pcbway

free energy magnet hakkında bilgi sahibi olan varmı ?

Başlatan yasind, 12 Ekim 2014, 20:04:55

yasind

öncelikle bu kadar güzel bu kadar projesyonellerin olduğu bir site olduğu için herkese teşekkürler .Ben bunu çok merak ediyorum ne kadar güç üretebilirim ?

seron

"free energy magnet" nedir? herhalde neodmiyum mıknatıslı motorları kastettiniz.

bu motorları kullanarak elektrik üreten hemen hemen yoktur. zira youtube da da o kadar hileli videolar bulunmasına karşın magnet motora jeneratör bağlayıp elektrik üretene, "ben şu kadar elektrik üretiyorum" diyene daha rastlamadım.

daha önce de deneme amacıyla buna benzer bir konu açmıştım ve şükürler olsun ki üyelerimizden hiçbirinden olumlu görüş almadım; zira konu aslında bir denemeydi.

neden olmaz?
-magnet mıknatıslar kullanılarak yapılmış bir motor, oldukça hızlı döner ancak; torku(kuvveti) malesef zayıftır. yani yük bindiğinde yavaşlar ve durur.
-neodyum mıknatısların bir ömrü vardır (boşta beklerken bile).
-çalışma esnasında ortaya çıkan ısı, mıknatısların ömrünü yemektedir.
-bu motor zannedildiği gibi yakıtsız çalışmaz; bu motorun yakıtı yukarıdaki bahsettiğim nedenlerden ötürü mıknatıslardır.

son olarak: "bedava enerji diye birşey yoktur"

ama buna rağmen araştırmalarınızı sürdürmeniz, konuyu anlamanız açısından yararlı olacaktır... iyi araştırma yapmadan paranızı harcamayınız. zira ortaya oyuncaktan başka birşey çıkmaz. zarar etmenizi istemeyiz.

yasind

Yorumlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim dedikleriniz gerçektende çok doğru şeyler.Bende bi denk geldim  araştırdım da bi bilgi sahibi olmak açısından buraya yazdım.Olabiliyormu gerçekten böyle bişey diye

seron

bir kişinin fikriyle olmaz. araştırmalarınızı sürdürün. yanıldığım/ız noktalar olabilir. diğer ustalarımız da yorum yapmak isteyebilirler. onlara da hak verelim :)

yasind

peki bir sorum daha olucak bu elektrik motorları da bu mıknatıs mantığıyla çalışıyormuş onlar elektrik üretiyor onun çalışma olayı nasıl oluyor ?

seron

her elektrik motoru bir dinamo, her dinamo bir eletrik motorudur.
320volt anasayfamızda ve internetteki diğer birçok kaynakta bilgiler mevcut.

yasind


ozgurece

Sayın Seron size kesinlikle katılmıyorum!!!!
sizin düşüncenize göre;
 'magnet mıknatıslar kullanılarak yapılmış bir motor, oldukça hızlı döner ancak; torku(kuvveti) malesef zayıftır. yani yük bindiğinde yavaşlar ve durur.'
Siz 12 volt DC motor ile çalışan Şarjlı  Matkap için ne diyeceksiniz ??  DC 12 volt ile çalışan motorun kuvveti oldukça zayıftır, ama uygun dişli sistemleri ile siz onu eliniz ile durduramazsınız. DC 12 volt ile çalışan şarjlı matkap ile metal delinebiliyor.  Bu demek oluyorki uygun dişli sistemleri ile her şey mümkün. + siz neodyum mıknatısların ömrünü TEST ettiniz Sanıyorum. Bize tam olarak nekadar ömürleri olduğunu söylerseniz bizde öğrenmiş oluruz.

yasind

iyi gunler ozgur bey siz denediniz mi acaba boyle bisey ona gorw internetten miknatis getirtcem

Mr_YAMYAM

Gavga etmeyin.
Fizikte bir kural vardır.
Enerji yoktan var edilemez, var olan enerji yokedilemez. Bunu yıllar önce bir başka yamyam söylemiştir.
Bir mıknatıstan elektrik enerjisi üretmek istersek mutlaka HAREKET unsuru (KİNETİK ENERJİ) gereklidir. Bu enerjinin miktarı (GÜÇ) manyetik alanın şiddeti (GAUS) ile doğru orantılıdır.
100.000 KVA lik bir alternatörü elinizle çeviremiyeceğiniz gibi 100W lık bir motorla da aynı alternatörü çeviremezsiniz.
Mıknatıslar daimi de olsalar belli bir ömürleri vardır. Genel olarak bir manyetik alana ters yönde bir kuvvet uygulanırsa bu manyetik alan zayıflayacaktır.
Bu yüzdendir ki sanayii tipi elektrik üreteçlerinin mıknatısları daimi mıknatıs olarak yapılmazlar.

yasind


Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: yasind - 13 Ekim 2014, 00:18:22yani bu hayalim burada bitsin mi :)
Böyle bir hayal olmaz. Bunlar sadece aldatmacadır.
Gerçekten free enerji üretmiş birisinin you-tube da reklam mı yapacağını sanıyorsun ;D
Böyle bir projenin yapılma olasılığı %10 bile olsa bir dünya kaynak sağlayabilecek yüzlerce şirket bulunmaktadır. Bu şirketlerde de binlerce elektrik mühendisi çalışmaktadır.


yasind

peki ruzgar turbini hakkindaki dusunleriniz nedir ?

minimalite24

o da cok fazla free energy değildir.o türbini dönürebilmek icin rüzgar olmadıgında motoru devreye sokuyorlar.kanatların içindeki cıva da merkez-kaç kuvveti mi ne derler (fiziği sevmem) o zımbırtıyı sağlıyor.uzun lafın kısası senin aradıgın sey tam olarak o değil
Bilgili Bir Ahmak,Cahil Bir Ahmaktan Daha Ahmaktır!

seron

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 13 Ekim 2014, 00:11:09Gavga etmeyin.
Fizikte bir kural vardır.
Enerji yoktan var edilemez, var olan enerji yokedilemez. Bunu yıllar önce bir başka yamyam söylemiştir.
Bir mıknatıstan elektrik enerjisi üretmek istersek mutlaka HAREKET unsuru (KİNETİK ENERJİ) gereklidir. Bu enerjinin miktarı (GÜÇ) manyetik alanın şiddeti (GAUS) ile doğru orantılıdır.
100.000 KVA lik bir alternatörü elinizle çeviremiyeceğiniz gibi 100W lık bir motorla da aynı alternatörü çeviremezsiniz.
Mıknatıslar daimi de olsalar belli bir ömürleri vardır. Genel olarak bir manyetik alana ters yönde bir kuvvet uygulanırsa bu manyetik alan zayıflayacaktır.
Bu yüzdendir ki sanayii tipi elektrik üreteçlerinin mıknatısları daimi mıknatıs olarak yapılmazlar.

gavga yok zati, yapıcı tartışıyoruz... yıllar evvel bende o arkadaş gibiydim ama bayağı bir yıllar önce; ortaokul yıllarımda.

internet kaynaklarında neodyum mıknatısların da normal tip (siyah) mıknatıslar gibi belli bir ömre sahip oldukları ve dış etkenlerden ötürü manyetik kuvvettlerini zamanla yitirdikleri bilinmektedir.

internetteki videolar sayesinde birçok neodmiyum mıknatıs üreticisi-dağıtıcısı-reklamcısı iyi para kazanmaktadır. aslen onları tebrik etmek gerekir.

neodyum mıknatıslar ile kendi-kendine dönen bir motor yapılabilir ve başarılı bir şekilde çalıştırılır. ancak bu motora bağlanacak motor o denli küçük olmalıdır ki motoru durdurmadan elektrik üretsin. böyle küçük bir motorla üretilecek elektrik enerjisi daha magnet motorun masrafını karşılayamadan  (amma 1 sene amma 6 ay) magnet motorun verimi mıknartısların ömrü nedeniyle düşecektir.

bu gün dikkat ederseniz hiçbir fabrikada veya evde bu tip bir üreteç kullanılmamaktadır. eğer gerçekten verimli ve mantıklı olsalardı millet deli gibi bu teknolojiye geçerdi ki, magnet motor yanlış hatırlamıyorsam 1800bilmem kaçlarda Perendev diye bir adam tarafından bulunmuştur (Türk mucit Muammer tarafından değil)...


yasind


toyerserkan_48


ozengin

12 Mart 2015, 03:58:03 #19 Son düzenlenme: 12 Mart 2015, 04:31:01 ozengin
Öncelikle Selamlar
Forumda yeniyim aslında siteyi uzun zamandır misafir olarak takip ediyorum, konu hakkında aylardır araştırmalar düzenekler yapsamda henüz bir sonuca ulaşmış olduğumu söyleyemem ancak dış kaynaklı sitelerde konuyla ilgili yoğun şekilde ar-ge çalışmaları yürütüldüğünü gördüm ve hatta bu konunun bir sonuca ulaştırılması için çok büyük organizasyonlar kurulup daha geniş kapsamlı ar-ge çalışmaları yapıldığını da biliyorum. Arkadaşımızın kendi görüşüdür saygı duyarım ama serkan_48 in mesajını görünce üye olmaya karar verdim ve bu konunun türk forumlarındada gündeme gelmesini en azından birilerinin de acaba? sorusunu soruyor olması (yalnız olmama hissi belkide) çok hoşuma gitti. tabi burda yukarıdaki videolar alayı külliyen yalan böyle birşey yok arkadaşlar bide magnet motor olayı var onuda pek inandırıcı bulmadım doğrusu patenti de bmw ye sattığı söyleniyor.

Benim görüşüm: Alayı külliyen yalan derken sadece yukarıdaki videoları kastettim böyle şeyler var ama buna inanmanız için önce uyanmak gerekli sanırım dünyanın kontrolünün kimin ellerinde olduğunu görmek gerekli zamanında büyük üstad Tesla'nın yaptığı onca buluşa rağmen halihazırda kendi finansörü JP Morgan la neden ters düştüğünü ve 5 parasız kaldığını analiz etmek gerekli Tesla'nın tek yaptığı tesla coil değildir arkadaşlar araştırın göreceksiniz yüzlerce patenti vardır ve bunlardan bir kısmı CIA gibi kurumlarca "askeri" nitelikli oldukları gerekçesiyle patentleri arşivlenmiştir patentlerin kopyaları internette bu konuyla ilgili yerlerde zaman zaman paylaşılmaktadır.
Birde eklemeden geçemedim Enerjinin korunumu kanununa ters olduğu iddia ediliyor sürekli fizik kuralları Allah (C.C) ın kitabında yazmıyorki birtakım bilim insanları tarafından eldeki teknolojik imkanlar ve bu imkanlar sonucu ortaya çıkan verilerin karşılaştırılmasıyla oluşuyor VE teknoloji gelişiyor VE sonuçta insanlar yanılmışda olabilirler tarihte bu böyle olmamışmıdır yeni çıkan bir fikir veya tez eskisini yok edip kabul gören olmamışmıdır?(dünya eskiden düzdü mesela değilmi?) Veya biz kasıtlı olarak yanıltılıyor da olabiliriz :) birileri bulur ispatlar işi ticari düşünüp patenti babalara çakıp kendimi kurtarayımda insancıklar ne yaparsa yapsın mentalitesiyle hareket etmezlerse bizlerde toplum olarak böyle insanların arkasında durur desteklersek cesaret verirsek fizik kanunlarıyla açıklanmasına da imkan doğar elbet. (gidip adamcağızların kafalarına sıkmazlar yada parayı basıp patenti satın alıp rafa kaldırmazlar).
 Neyse konuyla ilgili benim yeni gördüğüm dakka bir gol bir muhtemel 3 kağıt videosunu sizle paylaşmak istedim. keşke birşeyler başarıpda ortaya çıksak http://www.youtube.com/watch?v=GuXv9iGlW2k#ws