Ana içeriğe git
Konu: Yıldız Sarayı Kapılarını Yıldız Sarayı Vakfı “Sultan II.Abdülhamid Cülus Hediyel (58 Kez okunmuş)

Yıldız Sarayı Kapılarını Yıldız Sarayı Vakfı “Sultan II.Abdülhamid Cülus Hediyel

Yıldız Sarayı Vakfı, “Sultan II.Abdülhamid Cülus Hediyeleri” sergisini 17 Eylül 2014 tarihinde Yıldız Sarayı Kaskad Köşkü’nde açtı.
“Sultan II.Abdülhamid Cülus Hediyeleri” sergisinin açılış törenine Başbakan Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu hanımefendi, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Osmanlı Hanedan üyeleri, farklı ülkelerin büyükelçi ve konsolosları, iş dünyasının öne çıkan isimleri ve kültür sanat hayatının tanıdık simaları ile birlikte çok sayıda konuk katıldı.
Sare Davutoğlu hanımefendi törende yaptığı konuşmada sergide yer alan eserlerin Osmanlı’nın dünya genelindeki nüfuzunun etkinlik düzeyine ilişkin önemli nişaneler olduğunu belirtti.
Yıldız Sarayı Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Doç.Dr.Zeynep Karahan Uslu serginin sadece her biri kendi dönemlerinin estetik zirvesinin seçkin örnekleri arasında yer alan tarihi eserlerin bir araya getirilmesiyle sınırlı bir kültür etkinlik olmadığını aynı zamanda Osmanlı medeniyetinin bugünkü tüm mirasçılarının kültür ve siyaset hazinesine dair ufukları genişletecek bir kültür tasavvurunu sunmakta olduğunu ifade etti.

17 Ekim e kadar açık...
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede  [url=http://www.elektrof