vestel smart 42pf7175 uğultu

Başlatan yolgezer, 04 Ekim 2014, 23:41:50

yolgezer

abiler selam. yine ben:;)
geçen uğuldadığını söylediğim amfi düzeldi idi. ama yine de bir uğultu vardı. bu gün farkettim ki tvden gelen bir uğultu imiş.  tvnin fişi topraksız. bundan yapabilir mi? takıldığı prizde ışıklı bir anahtar var.
bu sorunu nasıl aşarım?

stk4221

tvlerde  dış kasa metal olmadıgı için toprak ihtiyacı yok belki sıkıntı farklı bir yerden olabilir
vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: yolgezer - 04 Ekim 2014, 23:41:50abiler selam. yine ben:;)
geçen uğuldadığını söylediğim amfi düzeldi idi. ama yine de bir uğultu vardı. bu gün farkettim ki tvden gelen bir uğultu imiş.  tvnin fişi topraksız. bundan yapabilir mi? takıldığı prizde ışıklı bir anahtar var.
bu sorunu nasıl aşarım?
Yahu yine mi SEN ;D
Her iki cihazın şaseleri arasında potansiyel fark olabilir. Bu yüzden uğultu yapabilir.
Sorunun öncelikli çözümü bağlantı ara kabloları ve sistem GROUNDİNG dir.
Bağlantı arakabloları nasıl acaba.

yolgezer

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 05 Ekim 2014, 00:08:55Yahu yine mi SEN ;D
Her iki cihazın şaseleri arasında potansiyel fark olabilir. Bu yüzden uğultu yapabilir.
Sorunun öncelikli çözümü bağlantı ara kabloları ve sistem GROUNDİNG dir.
Bağlantı arakabloları nasıl acaba.

@stk4221 usta valla bilmiyorum. ama masaüstüne bağlayınca gram zırıltı yok.
abi gene ben:) yaw uğultu benim ka2206 lı devrede daha az. o yüzden babam gasbetti. ben 2.1 sevmiyorum ya. cıstak cıstak:)
sitem groundingi anlamadım abi açıklar mısın? kablo olarak da ister inan ister inanma 2.1 de creative marka orjinal kablo vardı. onda ugultu aşırı fazla. ka2206 ya da malzeme bulamadığımdan 10 liralık kulaklık kablosu taktım:)

Mr_YAMYAM

Anlaşıldığı üzere line girişlerini bağlamışsın doğru mu ?

yolgezer

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 05 Ekim 2014, 02:21:55Anlaşıldığı üzere line girişlerini bağlamışsın doğru mu ?

kulaklık ve line girişleri aynı jak üzerinde. menüden line mi normal mi seçiliyor.
bir yerde 1 uf kondans koyarsanız düzelir demiş. ama biliyorsun kondans direnci düşürüyor. telefona falan bağlayınca sorun yaşatıyor. telefon tanımıyor amfiyi.
nasıl çözerim abi bu işi?

Mr_YAMYAM

Sen onlara aldırış etme ;D
TV nin hat çıkışlarını bul. Bunlar LALE JAK tipli olmalıdırlar.
Eğer kulaklık çıkışını kullanıyorsan bazı sorunlar haliyle olabilir.

yolgezer

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 05 Ekim 2014, 03:08:21Sen onlara aldırış etme ;D
TV nin hat çıkışlarını bul. Bunlar LALE JAK tipli olmalıdırlar.
Eğer kulaklık çıkışını kullanıyorsan bazı sorunlar haliyle olabilir.

abi nasıl bulayım? tv akıllı tv. zaten baktım da bazı akıllı tvlerde bu çıkış bile yok:)
lale jak yok tv de. sadece kulaklık çıkışı.

yolgezer

@Mr_YAMYAM abi sub a giden hatları 4.6 k dirençle şaseleyince o malum uğultu kesildi. yalnız trafodan kaynaklı bir gürültü var. tda2003 2002 falan denedim, köprü diyotu söktüm. baya bir kesildi gürültü. ancak yine de çok hafif bir gürültü var. sesi az açınca gidiyor. şaseyi de toprakladım yine aynı.
bir de nedense subun tüm sesi kısılamıyor. direkt girişlerini şaseledim yine de az ses veriyor. kısınca hışırdıyor ayrıca. acapa potansı filtreden sonra mı koymalıyım?

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: yolgezer - 07 Ekim 2014, 01:07:34@Mr_YAMYAM abi sub a giden hatları 4.6 k dirençle şaseleyince o malum uğultu kesildi. yalnız trafodan kaynaklı bir gürültü var. tda2003 2002 falan denedim, köprü diyotu söktüm. baya bir kesildi gürültü. ancak yine de çok hafif bir gürültü var. sesi az açınca gidiyor. şaseyi de toprakladım yine aynı.
bir de nedense subun tüm sesi kısılamıyor. direkt girişlerini şaseledim yine de az ses veriyor. kısınca hışırdıyor ayrıca. acapa potansı filtreden sonra mı koymalıyım?
Filtreden sonra koyarsan açınca yapabilir.
Şaseleme olayına dikkat etmelisin.

yolgezer

@Mr_YAMYAM abi,hışırdamayı ve tam ses kesilmemesini filtreden önce de yapıyormuş. farketmemişim.
açınca değil yapınca yapıyor:)
bir de potans, tüm filtrelerden önce bağlı. yani önce ikiye ayırıyor yolları, birer potans ile tizlere ve basa ayrı hat gidiyor. yani her zamanki basit bağlantı:)
tiz tamamen kesilirken basın tamamen kesilmesi anca tizin kapatılması ile mümkün. şasede sorun olsa tizlerin de kapanamamsı lazım gelmez mi?

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: yolgezer - 07 Ekim 2014, 03:39:39@Mr_YAMYAM abi,hışırdamayı ve tam ses kesilmemesini filtreden önce de yapıyormuş. farketmemişim.
açınca değil yapınca yapıyor:)
bir de potans, tüm filtrelerden önce bağlı. yani önce ikiye ayırıyor yolları, birer potans ile tizlere ve basa ayrı hat gidiyor. yani her zamanki basit bağlantı:)
tiz tamamen kesilirken basın tamamen kesilmesi anca tizin kapatılması ile mümkün. şasede sorun olsa tizlerin de kapanamamsı lazım gelmez mi?
Tiz ve bass potları yanlış bağlanmış veya bir şaseleme sorunu var.
Her potu kendi bölgesinde tek tek denemelisin önce.

seron

bence de.
pot bağlantılarında yanlışlık olduğuna işaret ediyor kırmızıyla vurgulanmış cümle.

yolgezer

abiler potansları defalarca kontrol ettim. potlar sağlam. zaten pottan kabloları çıkartıp şaseye vursam gene aynısı.
işin garibi bu durum sadece 2822m e bağlı midleri takınca oluyor. midleri çıkarayım ses kalmıyor bass düzgünce kısılıyor. acaba 50k pot mu küçük geliyor diyip 100k denedim gene aynı idi. bassın giriş kablosunu direkt şaseleyince gene ses vermesi çok acayibime gitti.
neyse zaten bıktım bu tda dan. abi ben samsungdan şaşmayacam bu amfi işinde. gidecem bir tane ka2206 alacam. onu köprüleyip önüne de bir bass filtre tamamdır. ne uğultu ne zırıltı.
@Mr_YAMYAM abi kasım da ankaradayım görüşelim mi:)

Mr_YAMYAM

yolgezer

iyi abi.
ben 8-16 sı arasında bulunacam. inş denk geliriz.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın