Uydu alıcısı bozuldu...

Başlatan murat11h1, 11 Mart 2015, 22:24:37

murat11h1

Gençler Goldmaster 89000 fta uydu alıcısı bugün bozuldu. Display bir yandı söndü cihaz açılıp kapanıyodu. Açtım söktüm baktım güç katındaki kondansatör şişmiş yerine yenisini takdım açılıp kapanma gitti cihaz normal olarak çalıştı. Ancak sinyal yok diyo Tuner katıda mı gümüledi yoksa ne dersiniz bu modellerin kronik sorunu var mıdır? Cihazı alalı 8 sene olmuş bu arada... Birde şu 50 liralık uydu alıcıları nasıl tamiri çok tutarsa diye diyorum.

erg123

Cikisi olc sekme varmi kondansatorlerden kaynaklanabilir beslemedeki

murat11h1

olc technics

Tuner varicap voltajını (takribi 27v) ve LNB voltajlarını kontrol et :). Dijital katın voltajında bir sorun yok anlaşıldığı kadarıyla.

murat11h1

Gençler hadise şuymuş sizlerle paylaşayım Olay güç katından kaynaklanıyor. Güç katındaki şişmiş kondansatörlerin yaklaşık 5, 6 tane vardı değiştirin. Asıl devreye giden soket kablonun gersinde bir sıra siyah kondansatör grubu var orayı tamamen değiştirin. Hayırlı uğurlu olsun. Güle güle  kullanın. Yalnız şunu farkettim görüntü daha netleşti vay be dedim besleme bu kadar önemli...

seron

olc technics

Benimkinde de aynı sorun olmuştu. Kaliteli Nippon Chemicon marka el-ko ları takınca düzeldi.

Elektrik kesintilerinden çok çabuk etkileniyor bu meretler. Tavsiyem; kullanmadığınız zamanlarda fişte bırakmayın.

erg123

Ustam ogrenmis oldun 1000 lik veya 470lik cikis kondansatoru tam hatirlayamadim bunlardan yapiyor vestel olsa biraz farkli beslemesi vardi onla baya ugrasirdin

pedalist

Alıntı yapılan: murat11h1 - 12 Mart 2015, 10:19:39Gençler hadise şuymuş sizlerle paylaşayım Olay güç katından kaynaklanıyor. Güç katındaki şişmiş kondansatörlerin yaklaşık 5, 6 tane vardı değiştirin. Asıl devreye giden soket kablonun gersinde bir sıra siyah kondansatör grubu var orayı tamamen değiştirin. Hayırlı uğurlu olsun. Güle güle  kullanın. Yalnız şunu farkettim görüntü daha netleşti vay be dedim besleme bu kadar önemli...
her işin başı besmele 

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın