anfi bass vurmuyor

Başlatan kaledran, 24 Ekim 2014, 18:42:50

kaledran

vcd player in anfi devresini alıp bilgisayara uyarladım fakat ses çok güzel çıkıyor hiç bass alamıyorum nedeni ne olabilir acaba ?

yolgezer

kullandığınız hoparlörler aynı mı?
sorununuza neden olan amfi vcd de iken daha iyi bass vuruyorsa belki girişindeki ses işlemcisi ekstra basslı bir devredir.

stk4221

vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

kaledran

yok hoparlörler aynı değil öncekine göre subwoofer bağlı ama bass vermiyor hoparlörü kaldırmasına ramen
[mergedate]1414178305[/mergedate]
evet pcden bass ayarını yaptım yine olmadı

stk4221

@yolgezer  in dedigi gibi muhtemelen başka bir ekolayzer devresi olması lazım 
vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

yolgezer

öyle amfiye rastgele subwoofer bağlayamazsınz. wooferin gücü amfi tarafından karşılanıyor mu?
siz yaptığınız çalışmayı resimler misiniz?
kullandığınız hoparlörleri bir de amfiyi ya da mümkünse amfi entegresinin kodunu verseniz de kai gelir.

kaledran

anfi çıkışı 2x40 w benim kullandığım woofer 50 w 8 ohm ses çok güzel çıkıyor entegre ise tda 2004r hiç ısınma felan yok fakat bass işini çözemedim dediğiniz gibi ekolayzer olmadığından olabilir

Adnancoskun

anfinin önüne aktif filtre koydunuz mu?
zira normal bir anfiye ne verirsen onu yükseltir,
yani ne verirsen elininen, o gider senininen.... Eğer hoparlörün bass ise, anfinin önüne alçak geçiren aktif filtre koyun...
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

kaledran

yok filtre koymadım bide oyle deneyeyim teşekkür ederim

yolgezer

amfi 40 watt falan değil. zaten vcd playerlerin toplam trafo güçleri maksimum 30 watt olur genelde. kullandığınız amfi. 2 ohm 10 watt. 8 ohm 50 watt hoparlörden geldiğine dua edin bence 8)  tek paket içindeki 2 tda2003 gibi bir şey anlayacağınız.
amfiyi ya da hoparlörü değiştirin bence. ses artar. 4 ohm 5 watt hoparlör takabilirsiniz. ben tda2003 taktım sıkıntı olmuyor.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın