cümleten selamın aleykum sineklık cızzz cıhazı hakkında

Başlatan koray, 15 Eylül 2014, 20:21:54

koray

arkadaslar cıhazı  ıcın  formda   bı  devre  gordum  yaptım ama  calıstıramadım   yardımcı  olursanız  sevınırım
[mergedate]1410799636[/mergedate]
bu  yaptıgım  ama calısmayan devre :D
[mergedate]1410801618[/mergedate]
buda  yenı  hazırlandıgım devre  sadece  kapasitorler  var uzerinde
kımse  yokmu  yardım edecek ???

seron

çalışıp çalışmadığını nasıl test ettiniz? ölçtünüz mü?

devreyi doğru kurdunuz mu? pertinaksın arkadan çekilmiş bir fotosunu da yüklerseniz bir bakalım.

-eğer bağlantıyı doğru kurduysanız,
-girişe AC uyguladıysanız
çıkıştan düşük amperli-yüksek voltaj almanız gerekir. dikkatli olun; fiş çekikken de kondansatörlerde güç olur.

koray

tabıkı  hemen   yukluyorum

[mergedate]1410806125[/mergedate]
sıyahla  cızdıgım yerler kapasıtor  kırmızı olarakta  dıyotları bı ter  bı  duz  olarak  koydum devreye

[mergedate]1410806783[/mergedate]
KIRMIZI  SIYAH   KABLO  UCLARI   AC   GIRIS  ÜSDAT
[mergedate]1410806853[/mergedate]
BAGLANTI

elektrofizikci

"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede  [url=http://www.elektrof

koray

ÜSDAT  DEVRE  YAPARSAN  METLU  OLURUM  TRAFO  ALIRSAM  KOLAYA  KACARIM  ONADA  TAMAM  ALAYIM DA   BULAMADIM FIYATINIDA  BILMIYORUM  KI  TRAFONUN  ??? HANI  BIRSAYLER  YAPMIS  OLAK DA  ISTIYORUM  AMA 

seron

koray abim o devre çalışır. muhakkak bir yerlerde ufak bir sorun var. kullanmak için yapılacaksa elektrofizikçinin dediği gibi trafo da oluyor ama madem uğraşmak istiyorum demişsin, tamam o zaman.

yüklediğin karta baktım. net görünmüyor ama sağa sola lehim kaçırtmışsın. ayrıca soğuk lehim de olabilir.
paintte doğru gibi çizmişsin ama devrede bağlı diyotların biri bile arızalı olsa çalışmaz.
kondansatör değerleri: görünüşe göre kondansatör değerlerin küçük. bu, yeterli güç sağlanamadığı anlamına gelebilir.

solda, henüz kurmadığın karttaki kondansatörleri çıkarıp boşta devre kur(kartsız).
devreyi kurduktan sonra çıkışı ölç. ayrıca dikkatli bir şekilde çıkış uçlarını birbirine yaklaştır, hatta değdir. ark oluyor mu? olmuyorsa tekrar yaz, bakalım...

koray

kardesım allah razı olsun  p  tesı   gunu  yenı  kondanstor   ve  amperı  buyuk  dıyotlarla  tekrar  kurdum  devreyıı  bu sefer  calıstı   tesekkur  ederım  devrenız  ısıme  cok  yaradı

Adnancoskun

Hocam yapacağınız ve yaptığınız devre , piyasa adı kaskad, diğer bir deyişle gerilim katlayıcı, bence internette gerilim katlayıcı diye arat, çıkan devreler size fikir verecektir.
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

koray

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın