"UNUTURSAM FISILDA" birazda sinema

Başlatan elektrofizikci, 18 Kasım 2014, 00:13:50

elektrofizikci

Tarzım değil Türk Filmine gitmek, robot mobotlu filmlere gitmekten ama insanın bazen fedakarlık yapması gerekiyor, evli ise eşi için gidiyor işte ... :) Bugün öyle bir fedakarlık yaptım ama hiç pişman olmadım gayet hoş bir film idi...

Bir Çağan Irmak filmi. Daha önce "Babam ve Oğlum" unu izlemiştim. Onda da gözyaşlarımı tutamamıştım. Bu kezde öyle... Bu adam insanları yaralayan eski Türkiye ni anılarını bulup, bizi büyülemesini iy ibiliyor. Diğer bir karekteri de aynı oyuncuyla bir çok filmde çalışması, Hümeyra da olduğu gibi... Film, hayallerini peşine düşen birgenç kızın evden kaçarak hayallerine ulaşması ve bir müddet sonra bir çok şeyi , en sonunda da hafızasını kaybetmesi etrafında dönüyor. ve kızımız evine ger i dönüyor...

Bu filmdende çıkarılacak bir çok ders var. Mesela birincisi: Bir hedefin isteğin varsa, ona ancak çok çalışarak ve herşeyi göze alarak fedakarlık yaparak Kesinlikle Ulaşabilirsin...

2: Her şeyi göze alırken ki gücünle yıllar sonraki gücün aynı olmayabilir, yoluna çıkan engeller umduğundan çok ve ağır olabilir. Bunları da unutmayıp itidali deelden bırakmamalısın...

3. Aile. ailene hiç bir zaman sırt döenmemye çalışmalısın. Çünkü dönüp dolaşacağın yer ailendir. Onları karşına aldığın anda bile bir açık kapı, bir güzel hatıra bırakmalısın. ki amcına ulaştığında tekrar onlarla bir olabilesin. Göreceksinki onlarsız hep birşey eksik... Babam ve Oğlum da dabu böyle olmuştu...

4: Bir ilerleme kaydederken yada bibr başarı, sende emeği geçenleri de onurlandırmalı, onları unutmamalısın. Hep önde olma duygusu, bir yerden sonra yalnız kalmana sebep olur...

5: Çok katı düşüncelerin veya kuralların olmamalı, büyük konuşmamalısın ki yarın birgün dönmek ya da yutmak zorunda kaldığında kendini çok kötü hissetme, küçük düşme...
6: Birileri için yaşamak,elalem ne der demek, kopamayacağımız kişilerden koparır gibi ama koparamaz. Kırık bacak gibidir, iş görmez ama vücuttanda atılmaz, acı verir bu durum hep...

çok yazmak isterdim ama vaktim yok :)

İYİ SEYİRLER....
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede  [url=http://www.elektrof

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın