Bu gün arabayı servise götürdüm çok sıra vardı

Başlatan serkan_48, 18 Aralık 2014, 21:15:47

serkan_48

Merhabalar arkadaşlar..

Bu gün aracımı servise götürdüm çok sıra vardı. ( şaka şaka resmi nette buldum çok hoşuma gitti arabaları bakıma almışlar)

yolgezer

delorean dmc 11 onur abinin genclik zamanlarindan kalma. yani taa milat zamanlarj:-)

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: yolgezer - 18 Aralık 2014, 21:18:19delorean dmc 11 onur abinin genclik zamanlarindan kalma. yani taa milat zamanlarj:-)
1985 yapımı Back to the future adlı filmi seyrediniz.

serkan_48

Evet milat zamanına ait o yüzden çelik konstrüksiyon akımı iyi yayıyor arabaya :D

yolgezer

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 18 Aralık 2014, 21:24:481985 yapımı Back to the future adlı filmi seyrediniz.

ahan da geldi.:-)
abi hem sen hem bu araba fprum iyice klasik oldu valla:-) 
ayrica da uc bolum de zaten hdd de guvende:-) istemi betilin seslendirmesini kim unutur hem:-)
@serkan_48 o celik konstruksiyon yuzunden yakiti da iyi yiyor:-)  madem meraklisisiniz bu arabanin gecmisini az soyleyin bakim:-)

serkan_48

GMC

Google a sordurma şimdi :D

Mr_YAMYAM

Milat zamanı olsa da o film tarihe geçmiş bir filmdir.
Taa o yıllarda öngörülen bazı teknolojik gelişmeler bugün neredeyse aynen doğru çıkmıştır.
Filmin 2. bölümündeki öngörülerle yapılmış bazı uygulamalar ki o yıllarda biraz hayaldi,
 FLAT ekranlar, parmak izi okuyuculu kapı sistemleri ve ödeme sistemleri, elektronik kartlı ödeme ve iş sistemleri, görüntülü telefonlar, Uçan arabalar, günümüzde olmasa da eğer yakıt sorunu olmasaydı bugünkü teknoloji ile gayet mümkündü.

serkan_48

DeLorean Motor Company (DMC), ABD'li mühendis ve eski GM yöneticisi John DeLorean tarafından 1975 yılında Detroit'te kurulmuş otomobil üreticisi şirket. 1982 yılında iflas ettiğinde sahibi John DeLorean hakkında çeşitli uyuşturucu satışı suçlamaları bulunuyordu, sonradan bu suçlamaların gerçekdışı olduğu ortaya çıkarılmıştır.

DMC 7 yıllık ömründe sadece bir modelden yaklaşık 9000 adet üretebilmiştir. DMC-12 adı verilen bu model modifiyeli şekliyle Geleceğe Dönüş üçlemesinde Dr. Emmett Brown'un sahip olduğu "zaman makinesi" olarak ünlenmiştir. DMC-12'nin 4 kapılı versiyonu da üretim planı içerisindeydi fakat hayata geçirilemedi.

ozgurece

Aslında bu zamanda yolculuk konusunda internette birçok video ve resim var ama bir tane varki bu gerçekten garip yıl 1928  Charli çaplin çin tiyatrosu film galasında ki görüntü izleyin ..
http://www.youtube.com/watch?v=2dWEN_BxH-s#ws
filimde kadın cep telefonuyla konuşuyor

yolgezer

bu iki arabaya dikkat et.  mercedesin harikasidir. 2. dunya savasindan sonra uretildi.
bu arabanin planlari ortak olduklari halde gm nin eline gecmedi. gm degil nerd ise tum markalar yillarca bu arabayi rakip gordu. ta ki 1979 da ferrarinin bir modeli var o cikana kadar. isin komedisi ise mercedes de o seviyeye cikamadj:-)  o ruhu yakalayamadi.
mr. delorean da bu arabaya tipatip benzeyen bu modeli uretti. ama yanlis sirket yonetimleri ve o celik sasenin neden oldugu yakit tuketimi, 3 litre motorun tasiyamayacagi bir agirlik oldu. ustune kontrolu de zormus.
ama yine de tipi itibari ile klasik oldu. ve bahsettigim mercedesden sonra belki de kendi ruhu olan bir iki modelden birisi. ama ne olursa olsun almanlarakarsi bir ofkenin sonucu dogmus bir model:-)

seron

Alıntı yapılan: ozgurece - 18 Aralık 2014, 21:34:51Aslında bu zamanda yolculuk konusunda internette birçok video ve resim var ama bir tane varki bu gerçekten garip yıl 1928  Charli çaplin çin tiyatrosu film galasında ki görüntü izleyin ..
http://www.youtube.com/watch?v=2dWEN_BxH-s#ws
filimde kadın cep telefonuyla konuşuyor
kadın pilli radyo dinliyor, bir ara çekmeyince durup iyi çekmesi için bekliyor-yönünü değiştiriyor. pilli A.M. radyolar muhtemelen o yıllarda amerikada var idi. bu tip spekülatif haberlere kanmayınız. hatta "bir geyşanın anıları" adlı kitapta hiroşimaya atom bombası atılmasının birkaç yıl evvelinde kitabın kahramanı kaldığı evdeki yaşlı kadının pilli radyodan hergün haberleri dinlediğini anlatmaktadır. o yıllarda japonya o kadar da gelişmiş değiş idi ve orada bile maddiyatı yeterli birçok kişide radyo, projeksiyon makinesi, ve hatta nadiren tv bile vardı.

olc technics

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 18 Aralık 2014, 21:33:37Milat zamanı olsa da o film tarihe geçmiş bir filmdir.
Taa o yıllarda öngörülen bazı teknolojik gelişmeler bugün neredeyse aynen doğru çıkmıştır.
Filmin 2. bölümündeki öngörülerle yapılmış bazı uygulamalar ki o yıllarda biraz hayaldi,
 FLAT ekranlar, parmak izi okuyuculu kapı sistemleri ve ödeme sistemleri, elektronik kartlı ödeme ve iş sistemleri, görüntülü telefonlar, Uçan arabalar, günümüzde olmasa da eğer yakıt sorunu olmasaydı bugünkü teknoloji ile gayet mümkündü.

Çocukluk yıllarımda en sevdiğim filmdi. Arada DVD sini takar izlerim. 1. bölümüyle 3. bölümü iyidir. 2. bölümü biraz bayıyor beni.

2015 dayandık hala uçan araba yapamadı adamlar arkadaş:)

yolgezer

Alıntı yapılan: olc technics - 19 Aralık 2014, 10:26:49Çocukluk yıllarımda en sevdiğim filmdi. Arada DVD sini takar izlerim. 1. bölümüyle 3. bölümü iyidir. 2. bölümü biraz bayıyor beni.

2015 dayandık hala uçan araba yapamadı adamlar arkadaş:)
abi bu film senin genclik yillarinda cikmadi mi? yoksa gecmise donup mu izledin:-)
[mergedate]1418980856[/mergedate]
hatta orta yas:-)

olc technics

Alıntı yapılan: yolgezer - 19 Aralık 2014, 11:21:20abi bu film senin genclik yillarinda cikmadi mi? yoksa gecmise donup mu izledin:-)
[mergedate]1418980856[/mergedate]
hatta orta yas:-)

Yaşım 31. Bu seriyi 90 lı yıllarda çok yayınladılar. Benim çocukluk yıllarıma denk geliyor.

yolgezer

seron

hatta çizgi dizisi de çıktıydı ben kaçırmazdım. bir ara tarih öncesi bir çağa gittiler akü bitince orada mahsur kaldılar. sonra az ilerdeki limon ağaçlarını görünce limondan pil yapıp devam ettilerdi...

ozgurece

Sayın Seron size bir soru sormak istiyorum. Benim paylaştığım videodadaki Görüntüde pilli radyo olduğunu belirttiniz . Peki 1928 yılında kullanılan en küçük pilli transistörlü radyo resmini (Elin içine sığacak kadar küçük bir El Radyosu)burada paylaşabilirmisiniz. Doğrusu ben 1928 yılında bu kadar küçük bir radyo olabileceğini pek sanmıyorum. Teşekkürler ;)

seron

Alıntı yapılan: ozgurece - 19 Aralık 2014, 22:24:40Sayın Seron size bir soru sormak istiyorum. Benim paylaştığım videodadaki Görüntüde pilli radyo olduğunu belirttiniz . Peki 1928 yılında kullanılan en küçük pilli transistörlü radyo resmini (Elin içine sığacak kadar küçük bir El Radyosu)burada paylaşabilirmisiniz. Doğrusu ben 1928 yılında bu kadar küçük bir radyo olabileceğini pek sanmıyorum. Teşekkürler ;)

Türkiyede yok idi evet. ancak daha önce "teknolojik ve ilginç haberler" konusunda paylaştığım ilginç icatlarla ilgili bir haberde 1900küsurlarda pilsiz çalışan fötr şapka içine sığdırılmış radyo konu alınmaktadır. ayrıca birçok youtube videosunda 1920lerden kalma küçük yaklaşık 15x15cm ebatlı pilsiz ilkel radyolarla ilgili videolar falan var idi. linklerini hatırlasam verecem ama arayıp bulmak  uzun sürer.
[mergedate]1419078754[/mergedate]
https://www.youtube.com/watch?v=lWRhktxp8A0
https://www.youtube.com/watch?v=zubcX3lZp9o
bunlar sadece örnek

ozgurece

Evet bu örnekleri bende gördüm ama 15 x 15 oldukça büyük videodaki görünen oldukça küçük gibi sanki işin ilginç yanı videoyu daha dikkatli incelerseniz Kadın elindeki radyo ile konuşuyor ;) ama siz yineda bu kadar minik bir radyo bulursanız paylaşın. Biz de merak ediyoruz . Teşekkürler
[mergedate]1419079517[/mergedate]
Ben konu ile ilgili bir paylaşım daha yapmak istiyorum . Doğruluğu tartışılır ama konuyu iyice araştırıp tskip ederseniz oldukça ilginç detaylar var.
İnternetten Alıntıdır

John Titor, zaman yolculuğu yapıp 2036 yılından geldiğini öne süren bir kişidir. 2000/ 2001 yıllarında çeşitli internet haber sitelerine belirsiz, çoğunun yanlışlığı kanıtlanabilen bilgiler yollamış, yakın gelecek hakkında öngörüler ve yaşadığı zaman hakkında bilgiler vermiştir. John Titor'un söyledikleri birçok tartışmaya konu olmuştur.
yukardaki resme baktığınızda ne varki bunda diyebilirsiniz fakat bu resim 1940 yılında çekilmiştir ayrıca şu anda resimin orjinali kanada da bir müzede saklanmaktadır.... zaman yolcumuz john, gelecek ile ilgili makaleler bile yazmışıtır 2015 yılında bir savaş çıkacağını ve bu şavaşın etkisinden kurtulmanın 20 yıldan uzun sürdüğünü dile getirmiştir....
internette cesitli forumlarda yazan gelecekten geldigini iddia eden sahis. 2036 yilindan, bulamadiklari bir bilgisayar parcasi icin gonderildigini iddia etmistir. aslinda insani bir kere daha dusunmeye itecek oldukca ilginc seyler de demistir. (bkz: http://www.johntitor.com/) gercekse bile su anda geldigi zamana geri donmus sahis.
gelecekten bir ibm 5100 icin gelmis sahis.. bu aletin sadece apl ve basic degil, eski ibm kodlarini da okuyabildigini iddia etmis ve bunun ibm tarafindan aciklanmadigini soylemistir.. bir sure sonra ibm muhendisleri bunun gercekten de mumkun oldugunu soyleyip ortaligi karistirmistir.. amaci 2038 problemini cozmekmis..
2005 yılında amerika'da bir içsavaş çıkacağını söylemiştir. aradan yıllar geçmiştir ve 2005'i yarıladığımız bugünlerde, amerika dünyanın ebesiyle köşe kapmaca oynamaya devam etmekte, yakaladığı yerde de affetmemektedir. bundan sonraki altı ay için ise bir içsavaş olasılığı dikkate değmez bir ihtimaldir.
ayrıca öğrendiğimiz kadarıyla 2038 sorunu bugünkü şartlar altında çözülebilen bir problemmiş. yine de hayalgücü sınırsız.
haa, cern'in 2005'te laboratuvar ortamında kara delik oluşturup bunu kamuoyuna duyuracağını nasıl bilmiş, orası belirsiz.
adının takma isim olduğunu söyleyip, bir bloga gelecekle ilgili söylemler yazmıştır
-amerika ıraka ve ortadoğuya petrol için saldıracak,orada iç karışıklıkla 10 yıl civarı sürecektir.
-2015 yılında 3.dünya savaşı çıkacak.çin-amerika karşıtlarının yarattığı bu savaşın götürüsü çok yüksek olacak.milyonlarca insan ölecek.savaşın sonunda dünyada etnik kimlik,kültür kalmayacak.insanlar robotikleşme,üst kimliğe bürünme,tanrılaşma evresine girecek.daha az hastalanacak,daha uzun yaşayacak,doğru seçimleri daha rahat verebilecek (dan brown kayıp sembolde insanın tanrısallaştığını yazmıştır,nietzsche kitaplarında mükemmel insandan bahseder.)
-2037 yılında bu düzene karşı çıkan anarşistler olacak.bende bu anarşistlerdenim,zaman makinesini yalnızca biz bilim adamlarımızın sayesinde bulduk.düşmanımızın bilgisayar ağını hacklememiz için 1970 yılında üretilen ibm cihazının bilgisayar kodlaması gerekmektedir.bu cihazı alabilmek için 1970 yılına dönmem gerekirdi.fakat zaman ayarında hata yaptığımız için 2002 yılına geldim,görevim o bilgisayarı bulmak,daha fazla bilgi vermemem emredildi.

deyip, ortadan kaybolmuştur.
Resme dikkatli bakıldığında içerisinde bulunduğu zaman diliminden kopuk gibi duran bir zaman yolcusu görüyoruz. Zaman yolcusunun güneş gözlüğü, kirli sakalı, tiki saçları, baskılı sıfır yaka tişörtünün dahil olduğu rahat giyim tarzı ve elindeki fotoğraf makinasının modeli bu şahsın bir zaman yolcusu olması ihtimalini artırıyor.
Bir de bu adamı destekleyenler, paralel evrenler kuramına gönderme yapıp, "Bu adam zaten geldiği evrene dönemeyeceği gibi, bizim varolduğumuz boyut da Titor'unki ile bire bir uyumlu olmak zorunda değil!" diyerek başarılı bir şekilde kıvırmaktadır. Kanıt olarak da birkaç diyagram, bükülmüş bir lazer fotoğrafı (zamanı büküyor hesabı) ortaya koymaktadır.
Tüm olay, alt metinleri iyi kurgulanmış sosyal bir araştırma bile olabilir.

seron

özgürece,
o kadının elindeki şey radyo değil tamam.

cep telefonu olduğundan nasıl emin olabiliriz?
radyo olduğundan ya da olmadığından,
elindeki şeyle konuşup konuşmadığından(çarli çaplin videoları sessizdir) nasıl emin olabiliriz? dudaklarının oynuyor gibi görünmesi delil değil.

sadece radyo değil. geçmişte bir paltonun cebine sığabilecek boyutta, özellikle ingiliz ajanlarının kullandığı ses kaydediciler de var idi. ancak demiyorum ki o kadın telefonla konuşuyor. demem diyemem. cünkü elde bir filmvar. filmde kadın elinde birşey tutuyor ya da tutmuyor... hiç bir şey net değil. o yıllarda yaşamış kimseyi tanımıyoruz ve de soramıyoruz.

eee? ne yapacaz şimdi?

ozgurece

Sayın Seron Bende Telofon veya herhangi birşey olduğunu iddia etmiyorum . Bu konuda birçok video ve Yabancı Forumlarda tartışmalar var .Eğer yabancı dil bilginiz iyiyse fırsat bulursanız bakın .Yanlızca 1928 yılında bu olay bana tuhaf geldi. Eğer ben de o yılda yaşamış olsam bana Bluetoot veya wireles teknlojisinden bahsetselerdi bende imkansız derdim Benim Düşüncem mümkün olabilir.. Orjinal Video yazısı aşağıda.
The above video contains a short clip taken from a special feature on the DVD version of Charlie Chaplin's film, The Circus. In it, we see a relatively mundane shot from the film's premiere at Grauman's Chinese Theatre in 1928.
Two individuals walk across the screen behind a zebra. But that's not the strange part. Look closer. What's that woman holding to her ear?
A cell phone? A pan-dimensional communication device? That's Time Travel 101, folks: no cell phones!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

seron

Alıntı yapılan: ozgurece - 20 Aralık 2014, 14:54:30Evet bu örnekleri bende gördüm ama 15 x 15 oldukça büyük videodaki görünen oldukça küçük gibi sanki işin ilginç yanı videoyu daha dikkatli incelerseniz Kadın elindeki radyo ile konuşuyor ;) ama siz yineda bu kadar minik bir radyo bulursanız paylaşın. Biz de merak ediyoruz . Teşekkürler
[mergedate]1419079517[/mergedate]
Ben konu ile ilgili bir paylaşım daha yapmak istiyorum . Doğruluğu tartışılır ama konuyu iyice araştırıp tskip ederseniz oldukça ilginç detaylar var.
İnternetten Alıntıdır

John Titor, zaman yolculuğu yapıp 2036 yılından geldiğini öne süren bir kişidir. 2000/ 2001 yıllarında çeşitli internet haber sitelerine belirsiz, çoğunun yanlışlığı kanıtlanabilen bilgiler yollamış, yakın gelecek hakkında öngörüler ve yaşadığı zaman hakkında bilgiler vermiştir. John Titor'un söyledikleri birçok tartışmaya konu olmuştur.
yukardaki resme baktığınızda ne varki bunda diyebilirsiniz fakat bu resim 1940 yılında çekilmiştir ayrıca şu anda resimin orjinali kanada da bir müzede saklanmaktadır.... zaman yolcumuz john, gelecek ile ilgili makaleler bile yazmışıtır 2015 yılında bir savaş çıkacağını ve bu şavaşın etkisinden kurtulmanın 20 yıldan uzun sürdüğünü dile getirmiştir....
internette cesitli forumlarda yazan gelecekten geldigini iddia eden sahis. 2036 yilindan, bulamadiklari bir bilgisayar parcasi icin gonderildigini iddia etmistir. aslinda insani bir kere daha dusunmeye itecek oldukca ilginc seyler de demistir. (bkz: http://www.johntitor.com/) gercekse bile su anda geldigi zamana geri donmus sahis.
gelecekten bir ibm 5100 icin gelmis sahis.. bu aletin sadece apl ve basic degil, eski ibm kodlarini da okuyabildigini iddia etmis ve bunun ibm tarafindan aciklanmadigini soylemistir.. bir sure sonra ibm muhendisleri bunun gercekten de mumkun oldugunu soyleyip ortaligi karistirmistir.. amaci 2038 problemini cozmekmis..
2005 yılında amerika'da bir içsavaş çıkacağını söylemiştir. aradan yıllar geçmiştir ve 2005'i yarıladığımız bugünlerde, amerika dünyanın ebesiyle köşe kapmaca oynamaya devam etmekte, yakaladığı yerde de affetmemektedir. bundan sonraki altı ay için ise bir içsavaş olasılığı dikkate değmez bir ihtimaldir.
ayrıca öğrendiğimiz kadarıyla 2038 sorunu bugünkü şartlar altında çözülebilen bir problemmiş. yine de hayalgücü sınırsız.
haa, cern'in 2005'te laboratuvar ortamında kara delik oluşturup bunu kamuoyuna duyuracağını nasıl bilmiş, orası belirsiz.
adının takma isim olduğunu söyleyip, bir bloga gelecekle ilgili söylemler yazmıştır
-amerika ıraka ve ortadoğuya petrol için saldıracak,orada iç karışıklıkla 10 yıl civarı sürecektir.
-2015 yılında 3.dünya savaşı çıkacak.çin-amerika karşıtlarının yarattığı bu savaşın götürüsü çok yüksek olacak.milyonlarca insan ölecek.savaşın sonunda dünyada etnik kimlik,kültür kalmayacak.insanlar robotikleşme,üst kimliğe bürünme,tanrılaşma evresine girecek.daha az hastalanacak,daha uzun yaşayacak,doğru seçimleri daha rahat verebilecek (dan brown kayıp sembolde insanın tanrısallaştığını yazmıştır,nietzsche kitaplarında mükemmel insandan bahseder.)
-2037 yılında bu düzene karşı çıkan anarşistler olacak.bende bu anarşistlerdenim,zaman makinesini yalnızca biz bilim adamlarımızın sayesinde bulduk.düşmanımızın bilgisayar ağını hacklememiz için 1970 yılında üretilen ibm cihazının bilgisayar kodlaması gerekmektedir.bu cihazı alabilmek için 1970 yılına dönmem gerekirdi.fakat zaman ayarında hata yaptığımız için 2002 yılına geldim,görevim o bilgisayarı bulmak,daha fazla bilgi vermemem emredildi.

deyip, ortadan kaybolmuştur.
Resme dikkatli bakıldığında içerisinde bulunduğu zaman diliminden kopuk gibi duran bir zaman yolcusu görüyoruz. Zaman yolcusunun güneş gözlüğü, kirli sakalı, tiki saçları, baskılı sıfır yaka tişörtünün dahil olduğu rahat giyim tarzı ve elindeki fotoğraf makinasının modeli bu şahsın bir zaman yolcusu olması ihtimalini artırıyor.
Bir de bu adamı destekleyenler, paralel evrenler kuramına gönderme yapıp, "Bu adam zaten geldiği evrene dönemeyeceği gibi, bizim varolduğumuz boyut da Titor'unki ile bire bir uyumlu olmak zorunda değil!" diyerek başarılı bir şekilde kıvırmaktadır. Kanıt olarak da birkaç diyagram, bükülmüş bir lazer fotoğrafı (zamanı büküyor hesabı) ortaya koymaktadır.
Tüm olay, alt metinleri iyi kurgulanmış sosyal bir araştırma bile olabilir.

bunlar gerçekten ilginç konular. birşey diyemem. inanmak ya da inanmamak taraflarında değilim.

"zaman yolcumuz john, gelecek ile ilgili makaleler bile yazmışıtır 2015 yılında bir savaş çıkacağını..." adamın kendisini gizlememesi amacını belirtmesi ikk tedbirlerine uymayışı?
"gercekse bile su anda geldigi zamana geri donmus sahis." nasıl kim nasıl emin oldu? belki hala burada?
"2005 yılında amerika'da bir içsavaş çıkacağını söylemiştir. aradan yıllar geçmiştir ve 2005'i yarıladığımız bugünlerde, amerika dünyanın ebesiyle köşe kapmaca oynamaya devam etmekte" iç savaş diyor dış savaş değil...
"bundan sonraki altı ay için ise bir içsavaş olasılığı dikkate değmez bir ihtimaldir. " acaba... belki de olabilir.
"haa, cern'in 2005'te laboratuvar ortamında kara delik oluşturup bunu kamuoyuna duyuracağını nasıl bilmiş, orası belirsiz." cern ne 2015 de ne de bugün karadelik oluşturmadı ama söylentiye göre yeni bir madde buldu. bu madde karadelik değildir karadelikleri araştırınız. karadelik bulunmaz. bulunursa yok olunur.

fotoğraf makinesi "görülebildiği kadarıyla" son derece demode görünüyor.
saçları o dönemin amerikan saç sitiline uyuyor. tişörü ve kazağı uymuyor sanki bu güne aitmiş gibi.
gözlükleri nin o döneme uyup uymadığını söylemek için hurdaya çıkmış bütün gözlükleri incelemek gerek.

netice: doğru da olabilir, yanlış da olabilir... tekrar ediyorum: olmaz demiyorum; bilmiyoruz diyorum.

edit:
aslında bunlar çok ilginç konular. geçen yıllarda da internette bir uzaylı meselesi patlak verdi ki sorma gitsin. epey ilginç veriler, anlatımlar, ingilizce videolar, delil gösterilen şeyler var idi. tabi işi gücü bırakıp bayapı bir araştırma yapmıştık. ama elimize hiç birşey geçmedi. bu tip konular spekülasyon amacıyla mı yazıldı çizildi yoksa gerçeklik payı var mıydı bilemedik. ama gerçek şu ki bazı sahtekarlar da vardı. olay çok karışık olduğundan verileri düzgünce derleyemedim, çoğunu sildim. "tanrıların arabaları" isimli belgesel hala hatırımdadır. ama ne varki bilmiyoruz, bilemiyoruz.

ben hep şöyle düşünürüm: madem zaman yolculuğu mümkün, neden bu gün gelecekten geldiğini idda eden yığınla adamla karşılaşmıyoruz. şayet bu gerçek ise cep telefonları misali zaman yolculuğu moda haline gelecek, her aklına esen öyle ya da böyle zamanda gezecek, şüphe çekecek, ya da bir şekilde kendini ele verecek; zaman yolcusu sayısı bir kişiyle sınırlı kalmayacak. yanılmış olma ihtimalim de şu: belki de ndünyanın ömrü zaman yolculuğu çoğalacak kadar uzun değildir. zaman makinesi bulunur ama yaygınlaşmadan sistem çöker, yok olur(kıyamet).

yolgezer

@seron, bir kere o radyi bile olsa devrim. cunku benim bildigim 1940 larda transistpor icat edildi.lambali bir radyo ise tasinamaz. ya da boyle rahatca elde kulakta dinlenemez:-)  ister radyo olzun ister telefpn benim icin gene gelecege donuk bir sey. hem onemli olan gercekligi degil hayal edilebilir olmasi.

seron

eskiden ingiltere'de pilsiz(ve de transistörsüz) radyolar yapılmış ve alıcı bulmuştu. ahşap bir kutunun içinde büyükçe bir bobin, kristal diyot ve piezo hoparlör. hatta tüm yapısı avuç içine rahatça sığacak kristal radyolar vardır. (anteni hariç ;D )

yolgezer

boylr bir seyse olabilir. yanda radyodur. bilemem. amao tarih icin yine de buyuk bir sey.
hem bir seyi unutuyorsun.
gunumuz filmerinde bile yok mu?
bu gun icin hayal urunu olan seyler yarin gercek olmuyor mu! misal eskiden holografik goruntuler sadece filmlerde idi, simdi ise imkansjz degil. ya da internet, kablosuz modemler sunlar bunlar.
ofilmdeki karede de radyo oluyor telfon olamiyor da neden 1980 lerdeki holografik ekranli filmldr olabiliyor? bak, hayatta acik fikirli olmak grek. hayal gucunde ise daha da acik. senin haya. gucun zayifsa biz napak:-)

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın