RF Kontrol Problemi

Başlatan CarnageTR, 15 Aralık 2014, 02:40:20

CarnageTR

Merhaba,

Hobi olarak yaptığım yandan çarklı tekneye uzaktan kumanda sistemi eklemeye karar verdim. Forumda ve sitede birkaç devre ve program buldum inceledim ve kendi devremi hazırladım. Ancak programlama kısmında bir türlü çözemediğim bir sıkıntı mevcut.

Öncelikle sistemden bahsedeyim. Tekne yandan çarklı olduğu için paletleri birbirinden bağımsız yaparak tank gibi hareket etmesini sağlamaya çalışıyorum. İleri-geri basıldığında tam güç hareket edecek. Sağ-sol tuşlarına basıldığında yine tam güç ancak zıt yönde dönerek klasik tank manevrası yapacak. Ayrıca ileri-sağ, ileri-sol, geri-sağ ve geri-sol tuşlarına aynı anda basıldığında motorlardan biri tam güç diğeri yarım güç dönerek kavisli bir yol izlemesi sağlanacak.

Ekte hazırladığım devre ve yazılan kodlar mevcut. Sıkıntı çektiğim konu ana yönleri verecek olan kodlar birbirine benzemesine rağmen sadece sağa komutu doğru düzgün cevap veriyor. İleri ve geri komutları hiç cevap vermezken sol komutu eksik cevap veriyor. Ne yaptıysam olmadı. Sorun nerede acaba?

İlgilenen herkese şimdiden teşekkürler..

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın