DEMİR TESTEREYE PRATİK KULP ve asma tavan yapımı...

Başlatan elektrofizikci, 24 Şubat 2015, 17:46:17

elektrofizikci

Geçenlerde , işyerinde çöpe gidecek, asma tavandan artan parça malzemeler vardı. Onları eve götürdüm. Dedim WC nin tavanındaki nahoş görüntüyü yok ederim. Ustası değiliz ama bir deneyelim.

Neyse metal kaplama olduğu için demir testere lazım geldi. Uç kısmı vardı ama sap kısmı yoktu ve çalışmak zor oluyordu. Bir beyin fırtınası sonucunda bende böyle bir çözüm buldum.

Hem bu çalışmayı hem de asma tavanı nasıl yaptım 3 dk da anlattım. Umarım faydalı olur :) İyi seyirler

(bu kez elekTRomekanik oldu ama, idare edin :))

http://youtu.be/HIHPz9Z0zpg?list=UUgKabubhWZaEOsTQM-FrAsw
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede  [url=http://www.elektrof

Mr_YAMYAM

Yaf fizikçi benim banyo ile senin banyo hemen hemen aynı imiş :D
Ben de mi yapsam aynı şeyleri acep.
Banyo tavanı rutubetten dökülüyo. Ama uygun malzeme önerilerine ihtiyacım var.

NOT:
Oradaki VİKO anahtarı gördüm haa benden kaçmaz. Aynı modeli ben de kullanıyorum :)

seron

çok güzel çalışma olmuş. tebrikler.

testere fikrine gelince o da çok güzel fikir. zira bende de çelik testereler var ama sapı olmadığından çaput tolayarak kullanıyordum elimi acıtıyordu. sayende biz de faydalanmış oluruz.

arkadaş elinden her iş geliyor esnafı düşman edecen kendine haaa....

memleket

Bende odaların tavanını ve artan malzeme ilede  WC yi  13 mm kalınlığında tavan kaplama köpüğünden yapmıştım. Çokta estetik oldu. Köpük malzemenin  öçlüleri 50X50 cm

elektrofizikci

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 24 Şubat 2015, 18:08:17Yaf fizikçi benim banyo ile senin banyo hemen hemen aynı imiş :D
Ben de mi yapsam aynı şeyleri acep.
Banyo tavanı rutubetten dökülüyo. Ama uygun malzeme önerilerine ihtiyacım var.

NOT:
Oradaki VİKO anahtarı gördüm haa benden kaçmaz. Aynı modeli ben de kullanıyorum :)

Abi tavan için plastik önerebilirim. Yapması da kolay olur. Su akmalarına da dayanıklı olur. 5*5 ağaç alırsın, çevreyi dolaşacak şekilde, 35 cm de bir de ortalara atarsın. Çok seyrek olursa sarkma yapabilir. Plastikler laminat gibi birbirine geçmeli olur.  birbirine geçirerek kurulumu yapar, arada da çivi ile tutturursun. Etrafını da yine plastik pervazlarla dönersin. İşlemesi de yapması da kolay...

VİKO ya da küstüm, videomu kaldırmak zorunda kaldım. Sanki ne teknolojileri varsa (ben görmedim şahsen) rica ettiler, medyaya bile vermediğimiz görüntüler var dediler.  bende kaldırdım :)
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede  [url=http://www.elektrof

stk4221

tavanda plastik kaplama rutubetin önü kesilmediği sürece boşlukda birikip koku yapma ihtimali var  aynı şekil  köpük içinde söylenebilir wc de sıkıntı olmaz ama bonyada sıcak hava ile etkileşip problemin artacagını düşünüyorum 
vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

memleket

smps

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın