Yardım Fırçasız motor sürücüsü

Başlatan trabzonluökkeş, 30 Kasım 2014, 15:16:09

trabzonluökkeş

Arkadaşlar Merhaba. Resimdeki fırçasız motorun üzerindeki sürücü bağlantıları ile sadece hız kontrolü yaparak nasıl çalıştırırım. Teşekkürler.

Adnancoskun

üzerinde yazıyor uçları...
markası ve modeli varsa datasheet 'e de ulaşılabilir.
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

trabzonluökkeş

Merhaba ilginiz için teşekkürler. Resmi ekledim.
[mergedate]1417353798[/mergedate]
Uçlar yazıyor fakat pals üreteci nasıl olacak. Clock ucuna nasıl bir devre bağlanmalı. Yazıcı motoru elimde 8 adet var ve deneme amaçlı kullanacağım. Pek fazla bilgim yok. Adım motor olarak değil, yüksek hızlarda ve hız kontrolü yaparak kullanmak istiyorum

yolgezer

birnturlu resim indiremedim ama sonuctaayni motorlar. walkman yani sony walkmanlarda da bu motor var. surekli calisabiliyor. sirf senin icin walkmanimi soktum:-)  lb1979 entegre.
bu entegreyi ara. ama datasini bulamayacaksin:-)  lb1978 ile ayni pinlerde sanirim ama emin de degilim. neyse 1979 ya da 1978 ile daimi dondurecek bir devre yapabilirsin. 1000 2000 rpm ayarin icin ayri devresi var.
eger, motor asiri guc istemiyorsa bu devreler isinizi gorur.
[mergedate]1417354764[/mergedate]
bir de eger smd olmayaydj aslinda senin icin walkmandaki semayi cikarirdim ama smd ve yollar gozukmuyor bununla idare et artik.

trabzonluökkeş

Çok teşekkür ederim, emeğine sağlık. Bir bakalım altından kalkabileceğiz mi?

yolgezer

acikcasi smd parca bu.
eger normal tiplisi bir muadil bulabilirseniz kolay olur ama bu entegre cok cok ufak. ustesinden gelmeniz zor olabilir...

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın