Dijital multimetre tavsiye...

Başlatan murat11h1, 17 Mart 2015, 23:57:11

murat11h1

Saygıya değer arkadaşlar dijital ölçü aletim miadını doldurduğu için bir ölçü aleti alayım diyorum.  Önereceğiniz kaliteli malzemesi olan,iki gün sonra kablosu ya da probu çatlamayacak  bildiğiniz ölçü aleti var mı? İşimi görecek bir kaç alet buldum mesela MASTECH MY68 DİJİTAL MULTİMETRE bu arakadaşı nasıl bilirsiniz? Şimdiden teşekkürler

Mr_YAMYAM

BECKMAN INDUSTRIAL'i bir soruştur.
Bende DM27XL modeli var. 20 yıldır kullanıyorum.

erg123

Bu olcum aletlerinde acik biraktiginda kendini kapatan birsey yokmu bende ki 3 tl lik ucuz 10 gun kullanmadim acik unuttum pili bitti ondan sordum

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: erg123 - 18 Mart 2015, 00:40:23Bu olcum aletlerinde acik biraktiginda kendini kapatan birsey yokmu bende ki 3 tl lik ucuz 10 gun kullanmadim acik unuttum pili bitti ondan sordum
Yukarda vermiş olduğum marka ve modelde otomatik kapanma bulunmaktadır.
Ben açık unutup 1 hafta sonra bile yeniden açtığımda pilinin bitmemiş olduğunu görmüşümdür.

stk4221

vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

erg123

Hm bak bu ozellik cok iyi cunku bu ozellik sart yoksa her unuttugunda 1 hafta sonunda pilin bitmesi sıkıci olay

murat11h1

Alıntı yapılan: RaMu - 18 Mart 2015, 15:36:29Fluke
Ya cihaz bana göre çok pahalı en ucu 600 lira. Videodaki hacı amcanın ilk 20 saniye videosuna koptum.  ;D Amcam tam ingiliz, ingilizcesine örnek gösterilecek şekilde düzgün konuşuyo :D

Flatron

@murat11h1
O hacı amca youtube daki kanalına  220binden fazla kişinin üye olduğu Avustralyalı elektronikte aşmış biridir. Adı Dave Johnson beğenmediği birşey olursa hiçbir firmayada  lafını esirgemez.Test için açtığı cihazların içini koklaması meşhurdur. Elektonik mühendisidir ayrıca teorisi ve pratiği çok iyidir.

murat11h1

Alıntı yapılan: Flatron - 18 Mart 2015, 18:22:12O hacı amca youtube daki kanalına  220binden fazla kişinin üye olduğu Avustralyalı elektronikte aşmış biridir. Adı Dave Johnson beğenmediği birşey olursa hiçbir firmayada  lafını esirgemez.Test için açtığı cihazların içini koklaması meşhurdur. Elektonik mühendisidir ayrıca teorisi ve pratiği çok iyidir. Amcama bişey demedim. Hacının zaten arkadaki osiloskoptan sinyal jeneratöründen analiz cihazlarından bilgili biri olduğu belli. Dobra birisiyse ne alâ...

Flatron

Hacı öyledir.Bu videosuda eski bir videosu
Cihazla ilgili olarakta
Brymen Markada iyidir.Flukedan ucuzdur ama kalitelidir
http://www.infotek.com.tr/multimetrebrymen.html

seron

Alıntı yapılan: RaMu - 18 Mart 2015, 15:36:29Fluke

http://www.youtube.com/watch?v=qlA7-fh5nDQ

videodaki şahsiyetin test ettiği alete bence gerek yok. zira "dağda daşta akarsularda kullanabileceğim, evin tavanından bıraksam da kırılmayacak bir multimetre arıyorum" gibi bir durumla karşı karşıya değiliz. lakin kalitesine birşey diyemem.

lakin konu hakkında çok tecrübeli olmasam da şu alet işimi görüyor:

bu aletin eksi yanları var: iki adet AAA pille çalışıyor ve maalesef açık unutulduğunda piller hemencecik gidiyor. ancak açık bırakıldığında belli bir süre sonra "biiip" sesiyle ikaz ediyor.

erg123

Fluke 106 serisi 180 tl gibi fiyata gene pahali derden proskit 30 tl den basliyor ustam

stk4221

Biz buyuk arge firmalarina elektrik arza ve bakım islerine gittigimiz de utanirdik bizdekiler unit adamlar da fluke enerjisini dogrudan prizden alanlari bile gordum 
    Ama ucuz nominal bir cihaz bakarsan unit te guzel

murat11h1

"biiip" sesiyle ikaz ediyor.

Bence 5 kere bipleyip sonra kendi kapanacak. Çünkü belki siz cihazdaki değeri kaydedemediniz, devreye odaklandınız onuda kaydetmeyi unuttunuz. Birden kapatması yerine uyarması daha mantıklı... Bu arada hâlâ arko krem üretiliyo mu ya...

stk4221

Murat bey sizin bu ölçüm aletlerinden beklentileriniz yüksek anlasilan 600 $ a tam digital veriyi kaydeden fluke cihazlarindan lazim. saygideger seron arkadasimizin cihazi 100  tl lik nominal kullanimlar icin ideal bir cihazdir

seron

Alıntı yapılan: murat11h1 - 18 Mart 2015, 23:12:06Bu arada hâlâ arko krem üretiliyo mu ya...
üretiliyo...
bakkallarda klasik arko rahat bulunur. o resimdeki badem yağlı yok salatalık süylü olan cins olup eczanelerde satılır ;D

aslında sormayı unuttuk profesyonellik seviyeniz ve kullanım amacınız nedir diye sormalıydık. değilse ben neredeyse başlangıç seviyesinde bir amatörüm ve geçen yıl 25TL ye aldığım şu cihaz da oldukça işimi görmektedir:
https://www.google.com.tr/search?q=analog+multimetre&biw=1152&bih=735&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=FdkKVYQJluNq-ZqA-AQ&ved=0CAYQ_AUoAQ#imgdii=_&imgrc=FkPKhzvn1mMwQM%253A%3BqM3ZsSAl0k6CFM%3Bhttp%253A%252F%252Fimage.bilio.com%252Fdata%252Fproducts%252F51443547%252Ff-mastech-analog-multimetre-360trna.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.bilio.com%252Fdedektor-olcme-aleti-c3631%252Fmastech%252Fanalog-multimetre-360trna-p51443547%252F%3B151%3B224

yeterli araştırma yapılması ve danışılması tabi ki çok uygun olmuş. aslında böyle bir konu başlığı açıp amaca ve seviyeye öre cihazları anlatsa bir ustamız çok iyi olacak.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın