Direnç Hesaplama Programı Kendi Yapımım

Başlatan kangal0640, 11 Şubat 2015, 21:22:12

kangal0640

Arkadaşlar kendi yazdığım direnç hesaplama programını sizinle paylaşmak istedim.yardımcı olacağını düşünüyorum.varsa eksiklerim hatalarım bana yazarsanız sevinirim.düzeltip yayınlarım.

Flatron

Direnç renk halkalarının hepsi "Renksizde iken bir değer gösteriyor (100 ohm diyor sanırım) Burada "Renkleri girin" gibi birşey yazdırmalısınız.
4-5ve 6 renkliler için ayrı programlar yaparsanız daha kolay olur gibi
İlk seçenekleri Renksiz demek yerine(Yok) yada "Seçilmedi" gibi bir birşey ile değiştirirseniz daha güzel olur.
Sonucu daha küçük  fontla orta bölüme yazdırırsanız biraz daha estetik olur.
Ayrıca bu renkleride ortadaki büyükçe bir direnç resmine renk olarak güncellerseniz daha hoş olur.
Renk seçimlerini bir renk skalasından seçtirir üzerine mouse ile gelince renklerin isimlerini açıklama olarak gösterirseniz daha da güzel olur
ileri aşamasında ; SMD denen dirençlerin kodları vardır bunları SMD codes anahtar kelimeleri ile bulursunuz bunlar pdf formatındadır belki excel formatında olanlarda vardır  araştırmadım.bunların kodlarını da ileride eklerseniz ; kodu yazınca değerlerini söylerse daha da güzel olur.

Genel olarak uğraşılmış güzel bir program elinize sağlık
İnternetteki örneklerden bir tanesi
http://www.digikey.com/en/resources/conversion-calculators/conversion-calculator-resistor-color-code-4-band

kangal0640

Çok teşekkür ederim yardımınız ve açıklamanız için.Dediklerinizi uygulamama ekleyeceğim.çok teşekkürler zaman ayırdığınız için

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın