2+1 Ses Sistemi Tamir Yardım...

Başlatan trmaster, 01 Şubat 2015, 00:40:35

trmaster

Merhaba Arkadaşlar Merhaba 2+1 Ses Sistemimi Bir Kızma Sonucu Dağıtdım..Sizce Adam Edebilirmiyiz :) Hayata Dönerrmi Fotoları Atıyorum Yardımlarınızı Bekliyorum.

Silikonu Ben Dökmüştüm :) Trafosunu Bulamadım Başka Trafo Buldum 10volt 2 Çıkışa Sahip Devreye Baktım Diyotların Orada  10volt Yazıyordu

Kopuk Mavi Kablo Vardı Orada Zaten Üstündede 10VOLT  gnd Yazıyor devrede Trafonun Kablolarını  Direk Bağladım Oraya Sonra Denedim Kolon Çıkışlarının Biri Dozur Dozur Ötmekte :) Diğerinde Tık Ses Yok  Sonra Tda2030a Olan Entegreyi Değiştirdim utc2030 ile sonra Tekrar Denedim Artık İkisindede Ses Yok?

Bass Çıkışına Gelince Tda 2030a Entegresi Alınacak Takılacak Ondan Deniyemiyorum :)
Devreyi Kontrol Ettim Bütün Ölçü Aleti İLe Bütün İzleri Hepsi Yerine Gidyor Yani Öttü Cihaz :)

Son Olarakta Ekran Hakkında Hiç Bilgim Yok Nasıl Çalışır Devredeki Kopuk Kaploları Uzattım Başka Kablolar Ekledim Resimde Görürsünüz..Resim Gerekliyse Bildirin Lütfen Bunu Uğraşmamın Sebebi Böyle Güzel Sese Sahip Ses Sitemi Görmedim Hifi Surround Yazıyor Kolonlarda Anlamı Gerçeğe Ykaın Sesmiş Gerçekten Sesleride Öyleydi  Basıda Tatlı Derin Çlıyordu Bu Yüzden Uğraşıcam :)

NOT: Lehim Yapabilirm Tabi Ama Detaylı Anlamıyorum Tarif Edin Arkadaşlar Lütfen Entegreler Yanık Diyorsanız En Azından Ekran Nasıl Çalışyor Onu Tarfi Edin :)

Ekran Ön Taraf

Ekran Arka Taraf

Devre

Devre

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın