat11h1 - 25 Mart 2015, 15:12:59Arkadaşlar iki katlı baskı devre çıkarayım dedim malum iki katlı plaket falan çizimde de sıkıntı yok. Yalnız çıkarmasın çok elzem milimetrik kayma tüm uğraşı batırıyor. Ben ütüleme yöntemini kullandım. Kağıdı ayarladım ütülerken milimetre bile değil kaymış, bi baktım haydaaaaa atillam ayda..... 1mm anca kaymış ama çok sıkıntı bunun bi inceliği var mı?
Alt yüz ütülendikten sonra üst yüzeyle irtibatı olan birbirinden uzak uygun iki PAD delinir. Şase tespit vida PAD'leri olabilir.
Üst katman ütülenirken bu deliklere denk gelen üst katman PAD delikleri iyi hizalanırsa hiçbir sıkıntı olmayacaktır.

murat11h1

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAMAlt yüz ütülendikten sonra üst yüzeyle irtibatı olan birbirinden uzak uygun iki PAD delinir. Şase tespit vida PAD'leri olabilir.
Üst katman ütülenirken bu deliklere denk gelen üst katman PAD delikleri iyi hizalanırsa hiçbir sıkıntı olmayacaktır.
Hocam yine profesyonelliğini konuşturdun...

Mr_YAMYAM

Profesyonellik değil dostum, bilgi paylaşımı.
Ben çift taraflı baskı devre yaparken böyle çözüm bulmuştum. Kimbilir, belki başka arkadaşların çok başka önerileri ve çözümleri olabilir.

murat11h1

Arkadaşlar iki katlı baskı devre çizerken çok önemli bir şeyi gözardı ettiğimi fark ettim. Saygıyadeğer arkadaşlar;
Hem madem burası paylaşım platformu,
Hem madem bildiğini söylemek lazım,
Hem madem bildiğini söylemeyen dilsiz şeytandır;  O zaman bende söyleyeyim. Arkadaşlar çift katlı baskı devreyi kağıda çıktı alırken iki katmandan birini mirrorlamadan çıktı almak lazım. Yani proteustan çıktı alırken alt katmanı normal modda üst katmanı mirror modda çıktı almamız gerekirmiş.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın