pcbway

Jammer Devresi

Başlatan XirMan, 08 Ocak 2015, 23:42:33

XirMan

Kafayı Yedim Sayılır :)


Jammer devresi yapmak istiyorum, sürekli şemalarını araştırıyorum fakat kolay yapımı olan ve isis aresi olan devre bulamadım. Kullanılması suç olduğunu biliyorum sadece hobi amaçlı yapmak istiyorum kendi telefonumun sinyalini kesse yeter yani 4-5m2 olsa yeterli. Bana malzemesi konya sokakta bulunan ve isis ares devresi olup baskı devreside olursa valla  ohh miss gibi olur :) Kolay yapılabilecek bir devreye ihtiyacım var bazı jammer devreleri 2-3 katlı oluyor zor benim için. Yardımcı olursanız sevinirim.

seron

anasayfamıza baktınız mı?
programlamadan anlıyorsanız:
https://320volt.com/atmega48-tasinabilir-rf-jammer/
tüm kaynakların paylaşıldığı yazıyor. baskı-maskı, kod...

DUHAN

aslında bende yapmak istiyorum ayrıca o devreyi yapmanın yasak olduğunu söylüyorlarda kim nerden bilecek kibizim yaptığımızı ??  şöyle 5 km ye sinyal kesse yeter ... :D 

seron

5km kesemez bence. yakalanırsanız "devrenin mantığını öğrenmek için yaptım" derseniz belki yırtabilirsiniz. ki FM vericilerde de durum böyledir. belli bir kilometreyi aşmamalıdır.

DUHAN

Alıntı yapılan: seron - 09 Ocak 2015, 18:34:305km kesemez bence. yakalanırsanız "devrenin mantığını öğrenmek için yaptım" derseniz belki yırtabilirsiniz. ki FM vericilerde de durum böyledir. belli bir kilometreyi aşmamalıdır.


iyide benim yaptığımı nasıl bilecekler ???

Mert_Csknn

bu devreyi baya bi araştırmıştım ara ara hala bakıyorum. üç katlı devre olması çok zor. daha basit bi devre olsa çok güzel olur.

XirMan

09 Ocak 2015, 21:29:23 #6 Son düzenlenme: 09 Ocak 2015, 21:30:35 XirMan
Alıntı yapılan: seron - 09 Ocak 2015, 17:53:20anasayfamıza baktınız mı?
programlamadan anlıyorsanız:
https://320volt.com/atmega48-tasinabilir-rf-jammer/
tüm kaynakların paylaşıldığı yazıyor. baskı-maskı, kod...
Bunu gördüm fakat dediğim gibi bu 3 kat ve çift taraflı bunu yapmak beni aşar daha bazit en fazla 1-2 katlı bir jammer devresi biliyormusunuz ?

seronseron

abicim bak,

o devre çok basit. artı, çalışıp çalışmadığına ne kadar verimli olduğuna dair adam gibi bir not yazılmamış. çalışsa bile 3-5 metre etki mesafesi var mıdır bilmem. bobin olayı falan da hassastır.

daha önce vermiş olduğum devre bile en basit devrelerdendir. vermiş olduğun devre ise, basit bile değil; oyuncak. o olmaz. peki ne yapacağız?

biraz zor gelecek ama elektronik bilgi açığımız var ise tamamlamaya çalışıp özellikle radyo-frekans konularına ağırlık verip, radyo dalgası nedir, verici, alıcı, kesici (camır) nedir onları iyice bileceğiz. ha ben bildiğimden demiyorum. ama eğer kolaya kaçarak hazır bir devreyi yapayım gitsin dersen bile ciddi bir iş. neden? hassas da ondan. telefonun iletişime geçtiği frekans nedir? nasıl kesilecek bunlar da değerlendirilecek.

bana kalırsa bilen birinden yardım alınmalı ve de mümkünse hazır yaptırılmalı ya da hazır devre de alabilirsin. ammaaaa bana sorarsan en tatlısı öğrenerek yapmak.

haydi kolay gelsin... ;D

yolgezer

telefonlar 900 mhz den başlayıp 2 ghz e kadar çıkabiliyor. bu kadar yüksek frekansı bozabilecek kabiliyette makinelerin çok iyi tasarlanması gerekli. siz sanıyor musunuz telefonlar basit?
bir sökün bakalım ne bobinler ne parçalar çıkıyor? bir telefon anteni, sadece tek noktadan çıkar. öbür noktalara asla ama asla ulaştırılmaz ve faraday kafesleri ile kaplıdır her taraf. neden acaba?
basit. telefonun içindeki buzzer amfisi ve hoparlörlerin manyetk alanları bobinlerin manyetizmasını bozup sorun çıkarmasın, anten buzzerlere kıpraşım göndermesin diye.
böyle bir makineyi şaşırtabilecek bir alet tabi ki zor olacak. basit bir radyo verici yapmak zor değil ki? ben biraz araştırdım. ama 108 mhz bir radyo yapmak başka 2.4 ghz e giden bir sinyal karıştırıcı bambaşka.

seron

güzel anlatmışsın.
işte camır devresi de o denli hassas tasarlanmalı. ben çok iyi bilgiye sahip olmadığımdan bu şekilde anlatabildim...

yolgezer

ben de cok bildimden degil ya i tasarlayamam, ama bir kac ornek gormustum, hayattan bezdirir adami. :-)