3D YAZICI FUARI GÖRÜNTÜLERİM...(100.videom,hayırlı olsun :))

Başlatan elektrofizikci, 14 Şubat 2015, 20:28:39

elektrofizikci

Merhaba Arkadaşlar. İşlerimini yoğun ve ayağımın sakat olmasına rağmen bugün 3D fuarı, Rulman fuarı ve alakasız olsa da kısacada iskele fuarını gezdim. Aynı yerde bugün bot-yelkenli fuarı da başlamıştı.

Burada 3D yazıcı fuarından bahsedeceğim. Fuarda 25-30 stand vardı. Genelde ürünler, ürün çıkarma hizmetleri, hammadde (filament), Tarayıcı hizmetleri, makine satış hizmetleri ve filament üretme makinesi çalışmaları gibi sunumlar vardı. İlgi ben orda bulunduğum an için gayet iyiydi...

Fotoğraflar için facebook sayfamı ziyaret edebilirsiniz....

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.354226931432228.1073741860.291475934373995&type=3&uploaded=56

İyi Seyirler...

http://youtu.be/z-tXxJhVVE4
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede  [url=http://www.elektrof

smps

Çalışmlarınızda size başarılar dilerim 100. videonuzda  hayırlı uğurlu olsun :)
[mergedate]1423939062[/mergedate]
 Avometre hoşuma gitti
Acaba bu üretilen cisimler nekadar dayanıklı olabiliyor ?

seron

robot kol ve el olayı çok süper. herhalde bundan sonra robot yapımı sorun olmaktan biraz olsun çıkar. üstelik firmalaryapacakları makinelerin parçalarının prototiplerini hazırlayıp test etmede herhalde daha az zaman, emek ve para harcarlar. yani neticede 3D yazıcılar bence önemli bir devrim...

murat11h1

Emeğine sağlık...  Aklıma şu soru geldi gördüğüm kadarıyla bu ürünlerin ham maddes plastik ve türevi. Acaba mukavemeti ve sağlamlığı olması gereken ürünlerde farklı çözümler var mı? Mesela rulman gördüm, rulmanı yapabilecek teknoloji güzel ama gerçek kullanılan parçaları umarım daha da gerçek hayata uyarlanabilecek şeklede dönüştürürler.

seron

Alıntı yapılan: murat11h1 - 15 Şubat 2015, 20:10:31Emeğine sağlık...  Aklıma şu soru geldi gördüğüm kadarıyla bu ürünlerin ham maddes plastik ve türevi. Acaba mukavemeti ve sağlamlığı olması gereken ürünlerde farklı çözümler var mı? Mesela rulman gördüm, rulmanı yapabilecek teknoloji güzel ama gerçek kullanılan parçaları umarım daha da gerçek hayata uyarlanabilecek şeklede dönüştürürler.
elbette. aynısını yapabilecek teknoloji mevcut. ama yapılacak rulmandan bir tane örnek üretmek için kalıp hazırlama vb maliyetleri yüksek olacaktır. örnek olarak rulman üreteceğiz ama önceden bilir kişilere mühendislere ve de en önemlisi patrona da göstereceğiz. plastik prototipini yapıp sunuyoruz ve ne gibi avantaj ve dezavantajları olacağını şekil üzerinde canlı canlı anlatıyoruz. üst yönetim "üretin!" emri verirse aynı 3D cad dosyasından üretime geçiyoruz bence zaman kazandırmak açısından çok iyi. tabi ki anladığınız üzere o rulman bir maket yani kullanmak için değil üretim öncesinde şeklen görebilmek için.
aynısını 3D yazıcıyla yapmak ise(metal olanını) mantıklı olmayacaktır. üretim yavaş ve de sıkıntılı olur.

smps

Haklısınız prototip çalışmaları için gayet kullanışlı ilerleyen zamanlarda normal yazıcılar gibi her evde olabileceğini düşünüyorum
Ucuzlasada alsak :)

Mr_YAMYAM

Durun yahu bunların mürekkeplerine para yetmez.
Daha doğru dürüst püskürtmelileri halledemediler.

elektrofizikci

Alıntı yapılan: murat11h1 - 15 Şubat 2015, 20:10:31Emeğine sağlık...  Aklıma şu soru geldi gördüğüm kadarıyla bu ürünlerin ham maddes plastik ve türevi. Acaba mukavemeti ve sağlamlığı olması gereken ürünlerde farklı çözümler var mı? Mesela rulman gördüm, rulmanı yapabilecek teknoloji güzel ama gerçek kullanılan parçaları umarım daha da gerçek hayata uyarlanabilecek şeklede dönüştürürler.

Bildiğim kadarıyla bunların metal basanları da çıktı. Sonumuz kötüye gidiyor, plastikten silah yapan zihniyet  demirden ne yapmaz :)   Artı, dumlupınar üniveristesinin bir ekibi gelmişti, onlarda bir alaşımdan yapıyorlardı. Özellikle sağlık ürünlerini. Fakat tekniği farklıydı. KAtman katman çıkığ, lazerle kurutup sertleştiriyorlardı o alaşımlı malzemeyi.. Bir bakayım bulabilirsem hangi videodaydı, eklerim...
[mergedate]1424079183[/mergedate]
Buldum: 22. sn de başlıyor...

http://youtu.be/a_MnVmNgEMA
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede  [url=http://www.elektrof

seron

eğer silah yapımında kullanılırsa çok üzülürüm. ama tıpta kullanılması çok çok güzel olur.
bir de robot teknolojilerinde. robot teknolojileri derken, japonların bi'dünya masraf ve emekle yapılan malum gereksiz robotundan bahsetmiyorum; fabrikalarda üretim için kullanılacak ve tıpda ameliyat amaçlı kullanlacak robotlar...

smps

Ben bi makalede 3D yazıcılar ile yapay damar ve yemek borusu gibi organlarin yapılabileceğini okumuştum hatta tıptaki kullanimina örnek olarak bizim bi üniversite profesörumüzün kırık tedavisinde alçı yerine kullanilabilen ve alçıdan daha etkili şekilde tak  çıkar olarak  üstelik uzerindeki delikleri sayesinde hava alıp kaşntı yapmayan bir araç yaptığı izledim geçen gün haberlerde  umarım kullanımı hep bu yönde insanlığa hizmet için olur :)

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın