Ana içeriğe git
Konu: TESLA BOBİNİ NASIL YAPILIR? (47270 Kez okunmuş)

Ynt: TESLA BOBİNİ NASIL YAPILIR?

Yanıt #30
endüksiyon bobini kaç amperle çalışır.?

Yanıt #31

endüksiyon bobini kaç amperle çalışır.?

her amperde çalısabilir. volt olarak da en az 12 volt olmalı. Araç aküleri 300 watt olduğuna göre bir endüksiyyon bobini sürekli olarak 12 volt 300 wattlık bir güç kaynağıyla çalısabilir...Buda 25 amper eder asağı yukarı... ısınmasın diye ben 3 veya 5 amperde çalıstırırım...

Yanıt #32
ya abi kısacası nasıl yapılıyo biriniz anlatın bole olmuyo :-[

Yanıt #33
yapmayı denedin mi. yaptıysan neden çalısmyor bakmak lazım. görmek lazmı. ayrıntılı sekilde resimlerini çek buraya ekle görelim bir bakalım nerede hata yapmıssın malzemelerini say bakayım eksik ne frekan s mı yanlıs anlayalım..

Yanıt #34
şişmdi biz ogrencıyız abı nasıl yapıldıını tam bılmıyoruz malzemeleri yenı yenı alıyoruz nası yapcamız hakkında bılgım yok bı yardımcı olursanız cok ııııı olur

Yanıt #35
 şimdi bizim malzemeler şunlar;
-kopositör
-spark
-su borusu
-aliminyum küre
-endiksiyon bobini
eksiklerimiz yada hatalarımız ne ise lütfen mesaj atın...

Yanıt #36
biz teslanın  küçük bir modelini yapmak istiyoruz bunu nasıl yapabiliriz ve nasıl en az tehlikeli duruma getirebilirz malzemelerimiz şunlar : kapasitör,spark,aliminyum küre veya disk indiksiyon bobini veya güç kaynağı 5 veya 8 cm lik su borusu bu malzemelerin yerine neler kullanabiliriz lütfen bizi bilgilendirirseniz ii olur size nasıl ulaşabiliriz telefon olursa ii olur lütfen. :)

Yanıt #37
Tesla Bobini amatörler için uygun bir proje değildir.Tesla bobini yapımını anlatan hemen her site bu işin basit olmadığını eğer yinede yapmak istiyorsanız kendisine danışmanız gerektiğini bildirir.

Yanıt #38
hayalet ve ismigül arkadasım. Teslayı daha yeni tanıdığınız için bunun biraz masraflı ve zahmetli aynı zamanda dikkat edilmesi gerektiren bir çalısma. Dikkatsizlik sonucu istenmeyen sonuçlar doğurabilecek bir sonuç getirebilir. o yüzden yapmak istediğiniz tesla bobininin ufak olmasına dikkat edeceğiz. Güç kaynağı ve endüksiyon bobininden mümkün olduğunca uzak çalısıp dokunmamaya özen geöstereceğiz. Ben Türkiye\'nin ilk tesla bobini sitesini 2007 yılında açtım... halende faal durumda tutmaktayım. Sizden ricam moderatörlerden de ricam olacak bu istekte bulunan arkadasları siteye yönlendirebilirseniz sevinirim. Bu isin erbabı olarak yazıyorum. Kendimi övündürmüye ve övünmeyi sevmem. Bunu söylemeye gerek duydum. saygılar..

site adresi: zelyun.forumf.biz\'dir.
eğer girilemezse DNS adresinizi 4.2.2.2 olarak yazarsanız girebilirsiniz...

Yanıt #39
giremedim  dns nasıl yapıldığını bilmiyorum bilgilendirirseniz çok mutlu olurum...

Yanıt #40
Pc bilgisayarınız varsa internet ayarlarından dns ayarlarına 4.2.2.2 ekleyeceksiniz uygula deyin. Mac kullanan arkadaslarımız sistem preferences tan network ü seçip DNS servera 4.2.2.2 yi yazıyorsunuz appele deyip kapatıyrsunuz.. bu kadar..

Yanıt #41
bi türlü olmuyor

Yanıt #42
Pc bilgisayarınızın sağ alt kösedeki iki monitör görünen yere tıkla yerel ağ bağlantısına. tıkladıktan sonra pencere açılacak özellikleri tıkla. buradan internet erişim bilgilerine tıkla buradan DNS sıkları var asağıda oradan manuel olarak gire tıkla. 4.2.2.2 gir. b u kadar.

Yanıt #43
hta veriyo yapamıyrum :(

Yanıt #44
primer sargı tam olarak neresine sarılıyor tahliye borusunun altına mi üstünemi ilk önce sekonder sargımi sarılmalı acil yardım