Hoparlör Tavsiyesi

Başlatan 06numan06, 19 Ekim 2014, 11:15:12

06numan06

Herkese Merhaba, Hoparlör Almak istiyorum fakat tiz ve bass eşit olsun istiyorum evde 8 ohmluk hoparlörü taktığımda bası fazla vurmuyor tizi güzel veriyor 4 ohmluk taktığımda ise bass fazla tiz güzel çıkmıyor. Tavsiye edebileceğiniz bir değer varmı acaba ? birde hoparlör büyüklüğü 13-15cm(soldan sağa,aşadan yukarıya) olacak kapalı bir kutuya monte edip araca takıcam. (Arabada Kullanılcak) Yardımlarınızı bekliyorum...

2Adet Alıcam Resimde gözüken Kutuya Takıcam Kutu Küçük Olucak Onun İçin Hoparlör 13-15 cm(soldan sağa,aşadan yukarı) Olması gerekiyor.

yolgezer

hoprlörün omajı ile basın tizin alakası yoktur. aynı omajda iki hoparlörüm var. ikisinin de frekans karakteristiği bambaşka.
şsterseniz iki hoparlörü bir sistemde toplayailirsiniz.  ya da bass ağırlıklı olana uygun bir tweeter uydurabilirsiniz.
o ebatlarda teyp çok güçlü değilse jamesonun 100 lira civarı güzel bir hoparlörü var nette aryabilirsiniz. 4 ohm 50 watt civarı bir şey. 200 watt jameson diye arayınca çıkıyordu.
genelde her teybe olabiliyor. ama ummadık teypten manyak amfiler çıkabiliyor:)

stk4221

normal koaksiyel ve mid tarzı bir sistem kurabilirsin ben  evimde  pc ye baglı amfi üzerinden 1 çift clarion mid çalıştırıyorum soft bir ses  alıyorum 70 w rms  degeri var  3 yollu 4 ohm   yada ovalde  alabilirsin pioneer, cadence mtx  alpine (R)  ama bu saydıklarım 
250-800 tl arası  ihtiyacına göre sen sec
vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

06numan06

cumartesi günü resim atıcam elime 2 adet orjinal pioneer hoparlör geçti

yolgezer

orjinal olduuna emin misin:)
pioneer diye peynir bulmuş olmayasın:Ç)

06numan06

Alıntı yapılan: yolgezer - 22 Ekim 2014, 20:38:54orjinal olduuna emin misin:)
pioneer diye peynir bulmuş olmayasın:Ç)
5-6 yıl önce alınmış orjinal pioneer kömürlükte yatıyormuş.

yolgezer

Alıntı yapılan: 06numan06 - 27 Ekim 2014, 08:49:595-6 yıl önce alınmış orjinal pioneer kömürlükte yatıyormuş.
olabilir. ama yine de bilemeyiz. sahtesine bile 100 kağıt diyorlar namıssızıların.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın