basit devre arayışı

Başlatan GAMZE, 31 Ocak 2015, 15:46:51

GAMZE

konu var olabilir ama bulamadm özur diliyorum eem 1.sınıf ögrencısıyım ve yapabilecegim en basit devreleri arıyorum yani hem kendimi geliştirmek hemde bölüme olan ilgimi arttırmak amaclı :-[

elektrofizikci

NE 555 li kare dalga osilatör devresi... başlangıç için iyi olur çünkü 555 candır :)

Sonra bu 555 i kullanan 4017 li ve 4015 li devreler de eğlenceli olur.

LED lerin dizilimini değiştirerek her şeyi yapabilirsiniz... Hatta bir anımı anlatmak isterim.  4017 li devre ile amcamların dükkanına lisedeyken tabela yapmıştım. TERZİ diye.  4017 li devre ile. Her harfi bir gece lambası yakıyordu.  Harfler tek tek yanarak ilerliyordu,  geri dönüyordu. Çıkışlardan biri yanmış, Giderken TERZİ, geri dönerken "R" yanmıyordu bu da okuyan İÇİN TERZİ İZET oluyordu :) Amcamın adı da İzet idi :) Biri farketmiş, nasıl ayarladın dedi bana :)  Dedim bilerek olmadı :)  Bu da güzel bir  anımdır meslekle ilgili...

Kolay gelsin size...
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede  [url=http://www.elektrof

GAMZE

çok güzelmiş yaa iyi tesadüf bu.
ama sizin bu bahsettiğiniz şeylerden bile bi haberim ben.yarıyıl boyunca yaptığımız tek uygulama kara şimşek devresi. ..:-\\

seron

anasayfaya dönerek sayfanın yukarısındaki 320volt blog yazısına tıklayın. biraz araştırma yaparak oradan size uygun güzel bir devre bulabileceğinize inanıyorum.
kolay gelsin.

stk4221

@GAMZE  bu elektronik mesleğini kendine iş veya hobi  olarak seçmiş isen fazla meraklı olmak da yarar var bana göre içinde elektronik olan hiç bir şeyin sonu yok dipsiz kuyu o yüzden nette bu merakla gezinmekte  fayda var   ben senin yerinde olsa  kendime yaptıgım devreleri çalıştırmak için basit bir güç kaynağı yapardım    pil ve batarya grubuyla nereye kadar test olur 
 kolay gelsin

vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

GAMZE

kesinlikle merak edip bi yerden başlamam gerekiyor,
siteyi yeni yeni kesfediyorum
teşekkürler herkese
;D

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın